با ما همراه باشید تا با کافه ژک از دیدنی های تهران بیشتر آشنا شویم.

کافه ژک تهران کجاست؟
سایت شماره یک:

 

در سال‌های بعد از جنگ جهانی، مردم برای فراموشی گذشته و توسعه‌ خرابی‌ها، معماری کلاسیک را فراموش کرده و به سمت سادگی و ارزانی رفتند. در این دوران استفاده از بتن و فلز، کنار نقش‌های رنگی، ساده و مفهومی جای طاق‌های بزرگ، ساختمان‌های کلیسایی و نقاشی‌های پیچیده‌ی مذهبی را گرفت. کافه ژک از دل خشم و دلتنگی‌های انسانی سربرآورده و می‌خواهد آرامش و جنگ‌ستیزی را فریاد بزند. به همین خاطر با الهام گرفتن و بهره‌گیری از المان‌های بتنی، فلزات زنگ زده و کاشی‌های طرح فلزی، سعی در به تصویر کشیدن فضای درحال توسعه و پساجنگی دارد.

طراحی محیط کافه به‌گونه‌ای با رنگ‌های سرد و خنثی، به همراه المان‌ها و رنگ‌های گرم انجام شده تا امید به زندگی را در ذهن تک‌تک بینندگان یادآور شود و بگوید جنگ بس‌است، ما آمده‌ایم که کنار هم در آرامش زندگی کنیم.

گشتی کوتاه در محیط کافه ژک

در حدفاصل خیابان‌های انقلاب و جمهوری، اواسط خیابان رازی، کافه ژک ابتدای بن‌بست پری‌ناز قرار گرفته است. وجود کرکره‌های کالسکه‌ای بالای پنجره‌های بزرگ کافه، به زیبایی آن افزوده است. با ورود از درب چوبی و باریک کافه، مقابل شما فضای یکپارچه‌ای قرار دارد.

سمت ‌چپ، مبل‌های بزرگ و چرمی مقابل یکدیگر قرار گرفته که اطراف آن‌ها با انواع گلدان‌های رنگارنگ و متعدد تزیین شده است. سمت‌راست نیز در امتداد پنجره، طاقچه‌ای چوبی بهمراه صندلی‌های بلند و تزیینات دیگر درنظر گرفته شده است.

طراحی محیط کافه به‌گونه‌ای با رنگ‌های سرد و خنثی، به همراه المان‌ها و رنگ‌های گرم انجام شده تا امید به زندگی را در ذهن تک‌تک بینندگان یادآور شود و بگوید جنگ بس‌است، ما آمده‌ایم که کنار هم در آرامش زندگی کنیم.

کافه ژکدر نقاط دیگر کافه انواع میزهای چوبی و صندلی‌های آهنی با گنجایشی در حدود سی نفر چیده شده است. قسمت بار، محل سرو سفارشات، آشپزخانه‌ کافه و همچنین صندوق در انتهای سالن قرار گرفته است. رنگ‌های متضاد و استفاده شده برای دیوارها و کاشی‌ها و چندین نقاشی مفهمومی که روی آن‌ها کشیده شده، سعی در به تصویر کشیدن فضای درحال توسعه و پساجنگی داشته و عدم خشونت و جنگ را ترویج می‌دهند.

با ورود به کافه پرسنل خوش‌برخود مجموعه، با رویی‌خوش به استقبال شما می‌آیند. موسیقی‌های تلفیقی از بهترین‌های هر سبک، در مجموعه پخش می‌شود. برای سرگرمی مهمانان، بازی‌های متنوعی نظیر مافیا و همچنین حلقه‌های مطالعاتی و هم‌اندیشی، به‌طور مشخص برگزار می‌شود.

منوی متفاوت و متنوع کافه ژک

کافه ژک با ارائه‌ منویی شبیه به روزنامه‌ نیازمندی به مهمانان خود، با انواع آیتم‌های جذاب از آن‌ها پذیرایی می‌کند. این پذیرایی در ابتدای صبح با انواع صبحانه‌ها نظیر املت اسکرامبل، بشقاب لهستانی، انگلیسی و ایرانی، و انواع پنکیک‌ها با طعم‌های متنوع آغاز می‌شود.

کافه ژک

در بخش غذاهای اصلی انواع برگرهای خوشمزه، پاستاهای جذاب، پنینی مرغ و پستو، پنینی اسفناج و بیکین، و همچنین انواع ساندویچ‌های رپ قرار گرفته که با تزیینی زیبا و درجه‌یک در اختیار شما قرار می‌گیرد.

کافه ژکآدرس و ساعت کاری کافه ژک

کافه ژک در خیابان انقلاب، بعداز چهارراه ولیعصر(عج) و پارک دانشجو، خیابان رازی، روبه‌روی مجموعه‌ تئاتر مستقل، نبش بن‌بست پری‌ناز، پلاک ۵۳ واقع شده است. این کافه از ساعت ۹:۳۰ الی ۲۳:۳۰ میزبان مهمانان خود خواهد بود.تلفن کافه: ۶۶۷۶۲۳۱۸ – ۰۲۱

دسترسی به کافه ژَک با وسایل عمومی

برای دسترسی آسان به کافه می‌توانید از طریق خطوط سه و چهار مترو، در ایستگاه تئاترشهر، یا اتوبوس‌های بی‌آرتی خط چهارراه تهرانپارس-پایانه‌ی‌آزادی، و نیز خطوط اتوبوسرانی فعال در خیابان ولیعصر(عج)، در ایستگاه چهارراه ولیعصر پیاده شوید. سپس پیاده‌روی خیابان انقلاب را به‌سمت شرق، در امتداد پارک دانشجو پیاده‌روی کرده تا به خیابان رازی برسید.

همچنین با استفاده از اتوبوس‌های خیابان جمهوری می‌توانید در ایستگاه ولیعصر پیاده شوید. سپس با اندکی پیاده‌روی به سمت‌شرق، وارد خیابان رازی شوید.

ارسال نظر

جدیدترین اخبار

پربازدید ها

پیشنهاد سردبیر