شاید شما‌ هم مانند من و‌ هر‌کس دیگر، ‌بخواهید خود ‌‌را برای دقایقی هر ‌چند ناچیز از دغدغه‌های شهری رها کنید و مهمان‌ آرامش شوید. برای همین ‌منظور،‌ به‌دنبال مکانی دنج‌ و ‌آرام و فارغ از‌ همه‌ دغدغه‌ها می‌گردید. پیشنهاد من به شما کافه دربار است.

کافه‌ دربار تهران؛ درباری که بهت آرامش میده+تصاویر دیدنی
سایت شماره یک:

قبل‌از اینکه توضیحات را شروع کنم،‌ می‌خواهم کمی درباره موقعیت مکانی کافه‌، برایتان توضیح بدهم. کافه دربار در‌‌ محله‌ ایرانشهر، ‌منطقه شش ‌تهران و ‌ناحیه ‌یک ‌‌قرار دارد.‌ این محله به‌دلیل اماکن مهمی چون‌ میدان‌ فردوسی، میدان ‌ولیعصر که در ‌مرز محله ایرانشهر قرار‌ دارد، ‌یکی از‌ شلوغ‌ترین و پر ازدحام‌ترین محله‌های شهر ‌تهران به‌شمار می‌رود. با‌ این‌حال،‌ درختان ‌زیبا و قدیمی،‌ شمشاد‌های‌ سبز و جوی‌های ‌آب که بعضی اوقات سال خشک هم هستند،‌ در‌ کنار هیاهو و رفت‌وآمد مردم‌ زیبایی‌ خیره‌کننده‌ای را به این ‌منطقه بخشیده ‌است. شاید شما‌ هم مانند من و‌ هر‌کس دیگر، ‌بخواهید خود ‌‌را برای دقایقی هر ‌چند ناچیز از دغدغه‌های شهری رها کنید و مهمان‌ آرامش شوید. برای همین ‌منظور،‌ به‌دنبال مکانی دنج‌ و ‌آرام و فارغ از‌ همه‌ دغدغه‌ها می‌گردید. پیشنهاد من به شما کافه دربار است.

فلسفه نام‌گذاری کافه دربار

شاید اسم کافه دربار بیشتر به‌ یک‌ کافه مجلل‌ و لوکس بخورد؛ ‌اما انتخاب این ‌اسم به این‌ دلیل است که در‌ها وسیله ورود ما به دنیایی ‌جدید و موقعیتی ‌تازه هستند و با باز ‌کردن هر ‌دری،‌ می‌شود سرنوشت ما‌ را تغییر کند.‌ کافه ‌دربار با این‌ اندیشه در معماری‌ و دیزاین خود،‌ از در استفاده فراوانی کرده ‌است.

چرا کافه دربار؟

این کافه محیطی‌ دلنشین و خانه‌ای دو‌طبقه است که ورودی‌اش از حیاط نقلی‌ و زیبایی می‌گذرد. رنگ دیوار‌های حیاط فیروزه‌ای است و همراه با کاشی‌های سنتی و گلدان‌های دیواری که گل‌های رنگی دارد و گیاهان‌دیگر، هارمونی‌ محشر و فضایی عمیقا‌ دلچسب را برای دوست‌داران کافه به ارمغان آورده ‌است.

فضای بیرون کافه یعنی تراس و حیاط،‌ مقداری میز و صندلی برای کسانی که علاقه‌مند به فضای ‌باز هستند،‌ قرار داده‌ شده ‌است.‌ همچنین برای کسانی که می‌خواهند درفضای باز سیگار بکشند، محیط مناسبی است. نکته قابل ‌توجه آن است که کافه‌ از در‌های قدیمی،‌ به‌عنوان میز استفاده کرده ‌است که یکی از ابتکارات تحسین‌شدنی آن‌ها به‌حساب می‌آید.

فضای داخلی کافه

کافه دربار برای وارد‌ شدن به‌ کافه،‌ سه یا چهار‌ پله شما ‌را به سمت ساختمان ‌اصلی هدایت می‌کند. به‌محض ورود به کافه، ‌با فضایی‌ دوست‌داشتنی روبه‌رو می‌شوید. ‌ابتدا وارد راهرو می‌شوید که دیوار‌هایی به‌ رنگ سبز‌ خوش رنگی دارد. تابلو‌های زیادی که در آن کتاب‌ها قرار ‌داده‌ شده‌اند،‌ زیبایی چشم‌نوازی را به‌همراه آورده ‌است.

بعد وارد سالن ‌اصلی می‌شوید که در آن میزوصندلی‌هایی وجود دارند.در اینجا هم مثل فضای بیرون کافه از در به‌عنوان میز استفاده‌ شده ‌است. ازدیگر خلاقیت‌های این کافه،‌ دکور ‌دیواری آن است که با مجموعه‌ای از قاب‌ها، کتاب‌ها و نقشینه‌ها تزیین شده‌ است که هر قسمت کافه با قسمت دیگرش تفاوت دارد.

از آنجا که این کافه‌ همواره در پی جلب رضایت مشتری است، در زمستان به‌دلیل سردی ‌هوا به دوستانی که سیگار می‌کشند، اجازه داده ‌است تا در فضای‌ داخلی کافه سیگار بکشند. البته برای این کار، از دستگاه تهویه‌ هوا استفاده کرده‌ که موجب رنجش باقی افراد نشود.

ازدیگر موارد متفاوتی که در این کافه به‌چشم می‌خورد، این است که به‌جای استفاده از میزهای کوچک و تزیینی، کتاب‌ها را روی هم چیده‌اند و رویشان گلدان قرار‌داده‌اند. این کار فضای بسیار جالبی را برای کافه به‌وجود ‌آورده ‌است. این کار برای من، عجیب و زیبا بود.

ویژگی متمایز کافه دربار

کافه دربار کافه حس و حالی فرهنگی دارد و شما می‌توانید این‌را از دیزاین و طراحی دکور که از انواع کتاب‌ها در گوشه‌و‌کنار کافه استفاده ‌شده‌ است، متوجه شوید.‌ همان‌طور که گفتم کافه‌ دوطبقه دارد که طبقه ‌اول آن‌را کافه تشکیل داده‌ و طبقه‌ دوم ساختمان برای امر دیگری استفاده می‌شود‌.

طبقه‌دوم مجهز به سالنی با ظرفیت ۲۵ نفر است که برای برگزاری انواع کارگاه‌ها، همایش‌ها، ورکشاپ، نقد فیلم و کتاب و…‌ آماده است. می‌‌توانید با هزینه‌ای مناسب از آن استفاده کنید. البته باید توجه داشت که کمتر کافه‌ای این ویژگی ‌را دارد. البته قبل‌ از برگزاری هر‌گونه جلسات، باید سالن را از‌ قبل رزرو کنید که در آخر شماره‌ تماس کافه را برای این امر در اختیارتان قرار می‌دهم.

همه این‌ها در کنار هم بیانگر ذوق و سلیقه این عزیزان است که در معماری کافه به‌کار‌رفته‌ است و به‌خوبی توانسته‌اند از پس این مسئولیت مهم برآیند. کمتر کسی است که یک‌بار فضا کافه را تجربه کند و دلش نخواهد که دوباره آن‌را امتحان کند که صدالبته برخورد صمیمی کادر آنجا این تصمیم را محکم‌تر می‌کند.

آپشن‌های شگفت‌آور کافه دربار

ویژگی دیگری که برای دوست‌داران کافه شگفت‌انگیز است، این‌است که شما می‌توانید درآنجا به مطالعه بپردازید یا مشغول کار با لپ‌تاپتان شوید. نورکافه برای انجام این اعمال بسیار مناسب است.‌

تفریحات رایگان تهران را از دست ندهیدپیشنهاد مطالعه:تفریحات رایگان تهران را از دست ندهید

همچنین شما می‌توانید تا هر وقت که بخواهید از محیط آنجا استفاده کنید. علاوه‌بر آن کافه شارژ رایگان اسپرسو، آمریکانو و چای دارد که شما می‌توانید از صبح تا چهار بعدازظهر هرچندبار که میل داشته‌ باشید، از این نوشیدنی‌‌ها استفاده کنید.

مژده زمستانی در کافه

از آنجا که این کافه‌ همواره در پی جلب رضایت مشتری است، در زمستان به‌دلیل سردی ‌هوا به دوستانی که سیگار می‌کشند، اجازه داده ‌است تا در فضای‌ داخلی کافه سیگار بکشند. البته برای این کار، از دستگاه تهویه‌ هوا استفاده کرده‌ که موجب رنجش باقی افراد نشود. همچنین قرار است در فصل زمستان، آش داغ و سوپ داغ به منو غذایی افزوده شود. به‌علاوه استفاده از عود با رایحه گرم برای سالن، از دیگر تدبیر‌های کادر کافه برای فصل زمستان است.

پیشنهاد خوشمزه کافه دربار

پیشنهاد بنده به شما، تجربه خوش‌عطر و طعم کروسان‌داغ و پنیر و سبزیجات تازه به همراه کوکی کره‌ای است.

کافه دربار مسیر دسترسی به کافه

این کافه در خیابان سپهبدقرنی، قبل از پل کریمخان‌زند، کوچه ‌امانی، پلاک پنج واقع شده ‌است. برای رسیدن به کافه‌، کافی ‌است خودتان را به ایستگاه مترو ‌هفتم تیر برسانید و بعد می‌توانید از مترو تا کافه را پیاده‌روی کنید که حدودا ۱۰‌دقیقه زمان می‌برد.

ساعت کار و روز‌های کاری کافه

کافه دربار از شنبه تا جمعه از ساعت ۹:۳۰صبح الی ۱۱‌شب پذیرای شما عزیزان است. ‌همچنین به‌دلیل استقبال شما عزیزان به‌زودی قرار ‌است کافه‌ از ساعت ۷:۳۰ صبح، شروع به‌کار کند. راستی برای رزرو سالن یا میز می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

۸۸۸۰۲۵۷۶

برای دیدن عکس غذا و نوشیدنی‌ها هم، به‌صفحه اینستاگرامشان سر بزنید.

سخن آخر

شب‌های سرد‌ زمستانی فرصتی است تا کنار عزیزانمان و کسانی که دوستشان داریم، محیط جذاب و آرامش‌بخش کافه دربار را تجربه کنیم.

ارسال نظر

جدیدترین اخبار

پربازدید ها

پیشنهاد سردبیر