سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که انتشار ویروس کرونا از آزمایشگاه ووهان بعید است.

سازمان بهداشت جهانی: شیوع کرونا از آزمایشگاه ووهان بعید است
سایت شماره یک:

به نقل از دیلی میل، چین و سازمان بهداشت جهانی در گزارشی مشترک اعلام کردند که ویروس کرونا از حیوان به انسان منتقل شده است.

یک مطالعه مشترک بین سازمان بهداشت جهانی و چین نشان می دهد انتقال ویروس کرونا از حیوان به انسان محتمل‌ترین سناریو است و نشت آن از آزمایشگاه‌ ووهان امری بعید است.

این تیم، تحقیقات بیشتری را در هر زمینه به غیر از فرضیه نشت ویروس از آزمایشگاه پیشنهاد داده است.

«آسوشیتد پرس» روز دوشنبه گزارشی از یک دیپلمات کشور‌های عضو سازمان بهداشت جهانی مستقر در ژنو دریافت کرد اما هنوز مشخص نبود که این گزارش قابل انتشار است یا خیر.

محققان چهار سناریو مربوط به نشت این ویروس را به ترتیب میزان احتمال آن مطرح کرده اند. آن‌ها نتیجه گرفتند که انتقال از طریق حیوان دومین سناریوی محتمل است. آنها گسترش مستقیم از خفاش به انسان را ارزیابی کردند و گفتند که انتشار از طریق محصولات غذایی «با زنجیره سرد» ممکن است، اما محتمل نیست.

این گزارش براساس بازدید تیمی از متخصصان بین المللی سازمان بهداشت جهانی در بازه زمانی ژانویه تا فوریه از ووهان، شهری که اولین بار ویروس کرونا در آن یافت شد، است

پیتر بن امبارک، رئیس گروه بازرسان سازمان بهداشت جهانی، که این ماموریت را رهبری می‌کرد، روز جمعه گفت که این گزارش نهایی شده و در حال بررسی است.

او همچنین اضافه کرد: «من انتظار دارم که طی چند روز آینده، روند این گزارش به پایان برسد و ما بتوانیم آن را به صورت عمومی منتشر کنیم.»

ارسال نظر

جدیدترین اخبار

پربازدید ها

پیشنهاد سردبیر