سایت شماره یک:

استفاده از پرچم کشورها در چه دیدارهایی الزامی است؟

پرچم، بیرق یا درفش نمادی از یک گروه، دسته، سازمان و یا کشور است که با دیدن آن می‌توان به وجود آن گروه، دسته یا سازمان پی برد.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، پرچم، بیرق یا درفش نمادی از یک گروه، دسته، سازمان و یا کشور است که با دیدن آن می‌توان به وجود آن گروه، دسته یا سازمان پی برد.

معمولا هر پرچم نشان‌ها، رنگ‌ها و اشکال مختلفی دارد که بیشتر در ابعاد 170×100 یا 150×90 و به شکل پایه‌دار و ایستاده استفاده می‌شود. کلیه پرچم‌ها یک لاست به جز پرچم رومیزی و پرچمی که بر روی وسایل نقلیه نصب می‌شود که می‌تواند دولا باشد.

ایران با چه کشورهایی مرز خاکی دارد؟

در زیر مکان هایی که وجود پرچم به لحاظ دیپلماتیک در آن واجب است برشمرده می‌شود:

1.بر روی خودروی سفرا.

2. بر روی خودروی رؤسای هیئت میهمان در هر کشور.

3. دو پرچم رومیزی (پرچم کشورهای میهمان و میزبان) در ملاقات‌های دو جانبه خارجی در صورتی که روسای هیئت‌ها هم سطح باشند؛ مانند دو رئیس‌جمهور.

نکته- در صورت ملاقات مقام پایین تر با مقام بالاتر مانند ملاقات رئیس جمهور یک کشور با رهبر ایران، فقط از پزچم کشور ایران استفاده می‌شود.

4. دو پرچم ایستاده پایه دار پشت صندلی عالی‌ترین مقامات دو کشور در اتاق ملاقات یا مصاحبه های مطبوعاتی مشترک.

5 پرچم کوچک رومیزی یا تصویر پرچم هر کشور در طلق های ویژه که قابل نصب بر روی میزهای اجلاس‌های بین‌المللی است.

هنگامی که رئیس یک کشور خارجی، میهمان جمهوری اسلامی ایران باشد، پرچم آن کشور همواره‌ در مراسم رسمی بر پرچم ایران مقدم است و محل نصب آن سمت چپ ساختمان محل مذاکره است.

طولانی‌ترین مرز دریایی ایران در دریای عمان تعیین شد

چنانچه تعداد میهمانان یک اجلاس بین المللی بیش از یک کشور باشد، ترتیب الفبایی ملاک تقدم و تأخر پرچم‌هاست.

همچنین اگر در ملاقات افراد هم‌سطح از پرچم یکی از دو طرف استفاده نشود یا در کنار یکی از طرفین مذاکره پرچمی غیر از پرچم کشور متبوعش نصب شود، توهین تلقی می شود و نماینده آن می‌تواند به نشانه اعتراض جلسه را ترک کند.

انتهای پیام/

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر