زنجان مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان در رابطه با نحوه دریافت شهریه مدارس توضیح داد.

به مدارس شهریه پرداخت کنیم یا نه؟
سایت شماره یک:

حسن مظفری، اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا موجب شد تا مدارس، تعطیل و آموزش وارد فضای مجازی شود. با توجه به شرایط موجود، حضور دانش‌آموزان و استفاده از مدارس نیز به حداقل رسید ولی با وجود همه این شرایط، موضوع آموزش هیچ‌گاه تعطیل نشد.

وی در رابطه با هزینه خدماتی که مدارس در سال‌های گذشته برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه دریافت می‌کردند، افزود: آموزش‌وپرورش هیچ‌گونه کمک‌هزینه اجباری از دانش‌آموزان درخواست نمی‌کند. در سطح استان زنجان نیز هیچ‌یک از مدیران مدارس اجازه دریافت کمک‌هزینه اجباری از دانش‌آموزان را ندارند.

این مسئول ادامه داد: دریافت نکردن کمک‌هزینه و وجه به مدارس زنجان اطلاع داده شده و اگر مدیری اقدام به دریافت کمک‌هزینه مدرسه کند، اولیا می‌توانند گزارش خود را به آموزش‌وپرورش ارائه دهند تا با مدیر متخلف برخورد شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان با اشاره به پرداخت شهریه در مدارس ویژه چون مدارس شاهد، تیزهوشان و غیرانتفاعی، تصریح کرد: دریافت شهریه در این مدارس منوط به مصوبه کشوری بوده و بر اساس دستورالعمل‌های اجرایی وزارتخانه انجام می‌شود و مدارس ملزم به دریافت این شهریه از اولیای دانش‌آموزان هستند.

مظفری یادآور شد: دانش‌آموزان و فرهنگیان خط قرمز ما هستند، خاطرنشان کرد: همه نکات بهداشتی توسط مدیران مدارس استان مدنظر قرار گرفته و حتی در مقاطع کوتاهی که مدارس  با تعداد کمتری دانش‌آموز فعال بود نیز پروتکل‌ها به صورت حداکثری رعایت می‌شد.

ارسال نظر

جدیدترین اخبار

پربازدید ها

پیشنهاد سردبیر