سایت شماره یک:

قبولی تضمینی آزمون یوس چقدر است؟ اگر قصد تحصیلی در یکی از دانشگاه‌های ترکیه را دارید؛ می‌توانید از طریق سابقه تحصیلی یا شرکت در آزمون‌های مختلف اقدام کنید. آزمون یوس یکی از اصلی‌ترین آزمون‌ها جهت ورود به یکی از دانشگاه‌های دولتی و  خصوصی ترکیه است. اگر قصد تحصیل در یکی از رشته‌های مقطع کارشناسی یا  دکترای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در آزمون یوس شرکت کنید. جهت قبولی تضمینی آزمون یوس باید با این آزمون بیشتر آشنا شوید. اگر قصد دارید در آزمون یوس 2023 شرکت کنید؛ خواندن این مقاله را از دست ندهید.

تحصیل در ترکیه

کشور ترکیه دارای دانشگاه‌های دولتی و خصوصی معتبری است و هر ساله داوطلبان زیادی از سراسر دنیا جهت تحصیل در ترکیه به این کشور مهاجرت می‌کنند. هم چنین تحصیل در کشور ترکیه برای ایرانیان مزایای زیادی دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • دانشگاه‌ها و مدارک تحصیلی کشور ترکیه، اعتبار بالایی دارند و یک فرصت عالی برای ورود به بازار کار جهانی محسوب می‌شوند.
 • یکی از مزایای تحصیل در ترکیه، هزینه ارزان دانشگاه است. با توجه به سطح کیفیت تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه، هزینه‌های آن بسیار مقرون به صرفه است. هم چنین با تسلط به زبان ترکی می‌توانید در یکی از دانشگاه‌های ترکی زبان تحصیل کرده و هزینه‌های دانشگاه خود را کاهش دهید.
 • عدم نیاز به ویزای تحصیلی یکی از مزیت‌های تحصیل در کشور ترکیه است. داوطلبان با شرکت در آزمون‌های مختلف نظیر یوس، تومر و اس آی تی و پذیرش در یکی از دانشگاه‌های ترکیه می‌توانند به این کشور سفر کنند.
 • با توجه به اینکه ترکیه به کشورمان بسیار نزدیک است، همین امر موجب کاهش هزینه‌های رفت و آمد می‌گردد.
 • یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور ترکیه این است که امکان کار کردن حین تحصیل وجود دارد. دانشجویان می‌توانند جهت تامین هزینه‌های تحصیل خود ۱۰ الی ۳۰ ساعت در هفته کار نیمه وقت داشته باشند.

آزمون یوس چیست

کلیه داوطلبان خارجی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند می‌توانند در آزمون یوس شرکت کنند. این آزمون هر سال توسط اکثر دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه برگزار می‌شود. برخلاف تصور بسیاری از ایرانیان، آزمون یوس اصلا سخت نیست و شما به راحتی می‌توانید با کسب نمره قبولی، در رشته مورد علاقه تان به ادامه تحصیل بپردازید. متقاضیانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • یکی از شرایط اصلی شرکت در آزمون یوس این است که تبعه ترکیه نباشید.
 • یکی از دیگر از شرایط شرکت در آزمون یوس، داشتن مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی است.
 • برای شرکت در این آزمون لازم نیست به زبان ترکی مسلط باشید. شما می‌توانید با شرکت در آزمون آیلتس در یکی از دانشگاه‌های انگلیسی زبان این کشور به ادامه تحصیل مشغول شوید. اما برای تحصیل در سایر دانشگاه‌های ترکیه حتما باید به زبان ترکی مسلط باشید.

افزایش شانس قبولی در آزمون یوس

یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیان شرکت در آزمون یوس 2023  این است که شانس قبولی در آزمون یوس چقدر است؟ با ما همراه باشید تا شما را با عوامل قبولی تضمینی آزمون یوس آشنا کنیم.

 • متمرکز و سراسری نبودن آزمون یوس

آزمون یوس به صورت سراسری برگزار نمی‌شود و دانشگاه‌های مختلف ترکیه خودشان با طراحی و برگزاری این آزمون، اقدام به پذیرش داوطلبان اتباع خارجی می‌کنند. در واقع این آزمون متمرکز نیست و شما می‌توانید در چندین آزمون یوس شرکت کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید جهت ادامه تحصیل در ترکیه ابتدا پنج دانشگاه در این کشور را انتخاب کرده و سپس در پنج آزمون مجزا شرکت کنید. متمرکز نبودن آزمون Yos یکی از عوامل قبولی تضمینی آزمون یوس به شمار می‌رود.

 • کم بودن مواد امتحانی آزمون یوس

با اینکه آزمون یوس توسط دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود ولی مواد امتحانی یکسانی دارد‌. سوالات این آزمون شامل هوش، ریاضی و هندسه است. مواد امتحانی تمام آزمون‌های یوس یکسان است فقط از نظر سختی، بودجه بندی سوالات هر بخش و محدوده سوالات ممکن است با هم متفاوت باشند. در واقع می‌توان گفت یکی از عوامل قبولی تضمینی آزمون یوس، کم بودن مواد امتحانی است.

