2 مرد که در خانه ای در شهرری برای رسیدن به گنج تونل زده و زمین را حفر کرده بودند بازداشت شدند.

بازداشت جویندگان گنج در شهرری؛ تونل زدن برای رسیدن به گنج در زیرزمین یک خانه
سایت شماره یک:

 تونل غیر مجاز توسط جویندگان گنج در خانه مسکونی شهرری فاش شد.

 رئیس اداره میراث فرهنگی ری از حفر تونل غیر مجاز در منزل مسکونی شهرری خبر داد و گفت: طی این عملیات ۲ نفر دستگیر و تعدادی نیز متواری شدند.

به گزارش رکنا، نوروز تقی‌پور پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران از دستگیری ۲ تن از حفاران غیر مجاز در یک منزل در روستای «چهل قز» شهرری بخش خاوران خبر داد و اظهار داشت: طی این دستگیری چند نفر از کارگران اتباع نیز متواری شده اند.

تقی پور در تشریح جزئیات این دستگیری گفت: طبق گزارشات واصله مبنی بر حفاری غیرمجاز در یک منزل در روستای «چهل قز» شهرری بخش خاوران رصد موضوع طی ۲ ماه در دستور کار یگان حفاظت میراث فرهنگی قرار گرفته بود که سرانجام امروز با هماهنگی‌های انجام شده و با دستور رئیس حوزه قضائی بخش خاوران به محل مورد نظر رفته و با همکاری کلانتری قیامدشت، دو نفر که یکی صاحب منزل و دیگری مجری کار بود، دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

بازداشت جویندگان گنج در شهرری

رئیس اداره میراث فرهنگی ری افزود: طبق بررسی صورت گرفته تونل بر اساس مقصد مشخص حفاری شده به این صورت که ابتدا حدود ۱۲ متر در عمق زمین و سپس در چند مرحله دیگر به طور پلکانی در عمق زمین حفر شده است.

وی افزود: طی بررسی‌ها و بازرسی‌های صورت گرفته از این منزل وسایل حفاری کشف شده اما اشیایی که از این حفاری کشف شده باشد پیدا نشد و تحقیقات برای چگونگی و اینکه طراح چه کسی بوده و آیا اشیایی در این حفاری‌ها به دست آمده یا خیر ادامه دارد.

ارسال نظر

جدیدترین اخبار

پربازدید ها

پیشنهاد سردبیر