سایت شماره یک:

 

 

اگر به دنبال خرید بهترین اسپرسوساز خانگی هستید و نمی دانید کدام دستگاه قهوه ساز را انتخاب کنید، مهم ترین ویژگی های دستگاه های اسپرسوساز موجود در بازار را بررسی کرده ایم و شما را در انتخاب دستگاه اسپرسوساز راهنمایی می کنیم.

اسپرسو نوشیدنی است که با زندگی امروز ما پیوند خورده است. بسیاری از ما نمی توانیم روز خود را بدون نوشیدن یک فنجان قهوه شروع کنیم. برای اینکه بتوانید خودتان اسپرسو یا نوشیدنی های دیگری مانند کاپوچینو و لاته را در خانه درست کنید، حتماً باید یک دستگاه اسپرسوساز خانگی بخرید.

هر روز مدل های جدیدی از دستگاه های اسپرسوساز وارد بازار می شود و قیمت دستگاه های اسپرسوساز خانگی بسیار متفاوت است، بنابراین انتخاب اسپرسوساز خانگی کار ساده ای نیست.

در این مقاله پیشنهاد می کنیم قبل از خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی چه پارامترهایی را در نظر بگیرید تا بتوانید مدلی متناسب با نیاز و بودجه خود انتخاب کنید.

تاریخچه اسپرسوساز

اولین دستگاه اسپرسوساز که در سال 1884 تولید شد توسط آنجلو موریندو در ایتالیا بود که آن را در یک نمایشگاه عمومی ارائه کرد.

این دستگاه سال بعد به نام آنجلو موریوند ثبت شد و قهوه لذیذی که امروز از آن لذت می برید را مدیون این مرد هستید زیرا اگر موریوند نبود دستگاه قهوه ساز تولید نمی شد.

بعد از چند سال در سال 1901 آقای بترضا که مکانیک بود اصلاحاتی در این دستگاه ایجاد کرد و بخشی به آن اضافه کرد که باعث تحول عظیمی در تولید دستگاه های اسپرسوساز شد.

انواع اسپرسو سازهای موجود در بازار

اسپرسو ساز موکاپات

بهترین اسپرسوساز گازی در مقایسه با مدل های دیگر سایز کوچک تری دارد و از نظر قیمت مناسب تر است. کار با این دستگاه بسیار آسان است، زیرا آب در محفظه پایین دستگاه ریخته می شود و قهوه در سبد قهوه که بالای آب است قرار می گیرد.

هنگامی که آب به جوش می آید، حرارت آن بالا می رود و باعث می شود قهوه استخراج شود و به بالای دستگاه برود. اسپرسوی تولید شده توسط موکاپ به دلیل مواد آلومینیومی که قهوه را گرم نگه می دارد بسیار غلیظ است. اسپرسویی که توسط موکاپ تهیه می شود به اندازه اسپرسویی که توسط دستگاه های دیگر تهیه می شود، عطر و طعم ندارد.

اسپرسو ساز برقی

یک دستگاه اسپرسوساز برقی از برق برای تهیه اسپرسو استفاده می کند. برخی از آنها اتوماتیک و برخی غیر اتوماتیک هستند. اگر می خواهید قهوه شما عطر خاصی داشته باشد، پیشنهاد می کنیم آن را با دستگاه اسپرسوساز برقی تهیه کنید. از دیگر ویژگی های این دستگاه وجود نازلی است که به شما امکان می دهد با آن نوشیدنی شیر تهیه کنید.

اسپرسو ساز خانگی

بهترین اسپرسوساز خانگی به دو نوع اسپرسوساز برقی و اسپرسوساز موکاپوت یا گازی تقسیم می شوند. که هرکس با توجه به نیاز دستگاه اسپرسوساز خود یکی از آنها را خریداری می کند. اما به یاد داشته باشید که قهوه ای که با دستگاه اسپرسوساز برقی تهیه می شود عطر بهتری نسبت به بقیه دارد.

بهترین مارک و مدل اسپرسوساز کدام است؟

19

نکاتی که هنگام خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی باید در نظر بگیرید

برای انتخاب بهترین دستگاه اسپرسوساز باید عناصر اصلی موثر بر کیفیت و در نتیجه قیمت دستگاه اسپرسوساز را بشناسید.

در زیر به پارامترهای کلیدی دستگاه های اسپرسوساز، تأثیر آنها بر کیفیت اسپرسو و همچنین عملکرد و کارایی آن نگاه کرده ایم.

بویلر چیست؟

دیگ، قلب دستگاه اسپرسوساز است که حاوی آب گرم و بخار است. هرچه ظرفیت آن بیشتر باشد، برای دستگاه اسپرسوساز و ثبات دما بهتر است. هنگام خرید بهترین اسپرسوساز خانگی، این دستگاه ها معمولا با 3 فناوری ساخته می شوند که ویژگی های بالاتری را ارائه می دهند و محدوده قیمتی را نیز نشان می دهند.

تک بویلری

یک عنصر مسئول گرم کردن آب برای استخراج اسپرسو و همچنین تولید بخار برای کف‌ساز شیر است. از این نوع دیگ در اسپرسوسازهای ارزانتر استفاده می شود. عیب آن این است که نمی توانید اسپرسو و کف شیر را همزمان تهیه کنید.

این امر زمان آماده سازی نوشیدنی هایی مانند کاپوچینو و لاته را افزایش می دهد. با این حال، این مشکل بزرگی برای بسیاری از دستگاه‌های اسپرسوساز خانگی نیست، زیرا نمی‌خواهید نوشیدنی‌های زیادی را در یک زمان درست کنید. دیگ های تک معمولا ظرفیت کمتری دارند که باعث کاهش راندمان می شود.

بویلر دوگانه

این سیستم شامل دو بویلر با منابع حرارتی مجزا می باشد. یکی بخار و دیگری آب گرم تولید می کند. هر دو مستقل هستند و می توانند به طور جداگانه پیکربندی شوند. این طراحی امکان گزینه های گسترده پارامتر و بالاترین راندمان و پایداری دما را فراهم می کند. در هنگام خرید بهترین اسپرسوساز خانگی از فناوری دیگ دوگانه استفاده نمی شود زیرا این دستگاه یک اسپرسوساز حرفه ای و نیمه صنعتی است.

20

مبدل حرارتی (HX)

هنگام خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی، دستگاه های نیمه اتوماتیک بهترین و حرفه ای ترین از این نوع هستند. دیگ اصلی و بزرگتر وظیفه تولید بخار برای کف کردن شیر را بر عهده دارد. در داخل یک مخزن کوچکتر وجود دارد که توسط گرمای آب اطراف گرم می شود. این مبدل حرارتی است که آب مورد استفاده برای تهیه اسپرسو را در خود نگه می دارد.

مزیت آن این است که می توان کف شیر و استخراج قهوه را همزمان انجام داد. بخار همیشه در دسترس است و برای تولید بخار نیازی به گرمای دیگ ندارد. معمولاً اندازه مبدل حرارتی بزرگتر است و در نتیجه راندمان بالاتر و پایداری دما بهتر است. نقطه ضعف این فناوری این است که دمای آب به تنظیمات دیگ بخار بستگی دارد.

بنابراین اگر فشار بخار را افزایش دهیم تا شیر راحتتر و سریعتر کف کند، دمای استخراج اسپرسو به طور خودکار افزایش می یابد و بالعکس، کاهش دمای آب باعث کاهش قدرت بخار می شود. شیر. بنابراین دیگ تبادل حرارتی برای افرادی مناسب است که قهوه شیری مانند لاته دوست دارند و می خواهند همزمان شیر و اسپرسو تهیه کنند.

کنترل دما

دمای آب یکی از پارامترهای کلیدی موثر بر استخراج قهوه است. گیرش و پایداری آن در طول زمان برای کیفیت اسپرسو و سهولت استفاده بسیار مطلوب است.

ترموستات/پرسوستات – یک سیستم کنترل دما آنالوگ است. معمولاً مقادیر خاص علامت گذاری نمی شوند، بنابراین تنظیمات تقریبی هستند. در این حالت، کنترل دما و دانستن لحظه دقیق شروع استخراج نیاز به تمرین دارد. با این حال، اگر فقط قصد نوشیدن اسپرسو یا لاته را دارید، سیستم آنالوگ خوب است.

قیمت بهترین اسپرسو ساز خانگی

قیمت یکی از فاکتورهای خرید هر مدل از بهترین اسپرسوساز است. برخی از افراد به دلیل قیمت، برندهای نامطمئن و بی کیفیت را به مارک های معتبر ترجیح می دهند. پس از مدتی این افراد به دلیل خرابی این دستگاه ها مجبور به پرداخت هزینه های زیادی برای خرید مجدد این دستگاه هستند. پس دقت کنید که هنگام خرید اگر از برند معتبری خرید می کنید، بتوانید سالیان سال بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید.

طراحی و کیفیت ساخت دستگاه اسپرسوساز

با توجه به فناوری های پیشرفته ای که در ساخت این دستگاه به کار رفته است، در اندازه ها و طرح های مختلف ساخته و روانه بازار شده اند که هر کدام برای هدف خاصی طراحی شده اند. همه از خرید دستگاه اسپرسوساز انتظاراتی دارند.

برخی از افرادی که دستگاه های اسپرسوساز بزرگ می خرند، عمدتاً از آن ها برای کافی شاپ ها استفاده می کنند. برخی که آن را برای مصارف خانگی می خرند باید مدل خانه را برای خود انتخاب کنند.

سیستم قطع خودکار در دستگاه اسپرسوساز

عملکرد سیستم خاموش شدن خودکار به دلیل مزایای عالی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. اگر دستگاه شما بیش از حد داغ شود، این سیستم به طور خودکار خاموش می شود.

برخی از این بهترین مدل های اسپرسوساز خانگی علاوه بر سیستم خاموش کننده خودکار، دارای سیستم شستشوی خودکار نیز هستند. توجه داشته باشید دستگاه هایی که چنین قابلیتی دارند قیمت بالاتری دارند.

توان دستگاه و فشار بخار

یکی از عوامل دستگاه اسپرسوساز قدرت و فشار بخار آن است. توان این دستگاه ها بین 1000 تا 1600 وات و حداکثر فشار بخار 15 بار می باشد. افرادی که این دستگاه کافی شاپ را میخواهند باید دستگاهی را خریداری کنند که بیشترین فشار و قدرت را داشته باشد.

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر