صبح روز گذشته قیمت دلار رشد زیادی از خود نشان داده و تا نزدیکی سطح 25 هزار تومان صعود کرد اما در پایان روز برای بار دیگر کاهشی شده و باعث شد تا قیمت سکه نیز نزولی شود.

سایت شماره یک:

این روزها قیمت دلار با نوسانات بسیاری همراه است. قیمت دلار تاثیر زیادی بر اقتصاد کشورها دارد. با بالاتر رفتن قیمت دلار از ارزش پول ملی کاسته می شود. ایجاد تعادل در قیمت دلار یکی از عوامل متعادل شدن قیمت های در بازار است. قیمت دلار نوسانات بسیاری دارد و رفتارش خیلی سخت قابل پیش بینی است.

قیمت دلار

صبح روز گذشته قیمت دلار رشد زیادی از خود نشان داده و تا نزدیکی سطح 25 هزار تومان صعود کرد اما در پایان روز برای بار دیگر کاهشی شده و باعث شد تا قیمت سکه نیز نزولی شود.

اگر امروز اونس بتواند از کانال 1730 عبور و رشد قابل توجهی داشته باشد و دلار کاهش محسوسی نداشته باشد سکه می تواند وارد کانال 11200 تومان گردد ولی اگر اونس در 1728 دلار بماند و دلار هم نتواند از 24700 تومان بالاتر رود سکه در عدد 10800 تومان باقی خواهد ماند.

کانال 10800 تومان برای سکه بسیار مهم هست. در صورت افزایشی شدن بازار، سکه تا 11200 تومان صعود می کند و در صورت کاهشی شدن تا 10500 تومان افت خواهد کرد.

عمده دلایل کاهش قیمت دلار را می توان؛ توافق احتمالی ایران و آمریکا و لغو بخشی از تحریمها، آزادسازی دارایی‌های بلوکه‌شده، ریسک نکردن در معلات پیش از تعطیلات نوروز و انجام شدن معاملات صرفا در حد حمایت ها و مقاومت های دلار دانست.

قیمت دلار

اگر حمایت 24500 تومان شکسته شود؛ دلار به 23800 تومان نیز خواهد رسید و برای سرمایه گذاران ضرر به دنبال خواهد داشت چرا که سایه برجام وجود دارد. همچنین بازارساز در روزهای پایان سال، عرضه را افزایش خواهد داد تا قیمت دلار در سطح پایین‌ تری قرار بگیرد.

از نرخ دلار نیمایی در کانال 23 هزار تومان مشخص می گردد بازارساز به دنبال آن است تا کلوز پایان سال در مرز 25 هزار تومان نباشد؛ به خاطر همین ممکن است صرافی های منتخب را حداکثر در عدد 24 هزار تومان نگه دارد.

با این حال دلار طبق ریت می تواند تا 25 هزار تومان هم نفوذ کند لذا با احتساب صرافی های منتخب محدوده 24 تا 25 هزار تومان برای دلار امروز قابل پیش بینی است.

به علت سایه برجامی حاکم بر بازار نا چاریم نرخ صرافی های منتخب را هم در نظر بگیریم و به نظر میرسد بازار هم چنین نگاهی دارد زیرا دلار برای افزایشی شدن نیاز به درهم در  کانال 7000 تومان دارد که فعلا مشاهده نشده است.

قیمت دلار

اونس در آغاز هفته روند را کاهشی آغاز کرد و امروز در بازارهای جهانی فاند مهمی هم برای طلا وجود ندارد به جز شاخص خانه‌ های شروع به کار کانادا ساعت 15:45 و شاخص تولید امپایر استیت فدرال رزرو نیویورک ساعت 16:00 که تاثیر زیادی نخواهد داشت.

از طرفی چین قصد دارد در یک برنامه ۵ ساله تایوان را به مانند هنگ کنگ به زیر سلطه خود ببرد و این مهمترین عامل برای افزایش تنش ها بین آمریکا و چین خواهد شد ( فاند دراز مدت طلا). با این روند برای سکه در صورتی که دلار دچار نوسان موثر نگردد محدوده 10600 تا 10800 تومان قابل پیش بینی است.

تگ های مرتبط
ارسال نظر