سایت شماره یک:

 

 

 

همیشه برای دانش آموزانی که انتخاب رشته می کنند، این سوال پیش می آید که چرا پایه دهم اهمیت زیادی دارد؟ جالب است بدانید که 28 درصد از سوالات کنکور از این پایه طراحی می شود و هم چنین این پایه به عنوان پیش نیاز پایه های یازدهم و دوازدهم است، اگر دانش آموز در این پایه ضعیف عمل کند، نمی تواند به موفقیت برسد.

دانش آموزان برای رسیدن به موفقیت در پایه دهم و آمادگی پیدا کردن برای کنکور باید به سراغ کتاب های کمک درسی بروند. آن ها با استفاده از کتاب های کمک درسی می توانند به بهترین شکل و در کم ترین زمان، مطالب درسی را بیاموزند.

یکی از مهم ترین درس های عمومی کنکور سراسری، دین و زندگی است که ضریب بالایی نیز دارد. برای تسلط بهتر در این درس بهتر است دانش آموزان یک یا دو منبع کمک درسی تهیه کنند. در ادامه می خواهیم به معرفی چند مورد از بهترین کتاب های کمک درسی دین و زندگی دهم انسانی بپردازیم، با ما همراه باشید.

معرفی کتاب های کمک درسی دین و زندگی دهم انسانی

در این بخش از مقاله می خواهیم چند مورد از بهترین کتاب های کمک درسی دین و زندگی پایه دهم انسانی را بررسی کنیم، این مطلب را از دست ندهید!

  • کتاب تست دین و زندگی دهم خیلی سبز

این کتاب نوشته آقای حامد دورانی و فیروز نژاد نجف می باشدکه توسط انتشارات خیلی سبز در 206 صفحه تالیف شده است. کتاب تست دین و زندگی خیلی سبز برای دانش آموزان پایه دهم که می خواهند با سوالات کنکور آشنا شوند و برای سوالات چهار گزینه ای آزمون های آزمایشی آمادگی پیدا کنند، مناسب است.

در این کتاب پاراگراف های کتاب درسی داخل کادر هایی قرار گرفته و نکات آن نیز مطرح شده است. هم چنین پیام های آیات و احادیث نیز به صورت مختصر بیان شده است. عنوانی به نام دقت کنید در این کتاب قرار دارد که به بیان نکات مهم تر پرداخته است.

تست های این کتاب از سوالات کنکور سراسری و از نوع سوالات تالیفی می باشد و برای دانش آموزانی که سطح متوسطی دارند مناسب است. هم چنین پاسخ تشریحی سوالات در این کتاب بیان شده و در جایی که نیاز بوده علت نادرست بودن سایر گزینه ها نیز بررسی شده است.

  • کتاب میکرو گاج دین و زندگی دهم

این کتاب با هدف آمادگی دانش آموزان برای کنکور و آزمون های آزمایشی تالیف شده است، دارای محتوای کاربردی و مفهومی است که موجب تغییر نگرش دانش آموزان نسبت به درس دین و زندگی شده است.

در آغاز این کتاب فصل ها و شماره صفحات کتاب درسی مشخص شده و هر مبحثی دارای درس نامه مجزا می باشد که به زبان ساده بیان شده است. هم چنین در این کتاب سعی شده که از خط به خط کتاب درسی، مثال ها، تمرین ها و پاورقی ها نیز سوال های تالیفی طراحی شود.

در پایان هر فصلی نیز پاسخ نامه تشریحی سوالات قرار گرفته است. با اطمینان می توان گفت که دانش آموزان بعد از مطالعه این کتاب می توانند به هر نوع سوالی پاسخ دهند.

  • کتاب ماجراهای من و درسام دهم خیلی سبز

کتاب ماجراهای من و درسام دهم خیلی سبز توسط آقای محمد کشوری در 134 صفحه تالیف شده است که شامل درس نامه، نمونه سوال های امتحانی و نمونه سوال های آزمون های آزمایشی است.

در این کتاب در ابتدای هر درسی درسنامه کامل و دقیق آن به همراه مثال های متعددی قرار گرفته که مثال ها در قالب جدول به همراه پاسخ بیان شده است. سپس در بخش بعدی نمونه سوال های امتحانی و آزمون های نیم سال اول و دوم با هدف آمادگی دانش آموزان برای امتحانات پایان ترم ارائه شده است.

هم چنین این کتاب دارای پاسخ نامه تشریحی نیز می باشد که دانش آموزان با مطالعه آن می توانند تمامی نکات و تکنیک های هر درسی را فرا بگیرند.

  • کتاب دین و زندگی دهم پرسمان گاج

این کتاب نوشته آقای مرتضی محسنی کبیر و محمد رضایی بقاء می باشد که توسط انتشارات گاج و در 104 صفحه چاپ شده است که دارای درسنامه های کاربردی و مفید، نمونه سوال های امتحانی به همراه پاسخ تشریحی است.

کتاب پرسمان پایه دهم یکی از محبوب ترین کتاب ها انتشارات گاج به شمار می رود. در ابتدا این کتاب توضیحی از مباحث کتاب درسی در قالب درسنامه بیان شده است، سپس سوالات و تمرین هایی مشابه با کتاب درسی طراحی شده است تا سطح علمی دانش آموزان را بسنجد.

هم چنین در پایان کتاب آزمون های نوبت اول و دوم قرار گرفته تا دانش آموزان با سبک سوالات آشنا شوند. در انتهای کتاب نیز پاسخ های تشریحی، سوالات بیان شده است.

  • کتاب دین و زندگی دهم سیر تا پیاز گاج

این کتاب نوشته آقای مرتضی محسنی کبیر و محمد رضائی بقاء می باشد که توسط انتشارات گاج و در 208 صفحه چاپ شده است.

این کتاب برای دانش آموزانی که می خواهند منبع کاملی از درسنامه های تشریحی، نمونه سوال های امتحانی و سوالات چهار گزینه ای در اختیار داشته باشند، مناسب است.

در آغاز کتاب بخشی با عنوان درسنامه وجود دارد که مباحث کتاب درسی را در قالب مثال های متنوعی بیان کرده است. هم چنین مفاهیم، معانی آیات نیز بررسی شده است.

سپس نمونه سوال های امتحانی و سوال های چهار گزینه ای هر درسی قرار گرفته است، در پایان نیز پاسخنامه های تشریحی به صورت کامل قرار دارد.

سخن پایانی

دانش آموزان پایه دهم انسانی بهتر است یک یا دو منبع کمک درسی برای هر درسی تهیه کرده و مطالعه کنند تا بتوانند خود را برای ایام امتحانات و کنکور سراسری آماده کنند. همان طور که در مطالب بالا مطالعه کردید، چند مورد از بهترین کتاب های کمک درسی دین و زندگی پایه دهم انسانی را معرفی و بررسی کردیم.

امیدواریم این مقاله راهنمای خوبی برای دانش آموزان پایه دهم باشد و شما را در خرید کتاب کمک درسی راهنمایی کند. در صورتی که مطالب نوشته شده در این مقاله برای شما مفید بود، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر