قیمت گوشت تازه گوسفندی و گوساله در میادین میوه و تره‌بار کاهش یافت.

قیمت گوشت کاهش یافت
سایت شماره یک:

پنجشنبه هفته گذشته قیمت جدید محصولات گوشت قرمز در غرفه‌های مواد پروتئینی میادین میوه و تره‌بار اعلام شد، براساس نرخنامه جدید قیمت انواع گوشت قرمز اعم از گوسفندی و گوساله نسبت به‌ماه گذشته ۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

براساس نرخنامه جدید قیمت هر کیلوگرم راسته بی‌استخوان گوساله از ۱۵۵.۵۰۰ تومان به ۱۴۶.۲۰۰ تومان کاهش یافته و راسته با استخوان گوسفندی هم از ۱۲۸.۵۰۰ تومان در مهرماه به ۱۲۰.۸۰۰ تومان رسیده است.

روند افزایشی قیمت گوشت گوساله که از ابتدای امسال آغاز و به رشد ۵۶ درصدی قیمت‌ها منجر شده بود در شهریورماه متوقف شد.

حالا برای نخستین بار شاهد کاهش قیمت این محصول در میادین میوه و تره‌بار هستیم. تغییرات افزایشی گوشت گوساله در یک‌سال اخیر بسیار بیشتر از گوشت گوسفندی و تقریبا ۲ برابر آن بوده است.

گوشت گوسفندی طی امسال قیمت ثابتی داشته و از نیمه شهریورماه بین ۵ تا ۱۰درصد معادل ۸ تا ۱۲هزار تومان در هر کیلوگرم ارزان شده است.

کاهش قیمت گوشت گوسفندی در آبان‌ماه هم ادامه یافته که بخشی از این اتفاق به عرضه گوشت منجمد داخلی و وارداتی مربوط است. در جدول زیر در کنار قیمت انواع گوشت گرم، نرخ محصولات منجمد عرضه شده در میادین نیز درج شده است.

هم‌اکنون هر کیلوگرم فیله پاک کرده گوساله در میادین ۱۹۴.۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد. همچنین قیمت هر کیلو ماهیچه گوسفندی در نرخنامه جدید میادین میوه و تره‌بار ۱۵۸.۲۰۰ تومان به ثبت رسیده است.

قیمت انواع گوشت قرمز تازه از مهرماه سال گذشته تا امروز در میادین میوه و تره‌بار بین ۳۶ تا ۵۶ درصد در محصولات مختلف افزایش یافته است.


تگ های مرتبط

ارسال نظر