سایت شماره یک:

 

پنل کولر گازی، قسمتی از دستگاه است که داخل منزل شما قرار می‌گیرد و وظیفه پرتاب باد به داخل منزل را بر عهده دارد. اگر این پنل دچار مشکل شود، احتمالا شما نتیجه کار کولر گازی خود را نخواهید دید و محیط خنک نخواهد شد. از سوی دیگر، پنل کولر گازی جلوه خاصی به محیط می دهد و خرابی آن می‌تواند در نمای داخلی منزل تاثیر منفی داشته باشد. برای خرید پنل کولر گازی، باید سعی کنید نمونه پنل مشابه خود را پیدا کنید. البته این کار، استثنائاتی نیز دارد. برای مثال، در کولرهای گازی غیراینورتر، امکان استفاده از پنل های همان برند با ظرفیت های بیش تر برای کولر گازی با ظرفیت کمتر وجود دارد. تنها لازم است تکنسین دستگاه، گاز اضافه دستگاه را کم و شارژ گاز را تنظیم نماید. اما برای مدل های اینورتر، باید دقیقا از پنل کولر گازی همان برند با همان ظرفیت استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص خرید پنل کولر گازی، با شماره تلفن های 22111159-021 یا 22227378-021 تماس بگیرید. در ادامه مطلب، در خصوص قسمت های مختلف پنل کولر گازی، نکاتی را می‌خوانیم.

 

معرفی قسمت های مختلف داخل پنل کولر گازی

در ادامه این مطلب، قصد داریم در خصوص قسمت های مختلف داخل پنل کولر گازی نکاتی را بیان کنیم. با شناخت این قطعات، می‌توانید ایراد دستگاه خود را بهتر بشناسید و در صورت امکان با تعمیر همان قطعه، مشکل دستگاه را حل کنید. در برخی امکان تعمیر قطعه وجود ندارد و یا این کار به صرفه نیست. برای مثال اگر رادیات داخل پنل زنگ بزند و نیاز به تعویض داشته باشد، به صرفه است که کل پنل کولر گازی را تعویض نمایید. به این ترتیب قادر خواهید بود، جلوی خرابی های بیش تری را که احتمالا به دلیل وجود رطوبت داخل پنل کولر گازی است را بگیرید. اما اگر قطعات کوچک تر خراب شده باشند، احتمالا امکان تعمیر یا تعویض همان قطعات وجود خواهد داشت. در ادامه، به معرفی این قطعات خواهیم پرداخت.

29

الکتروموتور فن کولر گازی

الکتروموتور فن، یکی از قطعات مهم داخل پنل کولر گازی است. این قطعه علاوه بر یونیت داخلی، در یونیت خارجی کولر گازی نیز قرار می‌گیرد. بیش ترین خرابی ها مربوط به الکتروموتور یونت داخلی یا همان الکتروموتور فن کولر گازی است. این فن ها در سه مدل AC، DC و PG وجود دارند. این فن ها از ظرفیت 12 تا سی و شش هزار را پاسخگو هستند و در مدل های یک دور و سه دور مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای یونیت داخلی از مدل سه دور استفاده می شود. اگر نیاز به تعویض این قطعه در پنل کولر گازی خود داشتید، باید از تکنسین متخصص تعمیر دستگاه کمک بگیرید.

30

اواپراتور پنل کولر گازی

حتما نام اوپراتور را در بین قطعات مختلف کولر گازی شنیده اید. اواپراتور کولرهای گازی از لوله های مسی باکیفیتی ساخته شده اند که وظیفه دارند سیال را از حالت مایع به گاز تبدیل کنند. اواپراتور در یک سیکل تبرید تراکمی بعد از شیر انبساط یا لوله مویین قرار گرفته و سیکل تبرید و تراکم گاز کولر گازی را تکمیل می کنند. به همین خاطر بسیاری اوپراتور را مهم ترین قطعه در کولرهای گازی می دانند.

 

دریچه مخصوص توزیع هوا در پنل کولر گازی

نتیجه کار کولر گازی، بادی است که این قطعه تولید می‌کند. حال با توجه به انتخاب کاربر و مدل دستگاه، این باید می‌تواند گرم یا سرد باشد. مهم ترین قسمت در رساندن این هوا به داخل محیط، دریچه توزیع هوا در کولر گازی است. این دریچه ها، در دو نوع افقی و عمودی وجود دارند و با توجه به مدل دستگاه و پنل کولر گازی شما، باید دریچه مناسب آن را خریداری کرد.

31

فیلترهای هوا

دیگر قسمت مهم داخل پنل کولر گازی، فیلترهای تصفیه هوای دستگاه هستند. در این قسمت به بررسی کامل این فیلترها خواهیم پرداخت. این بخش از دستگاه وظیفه دارد با فیلتر کردن هوا، جلوی ورود ذرات و گردوغبار به محیط داخل منزل را بگیرد. تعویض فیلتر و تمیز کردن آن به خصوص در هوای این روزهای شهرهای بزرگ، کاری بسیار مهم است که تاثیر شگرفی در کیفیت هوای ورودی به محیط دارد. اگر مدت زیادی از تعویض فیلتر داخل پنل کولر گازی شما گذشته است، باید کار تمیز کردن یا تعویض این قطعه را در اسرع وقت انجام دهید.

 

خرید پنل کولر گازی از هرمس پارت

اگر قصد خرید قطعات مختلف کولر گازی را دارید، می‌توانید این کار را از طریق فروشگاه اینترنتی هرمس پارت، با کیفیت بالا و قیمت مناسب انجام دهید. خرید پنل کولر گازی از هرمس پارت، با امکان ارسال فوری به تمام نقاط کشور همراه است. همین طور امکان خرید قطعات کولر گازی، از جمله پنل کولر گازی در تعداد بالا و در برندهای مختلف برای تعمیرکاران این دستگاهها وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص ویژگی ها، قیمت و خرید پنل کولر گازی از فروشگاه اینترنتی قطعات یدک لوازم منزل هرمس پارت، می‌توانید در تمام ایام هفته با شماره های 22111159-021 یا 22227378-021 تماس بگیرید.

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر