گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره آمریکا با حضور وزیر خارجه سابق این کشور از طرحی رونمایی کردند که به گفته آنها «بزرگترین بسته تحریمی علیه ایران» محسوب می‌شود.

سایت شماره یک:

به نقل از پایگاه خبری نشریه واشنگتن فری بیکن، گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در حضور «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه از طرحی که به گفته آنها بزرگترین بسته تحریمی علیه ایران محسوب می‌شود، رونمایی کردند.

در این طرح که توسط کمیته مطالعاتی حزب جمهوری‌خواه تدوین شده، علاوه بر گسترش تحریم‌ها علیه برنامه موشکی و گروه‌های وابسته به ایران در منطقه، شروط 12 گانه مایک پامپئو در قالب مفاد قانونی مد نظر قرار گرفته است.

علاوه بر این، در صورت تصویب طرح مذکور هرگونه توافق دولت بایدن با ایران برای احیای برجام را منوط به نظر کنگره خواهد شد و اختیارات رئیس‌جمهور آمریکا برای لغو تحریم‌های ایران از طریق صدور فرمان اجرایی نیز محدود خواهد شد.

جیم بنکس عضو ارشد کمیته خدمات نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا که تدوین طرح تداوم فشار حداکثری علیه ایران زیر نظر وی انجام شده است، طی بیانیه‌ای در خصوص این طرح گفت: «اگر رئیس‌جمهور بایدن بخواهد کنگره را دور بزند و بار دیگر به توافق شکست‌خورده با ایران ملحق شود، دشمنان ما باید بدانند که محافظه‌کاران در کنگره به تلاش خود برای حمایت از کارزار موفق فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهند داد و برای تصویب این قانون که همه تحریم‌ها علیه ایران را تا زمان توقف برنامه هسته‌ای و دست کشیدن این کشور از حمایت گروه‌های تروریستی در خاورمیانه برقرار خواهد کرد، همکاری می‌کنند.»

مایک پامپئو وزیر خارجه دولت ترامپ نیز پس از رونمایی از این طرح ضد ایرانی مدعی شد که کارزار فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران بسیار موفقیت‌آمیز بوده و به افزایش امنیت آمریکا و رژیم صهیونیستی کمک کرده است. وی تأکید کرد: بازگشت به توافق شکست‌خورده با ایران هزینه سنگینی به ما تحمیل خواهد کرد.»

تگ های مرتبط

ارسال نظر