سایت شماره یک:

 

 

درسال‌های اخیر اهمیت کتاب‌های کمک آموزشی بیشتر از هر زمانی شده است و دانش آموزان برای دروس اصلی خود مانند ریاضی به کتاب کمک درسی نیاز دارند. درس ریاضی برای رشتۀ تجربی و ریاضی اهمیت بسیاری دارد و یافتن منابع آموزشی مناسب نیز کمک زیادی به موفقیت دانش آموزان می‌کند.

کتاب هرکول ریاضی آریان حیدری یکی از مراجع بسیار معتبر برای درس ریاضی است که دانش آموزان را برای آزمون ورود به دانشگاه آماده می‌کند. بنابراین اگر قصد خرید ریاضیات تجربی هرکول آریان حیدری را دارید، در این مطلب همراه ما باشید تا با شما را با تمامی ویژگی‌های این کتاب آشنا کنیم.

 

معرفی کتاب هرکول ریاضی آریان حیدری

کتاب ریاضی هرکول آریان حیدری یکی از جدیدترین کتاب‌ها برای یادگیری و تمرین درس ریاضی است. این کتاب با کمک تعدادی از اساتید برتر کنکور مانند آریان حیدری، میلاد منصوری و علی منصف شکری با همکاری انتشارات راه اندیشه تألیف شده است.

این کتاب جامع برای داوطلبان رشتۀ ریاضی و تجربی قابل استفاده بوده و در دو جلد به چاپ رسیده است. جلد اول شامل مباحث مشترک از ریاضی برای رشتۀ تجربی و حسابان برای رشتۀ ریاضی تشکیل می‌شود که در 12 فصل ارائه شده است. جلد دوم نیز مباحث غیرمشترک در دو رشته‌ را برای دانش آموزان رشتۀ ریاضی و تجربی به صورت جداگانه در 5 فصل به صورت جامع شرح داده است.

جلد دوم مناسب رشتۀ ریاضی مباحث دنباله‌ها، مثلثات، حد، مجانب، مشتق و کاربرد آن را پوشش داده است. جلد دوم مخصوص رشتۀ تجربی نیز بخش‌های ترکیبات یا شمارش، آمار و هندسۀ یک و دو را در خود جای داده است. بنابراین دانش آموزان هر رشته می‌توانند در زمان خرید جلد دوم، کتاب مناسب خود را انتخاب کنند.

ویژگی‌های یک کتاب ریاضی مناسب چیست؟

اگر بخواهید ویژگی‌های یک کتاب کمک آموزشی خوب را بیان کنید، چه مواردی برای شما اهمیت دارد؟

بدون شک اکثر دانش آموزان انتظار دارند که یک کتاب ریاضی خوب علاوه بر داشتن یک درسنامۀ مناسب برای یادگیری دروس، پرسش‌ها و تست‌هایی نیز داشته باشد. خبر خوب این است که شما می‌توانید با خرید کتاب ریاضی هرکول آریان حیدری تمامی این ویژگی‌ها را در یک کتاب جامع پیدا کنید. در ادامه هر یک از این بخش‌ها را به صورت جداگانه در کتاب هرکول ریاضی آریان حیدری برای شما معرفی می‌کنیم.

بخش درسنامه

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های هر کتاب کمک درسی، درسنامۀ آن است. بنابراین آن‌چه تمایز زیادی بین این کتاب و دیگر کتاب‌های کمک درسی ایجاد می‌کند، کیفیت این بخش است. درسنامۀ کتاب ریاضی هرکول آریان حیدری به صورت کاملا کاربردی و بدون داشتن توضیحات اضافه تألیف شده است. البته بهتر است بدانید که این کتاب بیشتر بر محور تست‌ها نگارش شده و درسنامۀ آن کامل و جامع نیست؛ اما شما می‌توانید تمامی نکات مهم درسی را در قالب باکس‌های آموزشی در کتاب پیدا کنید.

بنابراین می‌توان گفت که درسنامۀ این کتاب برای یک داوطلب کنکور مناسب و کافی است؛ زیرا آن‌چه برای پاسخ دادن به پرسش‌های کنکور به آن نیاز خواهید داشت را در خود جای داده است.

بخش تمرین

جلد دوم کتاب ریاضی هرکول آریان حیدری تمامی تمرینات، فعالیت‌ها و نکات اصلی درس را برای هر رشتۀ تحصیلی عنوان کرده است. به همین دلیل دانش آموزان می‌توانند از این کتاب برای یادگیری مباحث مختلف به صورت عمیق و جهت آمادگی برای امتحانات مدرسه استفاده کنند.

بخش پرسش‌های چهارگزینه‌ای

پرسش‌های چهارگزینه‌ای بخشی جدا نشدنی از کتاب‌های کمک آموزشی مخصوص کنکور هستند. در سال‌های اخیر تست‌های کنکور مفهومی‌تر شده است و به همین دلیل تمرین کردن تست‌های کنکوری از سال‌های قبل به تنهایی کافی نیست. تست‌های موجود در این کتاب به صورت تألیفی و کنکوری ارائه شده‌اند تا رویکرد جدید سوالات در کنکور را پوشش دهند. بنابراین در این کتاب دو سری تست مختلف وجود دارد که با نام‌های تست سبز و قرمز مشخص شده‌اند.

تست‌های سبز: سری اول شامل تست‌های سبز به عنوان منبع اول برای تمامی داوطلبان کنکور می‌شود. این تست‌ها معمولاً از کنکور‌ سال‌های گذشته گزینش شده‌اند و دارای سطح استانداردی هستند. بنابراین به داوطلبان کمک می‌کنند تا اطلاعات خود را مرور کرده و نکات مهم را یاد بگیرند.

تست‌های قرمز: سری دوم نیز شامل تست‌های قرمز بوده که بیشتر برای دانش آموزان ممتاز مناسب است. این تست‌ها در سطح پیشرفته‌تری قرار دارند و با هدف ارتقای سطح نمرۀ دانش آموزان کوشا در کتاب قرار گرفته‌اند. حل این پرسش‌ها به خلاقیت بیشتری نیاز دارد و اغلب بسیار چالشی هستند.

یکی از ویژگی‌های مهم و بارز این کتاب ترکیب مباحث فصل‌های مختلف کتاب است. می‌توان گفت که این خلاقیت برای اولین بار در این کتاب انجام شده است. البته دانش آموزانی که به تسلط کافی در مباحث نرسیده‌اند، بهتر است به سراغ این تست‌ها نروند و تنها به انجام تست‌های سبز اکتفا کنند.

بخش پاسخنامۀ تشریحی

پاسخنامۀ تشریحی در بسیاری از کتاب‌ها حکم درسنامۀ خودآموز را دارد که این کتاب نیز از این قاعده مستثنی نیست. در بخش پاسخ‌های تشریحی تمامی گزینه‌های هر سوال تحلیل می‌شود و داوطلبان می‌توانند علت دقیق انتخاب هرگزینه را بررسی کنند.

طراحی و ظاهر مناسب

اگرچه طراحی و ظاهر کتاب جزء آخرین ویژگی‌هایی است که برای دانش آموزان اهمیت دارد، اما بی‌کیفیت‌ بودن هر کدام از این فاکتورها مطالعۀ کتاب‌ را سخت‌تر می‌کند. کتاب ریاضی هرکول دارای صفحاتی باکیفیت و فونت مناسب است.

خرید کتاب ریاضی هرکول آریان حیدری

این روزها خرید کتاب‌های کمک درسی بسیار آسان‌تر شده است و دیگر نیازی نیست که ساعت‌ها در بازار قدم بزنید تا بتوانید این کتاب را تهیه کنید. شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز با مراجعه به سایت تلکتاب، کتاب ریاضی هرکول آریان حیدری را با شرایط ویژه‌ای خریداری کنید. همچنین می‌توانید تمامی کتاب‌های موردنیاز خود را بدون نیاز به پرداخت هزینۀ ارسال و به صورت رایگان درب منزل دریافت کنید.

کلام آخر

کتاب ریاضی هرکول آریان حیدری یک کتاب مناسب برای دانش آموزانی است که ترجیح می‌دهند به جای خرید چندین کتاب مختلف، تنها با یک منبع معتبر ریاضیات خود را تقویت کنند. این کتاب دانش آموزان را برای شرکت در کنکور سراسری آماده کرده و به آن‌ها کمک می‌کند تا تراز و نمرات خود را بالا ببرند.

بنابراین اگر شما نیز قصد خرید کتاب ریاضیات تجربی هرکول آریان حیدری را دارید، این فرصت را از دست ندهید و همین حالا برای خرید آن اقدام کنید.

ریا

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر