سایت شماره یک:

 

 

 

باوجود داشتن وب‌سایت­های بسیار خوش‌ساخت با محتوای عالی و خدمات پشتیبانی مشتری 24 ساعته در دسترس، بسیاری از صاحبان فروشگاه­های آنلاین برای بهبود رتبه خود در گوگل تلاش می­کنند. آن‌ها میلیون‌ها تومان در استراتژی‌های بازاریابی سرمایه‌گذاری می‌کنند، که بدون هیچ نشانه‌ای از بهبود در جذب مشتری، به ضرر منجر می­شود.

سئو سایت فروشگاهی نوع خاصی از سئو است که تضمین می­کند صفحات محصول شما در بالای نتایج جستجو گوگل قرار می­گیرند، تا بازدیدکنندگان واجد شرایط را به فروشگاه آنلاین شما هدایت کنند. این بدان معناست که وقتی شخصی نوع محصولات شما (مثلاً کفش­های مردانه) را جستجو می­کند، سایت فروشگاهی شما در بالای نتایج جستجوی گوگل ظاهر می­شود. روش­های زیادی برای سئو کردن سایت فروشگاهی وجود دارد که در ادامة مطالب به آن­ها اشاره خواهیم کرد.

سئو کردن سایت فروشگاهی چقدر زمان می­برد؟

بسیاری از مردم این تفکر را دارند که سئو فروشگاهی ممکن است ماه­ها یا حتی سال­ها طول بکشد تا شروع به کار کند. درحالی‌که عوامل مختلفی در این فرایند نقش دارند، کارهایی وجود دارد که می­توانید برای کمک به ایندکس شدن و رتبه­بندی سریع­تر وب­سایت خود انجام دهید.

درواقع، هیچ قانون سختی در مورد اینکه سئو چیست و چقدر طول می­کشد تا کار کند وجود ندارد. بااین‌حال، در بخش متوجه خواهید شد که چه چیزی بر سرعت ایندکس شدن وب­سایت شما تأثیر می­گذارد.

سن دامنه

قدمت وب­سایت شما از زمانی که دامنه برای اولین‌بار راه‌اندازی شد، می­تواند در سئو سایت فروشگاهی نقش داشته باشد؛ بنابراین، مدت‌زمانی که وب‌سایت شما وجود داشته است می‌تواند بر مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا سئوکار کند تأثیر بگذارد.  

کیفیت و کمیت محتوا

کیفیت و میزان محتوایی که در سایت خود دارید مطمئناً بر سئوی سایت شما تأثیر می­گذارد. با فرض اینکه محتوای شما برای کاربران بهینه و ارزشمند است، گوگل این موضوع را بسیار موردتوجه قرار می­دهد. اگر وب‌سایت شما در تولید محتوای آموزنده شهرت زیادی دارد، احتمالاً وقتی سایت خود را بیشتر بهینه می‌کنید، گوگل متوجه آن خواهد شد. کیفیت محتوا بسیار بر روی سرعت سئو فروشگاهی تأثیرگذار است.

پروفایل بک لینک

 بک لینک­ها از سایر وب­سایت­ها می­تواند اعتبار کسب شده را به وب­سایت شما هدایت کند و به موتورهای جستجو نشان دهد که وب‌سایت شما ارزشمند است. در این بخش کیفیت، کمیت و ارتباط بک لینک­ها اهمیت دارد.

چشم‌انداز رقابتی

برای اکثر صنایع، چشم‌انداز رقابتی دائماً در حال تغییر است. هر روز کسب­وکارهای جدیدی وارد بازار می­شوند. این بدان معنی است که سایت شما ممکن است با دامنه­ها، مشاغل و وبلاگ­های جدید رقابت کند. به طور خلاصه، سئویی که ماه‌ها یا سال‌ها پیش پیاده‌سازی کرده‌اید، ممکن است لزوماً شمارا رقابتی نگه ندارد. شما باید مطمئن شوید که استراتژی سئو سایت فروشگاهی شما کاملاً به‌روز است.  

2

سئو محلی

سئو محلی وب­سایت شما می­تواند رقابت شمارا محدود کند و به شما امکان می­دهد یک بازار محلی خاص را هدف قرار دهید. با این برتری، در مقایسه با تلاش برای رقابت در سطح ملی یا بین­المللی، شانس بیشتری برای سرعت بخشیدن به رتبه‌بندی دارید. پیاده‌سازی سئوی محلی برای کسب‌وکار شما می‌تواند به شما کمک کند تا با سرعت بیشتری خزیدن، فهرست‌بندی و رتبه‌بندی انجام شود.

سرعت سایت

سرعت سایت یکی از مهم‌ترین موارد درنظرگرفتن تجربه کاربر و یک فاکتور رتبه‌بندی گوگل است. اگر سایت شما سریع است، این عامل یک تجربه کاربری مثبت را ارائه می­دهد. اگر سایت شما کند است، کاربران احتمالاً به سراغ سایت بعدی می­روند. سایت خود را بهینه‌سازی کنید تا در سریع­ترین زمان ممکن بارگذاری شود. سرعت سایت بسیار در سئو سایت فروشگاهی تأثیر دارد.

آیا هزینه سئو فروشگاهی زیاد است؟

انواع مختلف کسب­وکارها به استراتژی­های متفاوتی نیاز دارند، آژانس­ها بسته به نیاز کسب‌وکار و پیچیدگی پروژه، فعالیت­های متفاوتی را ارائه می­دهند. به همین دلیل روش­های مختلفی برای قیمت‌گذاری سئو سایت وجود دارد.

 نرخ سئو ساعتی

فریلنسرها، مشاوران سئو و آژانس­های انفرادی اغلب برای خدمات خود نرخ ساعتی تعیین می­کنند. برخی از این ساختار قیمت‌گذاری را برای پروژه‌های جزئی فروشگاهی یا خدمات سئو سایت فروشگاهی که به کار بسیار خاصی نیاز دارند، مانند تحقیق کلمات کلیدی و ایجاد محتوا، اعمال می‌کنند. نرخ‌های ساعتی بسته به‌سختی و شرایط موردنیاز برای کار می­تواند از 200 تا 300 هزار تومان در ساعت متغیر باشد.  

نرخ سئو مبتنی بر پروژه

وقتی فعالیت‌های مختلفی درگیر هستند، اما نیازی به کارهای تکراری نیست، ممکن است یک تعامل مبتنی بر پروژه قابل‌اجرا باشد.

در موارد فنی که نیاز به اصلاحات روی صفحه دارد، برخی اصلاحات لیزری در ساختار سایت یا ابتکارات بازاریابی محتوا، آژانس یا مشاور می‌توانند فعالیت‌ها را در پروژه‌ای با جدول زمانی محدود و محصولات تحویلی ترکیب کنند. اگر پروژه پیچیده باشد و به منابع بیشتری نیاز داشته باشد، قیمت سئو فروشگاهی مبتنی بر پروژه می­تواند بین 1 تا 20 میلیون تومان یا بیشتر باشد.

نرخ سئو ماهانه

هزینه ماهانه متداول‌ترین راه‌اندازی برای آژانس‌های سئو است که گاهی به آن بسته‌های سئو  نیز گفته می‌شود. معمولاً مستلزم یک تحقیقات اولیه است که شامل ورود، عملیات فنی، تحقیق کلمات کلیدی، تولید ماهانه محتوا، بک لینک­ و توصیه‌ها است.

این روش به شما این امکان را می­دهد که به بودجه بازاریابی خود پایبند باشید و برای کارهای مشخص و قابل‌اندازه‌گیری سئو بر اساس اهداف توافق شده یا کلمات کلیدی که می­خواهید با آن­ها دیده شوید، پرداختی داشته باشید.

روش­ های سئو سایت فروشگاهی

ما بهترین روش‌های زیر را برای سئو فروشگاهی توصیه می­کنیم:

از کلمات کلیدی مهم استفاده کنید

برای اینکه اطلاعات محصول خود را هم برای خریداران و هم برای موتورهای جستجو نمایان کنید، مطمئن شوید که اندازه‌ها، رنگ‌ها، قیمت‌ها و سایر جزئیات به‌راحتی قابل یافتن، خواندن و درک هستند.

طراحی با درنظرگرفتن خریداران

طراحی وب‌سایت و صفحه محصول شما باید تجربه خرید را افزایش دهد، نه اینکه از آن کم کند. حتی اگر جالب‌ترین و مطلوب‌ترین محصولات فروشگاهی خود را با بهترین قیمت‌های موجود بفروشید، خریدار احتمالاً ناامید می‌شود و اگر جستجو برایشان سخت باشد یا جستجوی آن غیرممکن باشد، وب‌سایت شمارا ترک خواهد کرد.

3

از متن جایگزین در تصاویر استفاده کنید

یکی از روش­های سئو سایت فروشگاهی متن جایگزین هستند. اگر تابه‌حال تصویری را به یک وب‌سایت اضافه کرده باشید، چه از طریق یک CMS یا دستی، احتمالاً متن جایگزین را می­دانید.

از محتوای تکراری خودداری کنید

اگر به‌جای تولید­کننده، خرده‌فروش هستید و محصولات تولیدشده توسط شرکت­های دیگر را به‌صورت آنلاین می­فروشید، احتمالاً توضیحات محصول را مستقیماً از سازنده دریافت کرده­اید. باید هر کاری که می­توانید انجام دهید تا از تکرار هرگونه توضیحات محصول یا کپی محصولی که به شما ارائه‌شده است جلوگیری کنید.

منبع: نبض مارکتینگ

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر