حکم قصاص شش مامور پلیس که در جریان تعقیب و گریز ،موجب کشته شدن یک متهم فراری،برادر وی و دوستش شده بودند برای دومین بار در دیوان عالی کشور شکسته و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا برگردانده شد.

این 6 پلیس ایرانی قاتل هستند؟ ؛قضات قصاص دادند و دیوان نپذیرفت
سایت شماره یک:

حکم قصاص شش مامور پلیس که در جریان تعقیب و گریز ،موجب کشته شدن یک متهم فراری،برادر وی  و دوستش شده بودند برای دومین بار در دیوان عالی کشور شکسته و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا برگردانده شد.

پشت پرده قتل متهم فراری، برادر وی و  دوستش چه بود؟

چهارم آبان ماه سال 94 ماموران پلیس  سبزه وار با نیابت قضایی که از دادسرای سبزه وار داشتند برای تعقیب  یک قاتل فراری به تهران آمدند و  با دو دستگاه سمند و پژو به تعقیب پراید سفیدی که متهم در آن نشسته بود پرداختند و در اتوبان خاوران سد راه این خودرو شدند. سپس ماموران با  کلاشینکف و کلت به سمت چهار سرنشین پراید شلیک کردند. در نتیجه سه سرنشین خودرو از جمله متهم فرای به نام فرشید 24ساله ،برادر30 ساله اش فرشاد و یکی از دوستانش به نام عباس26ساله  جان سپردند و سرنشین دیگر که سرباز وظیفه کلانتری خلیج فارس بود مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

با گزارش پزشکی قانونی و کارشناسان اسلحه شناسی برای شش مامور پلیس به اتهام قتل عمدی  کیفرخواست صادر و آنها در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در آن جلسه اولیای دم  سه قربانی به تشریح جزئیات شکایت پرداختند وگفتند حاضرند تفاضل دیه را بپردازند تا شش متهم به خاطر مشارکت در قتل قصاص شوند.

سپس متهم ردیف اول  که مامور پلیس اطلاعات سبزه وار بود در جایگاه ویژه ایستاد وگفت: ما از پارک زیتون پاکدشت در تعقیب پراید موردنظر بودیم .حتی این ماشین را ۲۰ کیلومتر تعقیب کردیم تا اینکه به اتوبان خاوران رسیدیم. در این مدت ۴ بار با پلیس 110 تماس گرفتیم و درخواست نیروی کمکی کردیم. اما هیچ نیروی کمکی برای ما فرستاده نشد . به همین خاطر برای متوقف کردن پراید تحت تعقیب چند تیر هوایی نیز شلیک کردیم. من خودم بی سیم را به راننده پراید نشان دادم تا  خودرو را متوقف کند اما راننده پراید به سرعت ماشین اضافه کرد.

وی ادامه داد: من و دو نفر از همکارانم سوار پژو و سه مامور آگاهی نیز سوار سمند در تعقیب پراید بودیم. هوا تاریک بود و ما نمی دانستیم برادر فرشید روی صندلی شاگرد نشسته و دو نفر دیگر نیز روی صندلی عقب قرار دارند.ما ابتدا به لاستیک های پراید شلیک کردیم  و در حالی که خودروهای سمند و پژو مماس با پراید  در حرکت بودند ، راننده  پراید یکباره خودرو را متوقف کرد تا دنده عقب حرکت کند .همان موقع فرشید  از ماشین پیاده شد و دستش را به سمت کمرش برد. ما فکر کردیم قصد دارد کلت بیرون بیاورد و به سمت ما شلیک کند به همین خاطر همگی  به سمت پراید شلیک کردیم .

 وی ادامه داد: به دنبال این شلیک ها  فرشید و فرشاد به خاطر اصابت گلوله به سرشان کشته شدند اما سرباز وظیفه به خاطر برخورد گلوله با باسنش زخمی شد و  این موضوع نشان می‌دهد من و همکارانم به سمت پایین ماشین شلیک کرده بودیم و نمیدانستیم غیر از فرشید  سه نفر دیگر نیز در خودرو  حضور دارند.

پنج  متهم دیگر نیز منکر اتهام قتل عمدی شدند و گفتند با به کار گیری قانون استفاده از سلاح دست به شلیک زده اند و هیچ خصومتی با قربانیان نداشته اند.

 در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و برای شش متهم حکم قصاص با پرداخت تفاضل دیه از سوی اولیای دم صادر کرد.این حکم در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و قضات شعبه 47دیوان عالی کشور حکم صادره را شکستند و با توجه به نواقص موجود در پرونده،خواستار رسیدگی دوباره به آن  شدند.این دومین بار است که حکم قصاص متهمان این پرونده در دیوان عالی کشور شکسته می شود.

پرونده برای رفع نواقص به دادسرا ارسال شد تا بعد از تکمیل تحقیقات بار دیگر در دادگاه کیفری یک استان تهران به آن رسیدگی شود

تگ های مرتبط

ارسال نظر