در این مطلب قصد داریم یکی از رستوران‌های خوب منطقه به‌نام رستوران اسپریچو را به شما معرفی کنم تا اگر قصد داشتید به این بورس غذا سر بزنید، بتوانید از بینشان بهترین رستوران را مطابق خواسته‌تان انتخاب کنید.

 رستوران اسپریچو؛ بهترین مکان برای شکموها
سایت شماره یک:

 

مدت‌هاست که محله تهرانپارس تبدیل به بورس خوراکی و شکم‌گردی شرق تهران شده و بسیاری از اهالی این منطقه و حتی مناطق دیگر تهران را برای شکم‌گردی درست و حسابی به‌سمت خود می‌کشاند. این مساله باعث شده در تمام روزهای هفته به یکی از جاذبه‌ های تهران تبدیل شود و جمعیت بسیار زیادی را در این منطقه ببینیم، به‌خصوص نزدیک وعده‌های نهار و شام. تنوع رستوران‌ها، فست‌فودها، کافه‌ها، بستنی‌فروشی‌ها و خوراکی‌فروشی‌ها در این منطقه آن‌قدر زیاد است که دستتان را برای انتخاب مکان دلخواه و مناسب حسابی باز می‌گذارد. 

معرفی رستوران اسپریچو

رستوران اسپریچو به‌علت بزرگ‌بودن و قرارگرفتن در خیابان اصلی راحت بین رستوران‌ها پیدا می‌شود، شاید هم بارها هنگام گذر از این منطقه دیده باشیدش! رستورانی بزرگ و دوطبقه است که هم فضای داخلی دارد و هم فضای باز. رستوران اسپریچو هم منوی غذا دارد و هم منوی کافه. قیمت‌های رستوران اسپریچو بسیار مناسب و گاهی حتی کاملا اقتصادی است؛ شاید همین مساله سبب تفاوت اسپریچو با اکثر رستوران‌ها شده است.

فضای رستوران اسپریچو

رستوران اسپریچو فضاهایی بسیار متفاوت و متنوع دارد و این از ویژگی‌های بارزش محسوب می‌شود. تنوع فضا به مشتریان امکان می‌دهد حضور در فضایی هماهنگ با سلیقه‌شان را تجربه کنند. قبل از ورود به اسپریچو در سمت چپ چند میز و صندلی چیده شده است تا اگر دوست دارید در هوای آزاد بنشینید، بتوانید غذایتان را در این بخش میل کنید که با گل و گیاه از قسمت پیاده‌رو جدا شده است. رستوران سعی کرده است با گلدان‌های بزرگ گل و گیاه، فضایی خصوصی‌تر را برای طرف‌داران این قسمت ایجاد کند. پس از ورود به رستوران، در همان طبقه اول با دو فضای متفاوت رو‌برو خواهید شد.

رستوران اسپریچومنوی رستوران اسپریچو خوراکی‌های متنوعی را در خود جای داده است، مثل برگر، ساندویچ، پیتزا، مرغ سوخاری، پاستا، غذاهای رژیمی، غذای کودک، پیش‌غذا، سالاد و نوشیدنی.

سمت راست میز و صندلی‌های نیمکتی قرار دارد که چسبیده‌به‌دیوار و پشت‌سرهم چیده شده‌اند؛ این سبک چیدمان صندلی در خیلی از فست‌فودها مرسوم است و این امکان را به شما می‌دهد که وقتی چندنفره به رستوران سر زده‌اید، بتوانید دور هم بنشینید. این صندلی‌های نیمکتی همگی چوبی هستند و هماهنگی خوبی با فضای این قسمت دارند. سمت چپ این طبقه، با قفسه فلزی مشبک و تزیینی از سمت راست جدا می‌شود و چیدمانی متفاوت با سمت راست دارد. این قسمت، میز و صندلی‌های چهارنفره و شش‌نفره قرمزرنگ و سفیدرنگ دارد؛ سفارش‌گیری هم در همین قسمت انجام می‌شود.

اگر هم نخواستید این طبقه را برای نشستن انتخاب کنید، می‌توانید به طبقه دوم بروید. برای رفتن به طبقه دوم هم آسانسور هست و هم راه‌پله‌ای که تمام دیوارهایش با طرح‌های جالب و جذاب پر شده است.

طبقه دوم رستوران

رستوران اسپریچوطبقه دوم فضایی کاملا متفاوت با طبقه اول دارد، اما مانند طبقه اول هم فضای باز دارد و هم فضای بسته. هنگام ورود به طبقه دوم ابتدا وارد فضای بسته‌اش می‌شوید که پیشخوان کافه هم در همین قسمت قرار دارد. این قسمت میز و صندلی‌های متعدد دارد و برای زمانی که می‌خواهید هم‌زمان با غذاخوردن کار هم بکنید، میز و صندلی‌های تک‌نفره وجود دارد؛ بنابراین اگر کارمزدی (فریلنسر) هستید و دنبال رستورانی برای انجام کارهای روزانه‌تان می‌گردید، اینجا گزینه‌ای خوب محسوب می‌شود.

طراحی فضای داخلی این قسمت بسیار جالب و جذاب است. طراحی صنعتی که این روزها در بیشتر کافه‌ها و رستوران‌ها دیده می‌شود، سبک انتخاب‌شده برای تزیین این قسمت است. آن‌قدر جذابیت بصری در این قسمت وجود دارد که در زمان انتظار آماده‌شدن سفارش حوصله‌تان سر نخواهد رفت. مدت‌ها زمان لازم است که تمام نقش و نگارهای روی دیوار را با دقت ببینید. از نورپردازی خوب رستوران هم نمی‌شود گذشت که از ویژگی‌های این سبک طراحی است و حضور در اینجا را لذت‌بخش‌تر می‌کند.

