در نشست خبری امروز مطرح شد

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره موضوعات مختلفی از جمله آخرین وضعیت کامیون‌های وارداتی بلاتکلیف در گمرک‌های کشور قیمت بلیت اتوبوس، نوسازی ناوگان مسافری و باری، وضعیت کامیون‌داران برای رفتن به ارمنستان و غیره صحبت کرد.

آخرین وضعیت کامیون‌های وارداتی در گمرکات کشور
سایت شماره یک:

داریوش امانی در نشست خبری امروز در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آخرین وضعیت کامیون‌داران و واردات کامیون دست دوم اروپایی به کجا رسیده است؟ اظهار کرد: براساس آخرین آمار تاکنون ۶۴۰۰ دستگاه  کامیون وارداتی دست دوم اروپایی ثبت سفارش شده که از این تعداد حدود ۱۷۰۰ دستگاه کامیون ترخیص و حدود ۶۰۰ دستگاه کامیون شماره‌گذاری شدند.

وی افزود: در حال حاضر فرآیند ترخیص کامیون‌های وارداتی سرعت بیشتری نسبت به گذشته گرفته و براساس مصوبات قرار شده تا ۱۰ درصد نوسازی ناوگان باری از این طریق اتفاق بیفتد همچنین با توجه به قراردادهایی که با تولیدکنندگان داخلی منعقد کرده‌ایم بیش از ۶۰۰۰ دستگاه را نیز از این طریق نوسازی خواهیم کرد.

داریوش امانی در نشست خبری امروز در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آخرین وضعیت کامیون‌داران و  واردات کامیون دست دوم اروپایی به کجا رسیده است؟ اظهار کرد: براساس آخرین آمار تاکنون ۶۴۰۰ دستگاه کامیون وارداتی دست دوم اروپایی ثبت سفارش شده که از این تعداد حدود ۱۷۰۰ دستگاه کامیون ترخیص و حدود ۶۰۰ دستگاه کامیون شماره‌گذاری شدند.

وی افزود: در حال حاضر فرآیند ترخیص کامیون‌های وارداتی سرعت بیشتری نسبت به گذشته گرفته و براساس مصوبات قرار شده تا ۱۰ درصد نوسازی ناوگان باری از این طریق اتفاق بیفتد همچنین با توجه به قراردادهایی که باتولیدکنندگان داخلی منعقد کرده‌ایم بیش از ۶۰۰۰ دستگاه را نیز از این طریق نوسازی خواهیم کرد.

امانی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر این‌که سازمان راهداری باید به عنوان متولی کامیون‌داران به این مساله ورود کند تا وارد کنندگان نتوانند هر قیمتی دلشان می‌خواهد به کامیون‌داران ارائه کنند و از عمل به تعهدات‌ خودشان سرباز بزنند، گفت: سازمان راهداری همواره به این مساله ورود کرده و بسیاری از مشکلاتی که در این زمینه حل شده حاصل ورود سازمان راهداری به این مشکل بوده است.

وی اضافه کرد: بسیاری از کارهایی که انجام شده در حیطه وظایف سازمان راهداری نبوده اما با توجه به آنکه خودمان را متولی کامیون‌داران و  رانندگان می‌دانیم و برای تسهیل کردن فرآیند به این مسائل ورود کردیم و هم‌اکنون همه تلاش‌مان این است تا کامیون‌های وارد شده ترخیص شوند و اگر در این میان مشکلی به وجود بیاید و وارد کنندگان بدقولی کنند مسلما با آن برخورد می‌کنیم.

قیمت بلیت اتوبوس کاهش پیدا نمی‌کند

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا با توجه به برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی قیمت بلیت اتوبوس کاهش پیدا خواهد کرد یا خیر، اظهار کرد: در زمینه قیمت بلیت اتوبوس باید گفت رانندگان در ایام شیوع ویروس کرونا حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان ناشی از کاهش سفرها و کاهش تعداد مسافران زیان کردند و در ابتدای شیوع کرونا چند ماهی همه سفرها تعطیل شده بود.

وی ادامه داد: قیمت بلیت اتوبوس کاهش پیدا نخواهد کرد چرا که در حال حاضر نیز پولی که بابت هر نفر کیلومتر از مسافران گرفته می‌شود پایین‌تر از هزینه آن است.

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر