سایت شماره یک:

بلاکچین چیست ؟

 

این سوالیه که خیلی ها هنوز به درستی نتونستن متوجه بشن ! بلاکچین نوعی سیستم ثبت اطلاعات و گزارشه ولی با این تفاوت که اطلاعات بین همه کاربران اون شبکه به اشتراک گذاشته میشه و با امنیت بالا و رمزنگاری امکان هک یا دستکاری اطلاعات تقریبا نزدیک به صفره .

واژه بلاک چین از ترکیب block و chain بوجود اومده و میتونیم بگیم این فناوری زنجیره ای از بلوک ها هست.

اطلاعات در بلاک‌ها ثبت میشه و بلاک‌ها با هم به صورت زنجیره‌ای به هم مرتبط میشن. این زنجیره، بلاک چین  تشکیل می‌ده.

چرا انقدر بلاکچین مورد توجه قرار گرفته و مهمه ؟

فناوری بلاکچین و کاربردهاش، بی‌شمار و بی‌نظیه و به‌طور تقریبی میتونه در هر چیزی و هر صنعتی که تراکنش پذیر هست، مثل تبادل پول، کالا یا املاک، به کار برده بشه . تمام اطلاعات شفاف و با امنیت بالا ذخیره میشه و کلاهبرداری کمتر میشه . البته اینهایی که گفتم یک قسمت خیلی کوچیک از مزایای بلاکچینه .

چرا تو حوزه ارز دیجیتال و بلاکچین کلاهبرداری زیاد شده ؟

ببینید شما هرجایی نگاه کنید افرادی که آموزش ندیدن یا با اون سیستم آشنایی ندارن قربانی کلاهبرداری میشن . حوزه بلاک چین و ارز دیجیتال هم بدلیل اینکه تازه داره بین مردم رواج پیدا میکنه خیلی ها بدون آموزش و اطلاعات کافی وارد میشن و متاسفانه افراد سودجو ازشون کلاهبرداری میکنن .

اگر آموزش کافی در این زمینه باشه و مردم بتونن اطلاعات کافی داشته باشن این اتفاقات کمتر رخ میده .

آیا توی پلتفرم غرفه دوره آموزشی بلاکچین هم بفروش میرسه ؟

ما توی غرفه آموزش های بلاکچین متنوعی داریم آماده می کنیم . اولین دوره هم آماده شده و در حال فروش هست . این دوره برای آموزش سالیدیتی یا همون آموزش برنامه نویسی بلاک چین هست که دانشجویان بعد از آموزش میتونن بعنوان برنامه نویس بلاکچین وارد بازار کار بشن.

یک دوره رایگان آشنایی با بلاکچین و مفاهیم ابتدایی ارز های دیجیتال هم در حال آماده سازی هست که تا ماه آینده در پلتفرم غرفه منتشر میشه .

تگ های مرتبط
ارسال نظر