اگر تمایل نداشتید در این قسمت بنشینید، می‌توانید ایوان و فضای باز این طبقه را انتخاب کنید. ظرفیت ایوان زیاد است و دیدی خوب به خیابان دارد. ایوان برای فصول سرد، گرماتاب و برای روزهای آفتابی سایبان دارد، پس با خیال راحت می‌توانید در هر شرایطی این قسمت را برای نشستن انتخاب کنید. دورتادور ایوان هم با گل و گیاه پوشیده شده است تا لذت حضور در فضای باز در منطقه‌ای که کمتر رستوران فضای باز دارد، چندین برابر شود.

منوی رستوران اسپریچو

منوی رستوران اسپریچو خوراکی‌های متنوعی را در خود جای داده است، مثل برگر، ساندویچ، پیتزا، مرغ سوخاری، پاستا، غذاهای رژیمی، غذای کودک، پیش‌غذا، سالاد و نوشیدنی. البته منوی رستوران بسیار متنوع‌تر از این‌هاست؛ اسپریچو برای کسانی که چندنفره به رستوران می‌روند، پیشنهاد‌های جالبی دارد که بسیار هم اقتصادی هستند، مثلا بسته‌ای سه‌نفره به‌نام «مگا پیکس» دارد که شامل یک پیتزای چهارفصل بزرگ همراه یک ظرف پنه آلفردو و سه سالاد کلم است و قیمتش خیلی کمتر از زمانی می‌شود که برای هر نفر جداگانه سفارش دهید.

رستوران اسپریچوبسته سوخاری چندنفره‌‌ای هم دارند که شامل تعدادی زیاد از انواع سوخاری‌ها در یک جعبه است و کاملا برای پنج نفر کفایت می‌کند. بسته «مامی پک» شامل مینی پیتزا، سوخاری، سیب‌زمینی، قارچ سوخاری، سالاد سزار و نوشابه است با قیمتی بسیار کمتر از سفارش جداگانه. بسته‌های «کاپل» و «برگرپلاس» هم بسیار باصرفه هستند و سفارششان وقتی بیش از دو نفر هستید، پیشنهاد می‌شود. گزینه‌ای در منوی اسپریچو وجود دارد که شاید در کمتر رستورانی ببینید،این گزینه «بیگ پیتزا» است که ده نفر را کاملا سیر می‌کند؛ قطر این پیتزا ۸۰ سانتیمتر است و از شش پیتزای مختلف تشکیل شده است. اگر دسته‌جمعی به اسپریچو می‌روید، این گزینه بسیار اقتصادی و با‌صرفه است.

منوی کافه اسپریچو شامل انواع قهوه (قهوه دمی و قهوه با شیر)، قهوه‌های سرد، چای و دمنوش، شیک‌ها، موکتل‌ها، اسموتی و آبمیوه، دسرها و کیک‌ها است.

مدتی است اسپریچو کنافه و کنافه‌بستنی را هم به منویش اضافه کرده است که بعد از صرف غذا، همراه یک فنجان چای در ایوان زیبای اسپریچو حسابی لذت‌بخش خواهد بود.

امکانات جانبی اسپریچو

رستوران اسپریچو در شب‌های سه‌شنبه موسیقی زنده دارد که اتفاقی بسیار خوشایند است، مخصوصا که نیازی به پرداخت ورودی جداگانه برای موسیقی زنده نیست و می‌توانید با پرداخت همان صورت‌حساب غذا در طبقه دوم از شنیدن موسیقی گروهی خوب لذت ببرید؛ ساعت اجرای موسیقی زنده ۲۰ تا ۲۳ است.

اسپریچو از ساعت ۱۳ تا ۱۵ را ساعت خوشحالی اعلام کرده است، یعنی از شنبه تا چهارشنبه اگر در این دو ساعت سفارش بدهید، روی کل منو ۲۰درصد تخفیف می‌گیرید.

رستوران اسپیریچو هر چند وقت یک‌ بار مسابقه‌های مختلف هم برگزار می‌کند، مثل مسابقه پیتزاخوری و پاستاخوری و مسابقه دبرنا که محیط رستوران اسپریچو را هیجان‌انگیز و متفاوت می‌کند. برای اطلاع از زمان و نوع مسابقه‌ها کافی است به صفحه اینستاگرام رستوران اسپریچو سر بزنید.

کارکنان رستوران همگی با لباس‌های یک‌شکل و تمیز در زمان حضورتان آماده‌اند کمک کنند که شما لحظات خوشی را در اسپریچو بگذرانید. رستوران  اسپریچو هیچ‌گونه حق پذیرایی یا مالیات در صورت‌حساب شما لحاظ نمی‌کند.

آدرس: تهرانپارس، بزرگراه رسالت، بین تیرانداز و باقری، روبه‌روی پمپ‌بنزین

رستوران پارکینگ ندارد، اما رو‌بروی رستوران مکانی هست که جای پارک خودرو دارد و اغلب می‌توانید جای پارک پیدا کنید.

مسیرهای دسترسی

رستوران در محدوده طرح ترافیک یا طرح کنترل آلودگی هوا قرار ندارد و با خیال راحت می‌توانید با خودرو شخصی به اسپریچو بروید. فقط کافی است وارد بزرگراه رسالت شوید، رستوران در بزرگراه و حدفاصل اتوبان باقری و چهارراه تیرانداز قرار دارد. اگر هم مایلید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید، رستوران بین دو ایستگاه مترو تهرانپارس و شهید باقری قرار دارد و با کمی پیاده‌روی از هر کدام از این ایستگاه‌ها به‌راحتی می‌توانید خود را به اسپریچو برسانید.

ارسال نظر

جدیدترین اخبار

پربازدید ها

پیشنهاد سردبیر