وزیر امورخارجه ایرلند در خصوص احیای برجام ابراز امیدواری کرد.

ایرلند: برجام ارزش جنگیدن را دارد
سایت شماره یک:

به گزارش الجزیره، سامون کاوونی گفت: دولت سابق آمریکا در سال ۲۰۱۸ مصمم شد  که برجام را نابود و تحریم‌ها را اعمال کند اما اکنون ایرلند برای کمک به  اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ اعلام آمادگی کرده  تا از این طریق به آغاز مذاکره و پیشرفت و استفاده از راه‌حل سیاسی برای این موضوع کمک کند تا در نتیجه این اقدامات باعث شود ایران به اجرای کامل تعهدات  برجام برگردد و آمریکا تحریم‌ها را لغو کند.

وی اضافه کرد: اما این اتفاق کار سختی است؛ میانه‌روها در ایران می گویند که در صورت لغو تحریم‌ها به این توافق بازمی‌گردند اما تندروها و عقاید آن‌ها متفاوت است. انتخابات در ایران هم نزدیک است و همین کار را سخت کرده است.

وزیر امورخارجه ایرلند گفت: وقت کمی داریم؛ آمریکا نشانه‌های خوبی نشان داده است اما از سال ۲۰۱۵  تاکنون خیلی چیزها تغییر کرده که بازگشت پذیر هم نیست. ایران می‌گوید که توافق را نقض نکرده و آمریکا باید قدم اول را بردارد اما این موضوع چالش‌هایی برای هر دو طرف دارد و هر دو طرف باید چالش‌های سیاسی این مسئله را برای هم درک کنند.

وی اضافه  کرد: جهان باید خبری خوب در این باره بشنود. اگر شرایط برای احیا و بازگشت به برجام مناسب شود اتفاق و خبر  خیلی خوبی است؛ برجام  ارزش جنگیدن را دارد.

ارسال نظر

جدیدترین اخبار

پربازدید ها

پیشنهاد سردبیر