سایت شماره یک:

ایمپلنت‌های سینه که معمولاً به دلایل زیبایی یا ترمیمی کاشته می‌شوند، تجهیزات پزشکی هستند و به همین دلیل قبل از صدور گواهینامه CE به عنوان تجهیزات پزشکی کلاس 3 طبقه‌بندی می‌شوند، یعنی بالاترین کلاس خطری که سازمان اطلاع‌رسانی برای آن انتظار می‌رود. قبل از عرضه به بازار، طراحی، کیفیت و تولید را به دقت ارزیابی کنید

اگرچه اکثر شرکت های تولیدی کیفیت تولید را با ضمانت یکپارچگی سازه تایید می کنند، اما مدت زمان نامحدودی را تضمین نمی کنند.

شرکت های سازنده پیشنهاد می کنند که هر 10 سال یک بار پروتز سینه را تعویض کنند زیرا در این فاصله از ایمپلنت آنها حتی بهترین کیفیت ایمپلنت ها درصد پارگی ناشی از ساییدگی حدود 8 درصد را نشان می دهند. با این حال، این ماده ممکن است اجباری تلقی نشود.

اگر بررسی سالانه اولتراسوند، تکمیل شده توسط MRI، یکپارچگی پروتزها را تایید کند، می توان آنها را برای بیش از 10 سال در جای خود نگه داشت.

بنابراین ، ایمپلنت سینه ایمن است، حتی اگر بتواند عوارض جانبی جدی داشته باشد، البته به ندرت و با درصدهایی که در حال حاضر ایجاد آن دشوار است.

نوع پروتزهای کاشته شده باید مطابق با آنچه در برگه شناسایی محصول که پس از جراحی تحویل داده می شود، باشد.

صرف نظر از اندازه و شکل، پروتز سینه از یک پوسته سیلیکونی تشکیل شده است که حاوی ژل سیلیکون یا سایر مواد (سالین، هیدروژل) است.

هزینه پروتز سینه

هزینه پروتز سینه هم بستگی به موارد مختلفی دارد که از جمله این موارد برند پروتز و نوع پروتز که معمولا پروتزهای سیلیکونی از اب نمکی گران تر هستند و همچنین گاها سایز پروتز نیز در هزینه پروتز تاثیر دارد.برای اینکه اطلاعات بیشتر درباره هزینه پروتز سینه biotinclinic.ir یا قیمت پروتز داشته باشید روی لینک کلیک کنید.

محتوای پروتزها

پروتزهای مصنوعی حاوی ژل سیلیکون

آنهایی هستند که تا به حال بیشترین استفاده را داشته اند (چند میلیون زن ناقل هستند) و نتایج آنها از راه دور، به لطف بیش از چهل سال تجربه بالینی، با اشاره به نتایج زیبایی شناختی و عوارض احتمالی یا اثرات ناخواسته، بهتر شناخته شده است.

سال‌ها پیش استفاده از آنها در ایالات متحده به حالت تعلیق درآمد، فقط برای جراحی زیبایی، زیرا مشکوک به ایجاد بیماری‌های نئوپلاستیک و خودایمنی و پنهان کردن وجود هرگونه تومور پستان در طول ماموگرافی هستند. مطالعات انجام شده بر روی تعداد زیادی از زنانی که از ایمپلنت های حاوی ژل سیلیکون استفاده می کردند، توانستند نشان دهند که:

 

  • ایمپلنت سینه هیچ تاثیری بر تشکیل یا توسعه تومور یا درمان آن ندارد.
  • هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد بیماری های خودایمنی توسط پروتزها ایجاد شده است: این امر تصادفی است.
  • هر گونه مشکل تشخیصی که در طول ماموگرافی با آن مواجه می شود را می توان توسط یک رادیولوژیست متخصص با مانورهای خاص و پیش بینی های اضافی و همچنین در صورت صلاحدید با استفاده از تشدید مغناطیسی هسته ای نهایی برطرف کرد.

در حالی که در ایران  استفاده از پروتزهای حاوی ژل سیلیکون هرگز به حالت تعلیق در نیامده است، از سال 2006 مجدداً برای اهداف زیبایی در ایالات متحده آمریکا پذیرفته شده است. لازم به یادآوری است که سیلیکون (که عناصر اساسی آن سیلیکون و اکسیژن است) همچنین ترکیب بسیاری از محصولات دیگر مورد استفاده در پزشکی است.

ژل سیلیکونی موجود در پروتز می تواند قوام کم و بیش نرمی داشته باشد.

در هر صورت، آخرین نسل پروتزها حاوی یک ژل "منسجم" نسبتاً ثابت هستند. ایمپلنت سینه شکل 3 این نشان دهنده یک عنصر ایمنی بیشتر است.

در واقع اگر پوسته پروتز بشکند، ژل به بیرون پخش نمی شود.

قوام سینه بستگی به قرار دادن پروتزها دارد

   قوام ژل سیلیکون

    کمیت و قوام بافت سینه بیمار: در بیماران لاغر با پوست نازک و بافت پستان کمیاب، وجود پروتز در لمس قابل درک است.

پروتزهای حاوی محلول فیزیولوژیکی (آب و نمک)

ضعف قوام طبیعی کمتری نسبت به ایمپلنت های حاوی ژل سیلیکون دارند و در برخی موارد باعث ایجاد صدای ناشی از حرکات مایع موجود در آنها می شوند و در طول زمان تمایل به از دست دادن مایع و در نتیجه حجم دارند.

پروتزهای حاوی هیدروژل (آب و قندهای خاص)

کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و در برخی موارد در طول زمان تغییراتی در حجم نشان داده اند.

 سطح پروتزها

تمامی پروتزهای سینه دارای پوسته لاستیکی سیلیکونی هستند که سطح آن را می توان به صورت زیر طبقه بندی کرد:

  پروتزهای صاف از جمله این پروتزها می‌توان به "نانو بافت"، یعنی پروتزهایی با سطح ناصاف و تقریباً صاف اشاره کرد. آنها این مزیت را دارند که می توانند طول برش های پوستی لازم برای معرفی خود را کاهش دهند و قوام نرم و طبیعی تری به دست آورند.

  • پروتزهای ریز بافت ، با سطح کمی زبر
  • پروتزهای ماکرو بافت ، با سطح ناهموار

    پروتزهای پلی اورتان با سطح پوشیده شده با فوم پلی اورتان. معرفی آنها به برش های پوستی کمی طولانی تر از پروتزهای سنتی نیاز دارد و برداشتن آنها می تواند منجر به مشکلات جراحی در سال اول پس از کاشت شود.هر پروتز با توجه به ویژگی های سطح خود دارای مزایا و معایبی بر اساس تعامل متفاوت با بافت های بدنی است که در آن معرفی می شود. این امر هم اطلاعاتی را که باید به بیمارانی که کاندید جراحی بزرگ کردن سینه هستند داده شود و هم انتخاب پروتز را پیچیده می کند.

برای روشن شدن این مشکل، مزایا و معایب هر نوع پروتز را بر اساس ویژگی های سطح آن به صورت شماتیک در جدول زیر گزارش می کنم.

ابعاد و شکل پروتزها

در مورد اندازه، انتخاب فقط در محدوده خاصی به ترجیحات بیمار بستگی دارد.

در واقع، ابعاد قفسه سینه و در نتیجه تعادل هارمونیک باید رعایت شود : یک پروتز بزرگ با سینه نازک یک زن کوچک و لاغر مناسب نیست.

در مورد شکل، پروتزهای گرد همیشه با پایه دایره‌ای - که عموماً قطب بالایی سینه‌ها را بیشتر پر می‌کنند - و به اصطلاح پروتزهای «اشکی» «آناتومیک» با شکل طبیعی‌تر وجود دارد. هر نوع پروتز، با ارتفاع و عرض یکسان پایه تکیه گاه خود، می تواند یک برجستگی متغیر (یعنی نیمرخ) داشته باشد، مانند اینکه به سینه های جدید برآمدگی قدامی کم و بیش مشخصی بدهد.

 

به طور خلاصه، انتخاب مناسب ترین پروتز اساساً به اندازه سینه و سینه زن و تنها در محدوده خاصی از ترجیحات او بستگی دارد.

تگ های مرتبط
ارسال نظر