22

 • نداشتن نمره منفی آزمون یوس در برخی دانشگاه های ترکیه

همانطور که قبلا هم عنوان شد آزمون یوس توسط دانشگاه‌های مختلف طراحی و برگزار می‌شود. در واقع هر دانشگاه می‌تواند شرایط خاصی را برای این آزمون در نظر بگیرد. مثلا برخی از دانشگاه‌های ترکیه نمره منفی برای آزمون یوس لحاظ نمی‌کنند. دانشگاه سلیمان دمیرل یکی از دانشگاه‌های معتبر ترکیه است که در آزمون یوس ۲۰۲۲ خود، نمره منفی را در نظر نگرفته است. پس نداشتن نمره منفی در برخی از دانشگاه‌های ترکیه یکی از عوامل قبولی تضمینی آزمون یوس است.

 •  تعداد سوالات و زمان آزمون یوس

 آزمون یوس شامل ۸۰ سوال است که معمولا مدت زمان پاسخگویی به آنها ۱۲۰ دقیقه لحاظ می‌شود. در واقع شما برای پاسخ دادن به هر سوال، حدود یک دقیقه و نیم فرصت دارید که زمان خوبی است. وقت کافی برای پاسخ دادن به سوالات یکی از عوامل قبولی تضمینی آزمون یوس می‌باشد.

هزینه ثبت نام آزمون یوس

دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه، آزمون یوس را با شیوه‌های متفاوتی برگزار می‌کنند. مثلا سخت بودن سطح سوالات یا در نظر گرفتن نمره منفی از جمله تفاوت‌های آزمون یوس توسط دانشگاه‌های مختلف است. هم چنین برخی از دانشگاه‌ها این آزمون را در چند مرحله برگزار می‌کنند. از این‌رو هزینه ثبت نام در آزمون یوس در دانشگاه‌های مختلف ترکیه متفاوت است. مثلا هزینه ثبت نام در آزمون یوس دانشگاه الوداغ ۴۰۰ لیر، دانشگاه جراح پاشا ۵۰۰ لیر، دانشگاه قاضی آنتپ ۳۰۰ لیر،  دانشگاه هارزان ۱۵۰ لیر و دانشگاه ارجیس ۳۷۵ لیر است.

مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون یوس

 • یک قطعه عکس سه در چهار
 • عکس از گذرنامه یا کارت ملی
 • اسکن مدرک موقت دیپلم یا پیش ­دانشگاهی
 • پر کردن فرم ثبت نام
 • واریز  هزینه ثبت نام آزمون

مراحل ثبت نام آزمون یوس

جهت ثبت نام در آزمون یوس 2023 باید مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله اول: پیش ثبت نام

 • ابتدا به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.
 • پس از تکمیل فرم ثبت نام، صفحه اول پاسپورت را اسکن و آپلود کنید.
 • سپس فرم ثبت نام را از طریق سایت دانشگاه مورد نظر ارسال کرده و منتظر دریافت ایمیل تایید از دانشگاه باشید‌.
 • پس از دریافت ایمیل تایید از طرف دانشگاه، حساب کاربری شما در سایت دانشگاه فعال می‌شود.
 • پس از تعیین نام کاربری و رمز عبور، ایمیلی دیگری جهت تایید ارسال و آغاز فرآیند ثبت نام در آزمون یوس دریافت خواهید کرد.

مرحله دوم: ثبت نام

 • جهت ثبت نام باید به بخش aday sistemi سایت دانشگاه مراجعه کنید.
 • سپس بعد از آپلود کردن پاسپورت، انتخاب شهر جهت شرکت در آزمون و پرداخت هزینه ثبت نام، ایمیل تاییدیه از سمت دانشگاه دریافت می‌کنید.

مرحله سوم: بررسی ثبت نام در آزمون

اطلاعیه لازم جهت ثبت نام آزمون یوس در دانشگاه مورد نظر از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌گردد.

مرحله چهارم: دریافت کارت ورود به جلسه

 • دو هفته قبل از برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه به ایمیلتان ارسال می‌گردد.
 • سپس شما با چاپ کارت می‌توانید جهت شرکت در این آزمون آماده شوید.

23

قبولی تضمینی در آزمون یوس با گروه بین المللی سفیر

اگر قصد شرکت در آزمون یوس را دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از آن اطلاعاتی درباره دانشگاه‌های برتر ترکیه و نحوه برگزاری این آزمون بدست بیاورید تا بتوانید با قبولی تضمینی آزمون یوس در رشته مورد علاقه تان به ادامه تحصیل مشغول شوید. گروه بین المللی سفیر متشکل از مشاوران حرفه‌ای و متخصص در زمینه اقامت، تحصیل، مهاجرت، اشتغال و غیره آماده ارایه خدمات به هموطنان عزیز هستند. هم چنین شما با ثبت نام در دوره آزمون یوس 2023 سفیر می‌توانید از کامل ترین آموزش‌ها جهت موفقیت در این آزمون برخوردار شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره جهت قبولی تضمینی در آزمون تومر و یوس می‌توانید به آدرس اینترنتی http://safirapply.com  مراجعه نمایید.

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر