سپردن این مسئولیت و جایگاه به عراقچی قطعا خبر خوبی است و می‌توان آن را تلاشی برای تزریق عقلانیت بیشتر به عملکرد ایران در حوزه سیاست خارجی و مشخصا مذاکرات هسته‌ای دانست.

عراقچی به تیم مذاکره کننده پیوست
سایت شماره یک:

پس از گذشت چند ماه از اتمام آخرین دور  مذاکرات احیای برجام در وین و اظهارات ضد و نقیض طرف های غربی، جمهوری اسلامی ایران تصمیم به از سر گیری این مذاکرات گرفته است. به گفته سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ایران به دنبال مذاکره برای مذاکره نیست، بلکه به دنبال مذاکرات نتیجه محور است و مقدماتی که برای این مذاکرات آماده شده، برای این است که این مذاکرات از بن‌بست وین خارج شود، اما  اگر آمریکا بخواهد به روال قبل ادامه دهد، شرایط سختی وجود خواهد داشت.

در آستانه مذاکرات وین، عباس عراقچی از جمله چهره‌های موثر در تیم دیپلماسی دولت قبل بود که گمان می‌رفت به واسطه مورد وثوق بودن در مجموعه حاکمیت، در دولت جدید نیز جایگاه خود را حفظ کند.

تصمیم دولت چیز دیگری بود و عراقچی رفتنی شد اما انتصاب وی به عنوان دبیر شورای راهبردی روابط خارجی که بازوی مشورتی رهبری در حوزه سیاست خارجی است، مشخص کرد که قرار نیست او را از تصمیم‌گیری‌های این حوزه کنار بگذارند.

آنطور هم که مطلع شده‌ایم، این روزها دم و دستگاه قابل توجهی در وزارت خارجه گرفته و دستی بر آتش آنچه تیم دیپلماسی ایران می‌گوید و انجام می‌دهد، دارد.

سپردن این مسئولیت و جایگاه به عراقچی قطعا خبر خوبی است و می‌توان آن را تلاشی برای تزریق عقلانیت بیشتر به عملکرد ایران در حوزه سیاست خارجی و مشخصا مذاکرات هسته‌ای دانست.

تگ های مرتبط

ارسال نظر