سایت شماره یک:

پرینت دیجیتال آنلاین از جایگاه خوبی در ایران برخوردار شده است .

پاکو پرینت عرضه کننده چاپ و پرینت رنگی ارزان در تهران می باشد.

نکته های طراحی رنگی 

پوشه‌های فرآیند سفارشی و 4 رنگ به این معنی است که شما فقط به استفاده از چهار رنگ در طراحی خود محدود شده‌اید. در حقیقت، به شما این امکان را می دهد که از رنگ های بیشتری در طراحی پوشه خود نسبت به سایر روش های چاپ موجود استفاده کنید.

چاپ 4 رنگ با مخلوط کردن مقادیر مختلف جوهر فیروزه‌ای، سرخابی، زرد و سیاه (CMYK) رنگ‌های طرح شما را بازتولید می‌کند. جوهر در طول فرآیند چاپ، بسیار شبیه به چاپگر رنگی خانه یا محل کار شما، مخلوط می شود. این با پوشه‌های چاپ نقطه‌ای PMS که از جوهر از پیش مخلوط شده استفاده می‌کنند و محدودیتی در میزان رنگ‌هایی که می‌توانید در یک طرح استفاده کنید، متفاوت است.

چرا از فرآیند 4 رنگ استفاده کنیم؟

پوشه چاپی 4 رنگ با عکس

فرآیند 4 رنگ تنها راه برای بازتولید دقیق عکاسی رنگی است. اعتبار عکس: چاک نیونز

بهترین دلیل برای استفاده از روش چاپ 4 رنگ این است که به شما امکان چاپ عکس های رنگی را می دهد. در واقع، این تنها روش چاپ است که در آن امکان عکاسی رنگی وجود دارد و آنها را با کاهش بسیار کمی در کیفیت رنگ بازتولید می کند.

با این حال، عناصر رنگی در طرح شما ممکن است در هنگام چاپ 4 رنگ تغییر جزئی در تن داشته باشند. این در تصاویر و گرافیک‌های دقیق که از چندین رنگ استفاده می‌کنند چندان قابل توجه نیست، اما عناصر گرافیکی مانند پس‌زمینه‌های رنگارنگ و آرم‌ها ممکن است چندان پر جنب و جوش به نظر نرسند، به خصوص زمانی که فقط از چند رنگ استفاده می‌کنند.

قانون طراحی سه رنگ

ساده ترین راه برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا طراحی پوشه شما باید از فرآیند 4 رنگ یا چاپ نقطه ای PMS استفاده کند یا خیر، رعایت قانون سه رنگ است. اگر طراحی پوشه شما سه رنگ یا کمتر دارد، احتمالاً با چاپ نقطه ای PMS نتایج بهتری خواهید داشت زیرا رنگ ها غنی تر و دقیق تر خواهند بود. چهار رنگ یا بیشتر، و شما می خواهید چاپ CMYK داشته باشید.

همین امر در مورد عکاسی سیاه و سفید نیز صدق می کند – از نظر فنی فقط از یک رنگ (سیاه) برای ایجاد تن و سایه های مختلف استفاده می کند. حتی اگر فرآیند 4 رنگ تنها گزینه برای عکس‌های رنگی است، عکس‌های سیاه و سفید شما باید همیشه در PMS چاپ شوند تا واضح‌ترین نتایج را داشته باشید.4

هنگام شمارش رنگ‌ها، مطمئن شوید که دو تن مختلف از یک رنگ را به‌عنوان رنگ‌های مختلف در نظر نگیرید. چاپ PMS می تواند طیف وسیعی از تن رنگ ها را با استفاده از تراکم های مختلف جوهر رنگی مشابه تولید کند. به عنوان مثال، تراکم بیشتر جوهر آبی می تواند مانند آبی تیره به نظر برسد، در حالی که چگالی کمتر به صورت آبی روشن ظاهر می شود.

طراحی PMS با چندین سایه آبی

اگرچه طرح موجود در این صفحه شامل رنگ‌های مختلف زیادی است، اما همه آن‌ها رنگ‌های یکسانی دارند، به این معنی که می‌توانید آن را با جوهر PMS چاپ کنید. اعتبار عکس: جنل کولز

محدودیت های چاپ 4 رنگ

اگرچه چاپ با فرآیند 4 رنگ به شما امکان می دهد از چندین رنگ در یک طرح استفاده کنید، اما هنوز محدودیتی برای کارهایی که می توانید با آن انجام دهید وجود دارد. این به این دلیل است که برخی از رنگ ها را نمی توان به طور دقیق از ترکیب جوهر فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه ایجاد کرد.

این رنگ ها عبارتند از:

نیروی دریایی

آبی تیره

نارنجی

نقره

رنگ های متالیک

رنگ های فلورسنت

از آنجایی که فرآیند 4 رنگ، جوهرها را در طول فرآیند چاپ با هم مخلوط می‌کند، رنگ‌های طرح شما کاملا دقیق نیستند. آنها ممکن است کمی روشن تر یا تیره تر از آنچه شما انتظار دارید باشند. این مسئله در یک عکس رنگی نیست، اما می‌تواند در هنگام برندسازی تفاوت ایجاد کند، به خصوص اگر می‌خواهید رنگ‌های برند شما دقیقاً با بقیه مواد بازاریابی شما مطابقت داشته باشد.

اگر طراحی شما کاملاً باید دارای این رنگ ها باشد و باید از پردازش 4 رنگ استفاده کنید، بهترین گزینه انتخاب گزینه چاپ نقطه ای با PMS است. این بدان معنی است که پس از اتمام چاپ پوشه 4 رنگ، دوباره اجرا می شود و یک لایه جوهر PMS برای اصلاح مشکل رنگ اعمال می شود.

پوشه با چاپ نقطه ای نارنجی

اگر می خواهید دقیقاً با برند شما مطابقت داشته باشد، نارنجی می تواند یک رنگ مشکل ساز برای فرآیند 4 رنگ باشد. حتی اگر از چاپ CMYK استفاده می کنید، ممکن است بخواهید قسمت هایی با رنگ نارنجی (یا سایر رنگ های مشکل دار) با جوهر PMS چاپ شود. اعتبار عکس: Paweł Windys

طراحی در حالت CMYK

هنگام طراحی پوشه خود در برنامه ویرایش گرافیکی مورد نظر خود، مطمئن شوید که به جای حالت RGB در حالت CMYK کار می کنید. حالت RGB برای تصاویر دیجیتال و گرافیک در نظر گرفته شده است، بنابراین معمولاً تنظیمات پیش فرض است. با این حال، ارسال یک طرح به چاپگر خود در حالت RGB، چاپگر را مجبور می‌کند تا رنگ‌ها را به CMYK تبدیل کند.

اگر کل پروژه را با CMYK طراحی کنید یا خودتان فایل های خود را قبل از ارسال به چاپگر به CMYK تبدیل کنید، بسیار بهتر است. این به شما درجه بهتری از کنترل را می‌دهد، اگر و زمانی که مشکلاتی در رابطه با کاهش کیفیت رنگ وجود داشته باشد. می توانید به جای اینکه آن را در دست چاپگر خود بگذارید، تنظیمات خود را در صورت لزوم انجام دهید.

برای نهایی کردن طرح و اطمینان از اینکه رنگ ها دقیقاً همان طور که مد نظر شماست به نظر می رسند، یک مدرک دیجیتالی درخواست کنید. اثبات دیجیتال همان چیزی است که محصول نهایی چاپ شده به نظر می رسد، به این معنی که قبلاً به CMYK تبدیل شده است.

استفاده از وضوح مناسب برای فرآیند 4 رنگ

اگر با استفاده از عکس ها یک طراحی پوشه ایجاد می کنید، می خواهید هر عکس بالاترین وضوح ممکن را داشته باشد. عکس های با وضوح پایین (li

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر