گروه خودروسازی ایران خودرو خبر از راه اندازی خط تولید پژو پارس سفارشی ELX داده است. قیمت، مشخصات فنی و تصاویر این محصول را در ادامه ببینید.

سایت شماره یک:

پژو پارس سفارشی ELX ؛ قیمت، مشخصات فنی و عکس

مدتی پیش مطلع شدیم که در پی بروز برخی مسائل و مشکلات فنی برای تارا ایران خودرو، حواله داران این خودروی تازه وارد به فکر تبدیل حواله خود به پژو پارس سفارشی ELX افتاده‌اند. اکنون گروه خودروسازی ایران خودرو خبر از تولید پارس سفارشی ای ال ایکس با دو پیشرانه داده است.

پژو پارس سفارشی ELX در راه بازار است

در خصوص قیمت این سدان آپشنال باید گفت که به مشتریان اعلام شده و ظاهرا برخی از حواله داران محصولات این شرکت می‌توانند از طرح تبدیل خودرو سود ببرند. این پارس سفارشی دارای دو پیشرانه TU5 و XU7 است. قابل ذکر است که نسخه پیشرانه تی یو فایو این خودرو ۱.۶ لیتری ۱۶ سوپاپه است و می‌تواند حداکثر ۱۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

پژو پارس سفارشی ELX

همچنین در نسخه ایکس یو سون پارس نیز شاهد تعبیه یک پیشرانه ۱.۸ لیتری ۸ سوپاپه هستیم که قادر به تولید حداکثر ۹۷ اسب بخار قدرت و ۱۴۶ نیوتن متر گشتاور خواهد بود. جعبه دنده این سدان همان ۵ سرعته دستی است و قدرت محرکه را به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد.

همان‌طور که گفتیم این خودرو در دو نسخه پیشرانه راهی بازار می‌شود. دیگر تفاوت این دو پیشرانه علاوه بر مشخصات فنی قابل قبولی که دارند در امکانات و آپشن‌هایی است که دارند. در زمینه امکانات رفاهی نسخه TU5 عملکرد بهتری دارد و کامل تر به نظر می‌رسد. از جمله امکاناتی که در هر دو خودرو وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پشتی صندلی‌های برقی، دو کیسه هوا، بلوتوث، کاسه چراغ تیره عقب، شیشه‌های عقب دودی، سنسور باد تایرها، نمایشگر لمسی، حسگر پارک و دوربین دنده عقب، آینه‌های تاشوی برقی، سنسور باران، سنسور نور، ترمزهای دیسکی عقب و جلو و رینگ آلومینیومی. البته در نسخه TU5 شاهد تعبیه کروز کنترل نیز هستیم.

پژو پارس سفارشی ELX

از جمله اشتراک‌های پارس سفارشی ELX همچون نسخه قدیمی این خودرو می‌توان به چراغ‌های تیره عقب و چراغ سوم ترمز سقفی اشاره کرد. نمایشگر لمسی درون کابین در مرکز کنسول تعبیه شده و سوییچ بانک روی داشبورد نیز متحمل تغییراتی شده است. به عبارتی می‌توان ویژگی‌های ظاهری این دو تیپ خودرو را در تغییر ساختار دسته راهنما و برف پاک کن، غربیلک فرمان، جلو آمپر و شیشه‌های دودی عقب خلاصه کرد.

پیش تر گفتیم که قیمت این دو خودرو به حواله داران اعلام شده و همان‌طور که انتظار داریم، قیمت نسخه XU7 کمتر از پارس سفارشی TU5 خواهد بود. در این خصوص قیمت پارس LX سفارشی که متاسفانه همچنان قابلیتی مثل ترمز دیسکی عقب در آن وجود ندارد، ۱۸۸ میلیون تومان است.

منبع گجت نیوز

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر