«اسرائیل در هفته ای که گذشت» بسته ای خبری است که به مهم ترین خبرها، رویدادها و تحلیل های درون سرزمین های اشغالی می پردازد. در واقع، آنچه در اینجا قصد داریم بدان بپردازیم، علاوه بر رویدادها، دیدگاه ها و نظراتی است که از سوی رسانه ها، مقامات و تحلیل گران رژیم صهیونیستی درباره مسائل مختلف منتشر می شود. از سوی دیگر، به تدابیری که این رژیم برای مدیریت رویدادهای مختلف اتخاذ می کند پرداخته می شود.

سایت شماره یک:

«اسرائیل در هفته ای که گذشت» بسته ای خبری است که به مهم ترین خبرها، رویدادها و تحلیل های درون سرزمین های اشغالی می پردازد. در واقع، آنچه در اینجا قصد داریم بدان بپردازیم، علاوه بر رویدادها، دیدگاه ها و نظراتی است که از سوی رسانه ها، مقامات و تحلیل گران رژیم صهیونیستی درباره مسائل مختلف منتشر می شود. از سوی دیگر، به تدابیری که این رژیم برای مدیریت رویدادهای مختلف اتخاذ می کند پرداخته می شود.

رویدادها

1. 575 شهرک نشین در این هفته به حیاط مسجد الاقصی یورش بردند و یک عضو تندرو کنست از حزب صهیونیست دینی ایتمار بن غفیر در بین آنها بود.

2. بحران در بندر حیفاء به شکلی که جایی برای تخلیه کالاها وجود ندارد و خسارت این بحران 50 میلیون شیکل در روز و یک میلیارد شیکل در 3 هفته تخمین زده می شود.

3. سازمان جاسوسی موساد اسرائیل کشف کرد که منابع جاسوسی ایرانی تلاش داشته اند دو اسرائیلی را در شبکه های اجتماعی به نشست های خارج بکشانند که منجر به ربودن آنها می شده است.

4. مورد هدف قرار گرفتن یک کشتی اسرائیل در نزدیکی سواحل امارات. این کشتی مورد هدف قرار گرفته متعلق به شرکت اسرائیلی pcc بوده است.

5. نیروهای اشغالگر اسرائیلی بلندگوهای مسجد الاقصی را در سه شنبه اولین روز ماه رمضان قطع کردند. این کار به منظور عدم اختلال در برگزاری مراسم بزرگداشت کشته های جنگ های اسرائیل انجام شد.

6. بر اساس داده های وزارت دفاع اسرائیل از زمان روز سالگرد اخیر 43 سرباز و شهروند کشته شدند و تعداد کشته های اسرائیلی طی جنگها به 23.928 نفر رسیده است.

7. گروهی از حریدی‌ها، همزمان با روز سالگرد، دسته های گل و پرچم هایی که کنار قبر کشته های ارتش اسرائیل در مقبره غفعات شاؤول بود را آتش زدند

8. توپخانه ارتش اسرائیل، بعد از شلیک یک موشک از سوی نورا غزه، به اهداف جنبش حماس در منطقه حجر الدیک در مرکز نوار غزه و منطقه الزیتون در شرق شهر غزه حمله کردند. خبرنگار رادیوی ارتش گفت: شب دوم شلیک موشک ها یک نوع غیر عادی در غزه و شهرک نشینان هزینه آن را می دهند. سخنگوی ارتش اشغالگران گفت: هواپیماهای جنگی پایگاه ها و مراکز حماس در نوار غزه را در پاسخ به شلیک موشک دوم بمباران کردند.

دیدگاه ها و نظرات

1.آویو کوخافی رئیس ستاد مشترک گفت: ما کاملا آماده ایم تا در هر لحظه که بخواهیم مانورها را به عملیات حقیقی تبدیل کنیم. عملیات ما در تمام نقاط خاورمیانه پوشیده نیست و دشمنان از حرکت های ما اطلاع دارند و به دقت به آن فکر می کنند

2.بنی گانتس وزیر جنگ: هر گونه توافق با ایران باید به نفع آمریکا باشد و با منافع ما نیز همخوانی داشته باشد

3.یوسی یهوشع: مسؤولات غربی: موساد یک روز بعد از فعال سازی سانترفیوژهای پیشرفته مسئول حمله به تأسیسات غنی سازی اورانیوم نطنز بود که خسارت های زیادی در پی داشت

4. اولمرت نتانیاهو را متهم کرد که پشت اطلاعات لو رفته از ایران می ایستد و او آماده است که امنیت اسرائیل را فدای امنیت شخصی خود کند.

5. روزنامه معاریف اسرائیل گفت: چشم ها به سمت ایران است و افزود سؤال در مورد یک چیز است و آن این است تصمیم به غنی سازی اورانیوم به میزان 60 درصد به چه معناست.

6. وزیر امور خارجه اسرائیل: اسرائیل هر کاری برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای انجام خواهد داد.

7. گزارش سالانه شعبه مرکز اطلاعات نظامی امان به این نتیجه رسید که علی رغم بحران کرونا در نوار غزه، جنبش حماس به افزایش قدرت نظامی خود و قاچاق اسلحه ادامه داده است و غزه پیچیده ترین میدان جهان است و هیچ میدانی مانند آن وجود ندارد. شکی نیست که آنها قدرت خود را افزایش می دهند و در درگیری های آینده شلیک موشک های بیشتری را شاهد خواهیم بود

تدابیر 

1. برای اولین بار از ماه فوریه نشست کابینه امنیتی و سیاسی اسرائیل یکشنبه آینده برای بررسی تنش ها با ایران برگزار خواهد شد.

2. دولت با تمدید ریاست ندافی ارغمان رئیس دستگاه شاباک برای 4 ماه موافقت کرد.

3. وزیر دفاع اسرائیل از مشاور قضائی دولت خواست در مورد اطلاعات لو رفته از هدف قرار دادن تأسیسات نطنز بررسی انجام دهد.

4. بالا بردن وضعیت آمادگی برای تعامل با امکان بمباران اهداف اسرائیلی در دریا، خشکی و هوا از سوی ایران در پاسخ به حمله به تأسیسات هسته ای نطنز .

5. از روز یک شنبه آینده در اسرائیل در فضاهای باز نیاز به ماسک نیست و زندگی تقریبا به حالت طبیعی باز می گردد.

ارسال نظر

جدیدترین اخبار

پربازدید ها

پیشنهاد سردبیر