غزل شاکری با بازی زیبایش در فصل اول سریال شهرزاد توانست درهای موفقیت را به روی خودش باز کند و رفته رفته از سال 93 به بعد با ایفای نقش آذر در سریال شهرزاد که از شبکه خانگی پخش شد به اوج شهرت رسید.

همسر غزل شاکری کیست؟
سایت شماره یک:

 

 این بانوی ایرانی تاکنون بیشتر فیلم سینمایی بازی کرده است و بیوگرافی غزل شاکری می گوید بعد از بازیگری به دلیل ذوق هنری که دارم دوست دارم یک طراح حرفه ای شوم.

وی در رشته مهندسی طراحی صنعتی دانشگاه تهران تحصیل کرده است. در سال 1364 به کلاس اول دبستان رفت و یکی از تیزهوش ترین شاگردان کلاس بود . سپس در سال تحصیلی 1369 – 1370 وارد مقطع راهنمایی شده است و پس از گذراندن دوره راهنمایی در سال 1373 – 1374 وارد مقطع دبیرستان شد. پس از ورود به دانشگاه به دلیل علاقه زیادی که به رشته مهندسی طراحی صنعتی داشت توانست خیلی زود مدرک کارشناسی طراحی صنعتی را از دانشگاه تهران اخذ کند.

ورود به بازیگری

غزل شاکری توانست در سال 1366 و وقتی که تنها 9 سال سن داشت بازیگر شود. اولین بازی این خانم بازیگر فیلم ماهی به کارگردانی کامبوزیا پرتوی بوده است. کامبوزیا پرتوی یکی از بهترین کارگردان ها بوده است که در کارنامه اش فیلم های زیادی است و غزل شاکری خوش شانس بوده که در بدو ورود به بازیگری توانسته با یکی از بهترین کارگردان ها همکاری کند.

ازدواج و همسر

غزل شاکریهمسر غزل شاکری هنوز هیچ مرد خوش شانسی نیست. وی می گوید هنوز هیچ مردی در زندگی من نیست و طعم زندگی زناشویی و بچه دار شدن را نچشیده ام. وی رسما اعلام کرده که متاهل نیست و فرزند ندارد.

خوانندگی

علاقه زیادی به موسیقی و خوانندگی دارد و یک شعر بسیار زیبا در سریال شهرزاد را خودش خوانده است. وی می گوید موزیک را خیلی دوست دارم و اوقات فراغت را با ساخت آهنگ و سرودن شعر می گذرانم.

مادر غزل شاکری

غزل مادر بسیار مهربان و هنرمند دارد که در عرصه سینمای ایرن زحمات بسیاری کشیده است. فرشته طائرپور مادر غزل شاکری است که در سال 1331 متولد شد و دخترش غزل را عاشقانه دوست دارد. فرشته طائرپور تنها یک دختر دارد فیلم نامه نویس مطرح ایرانی است که در عرصه تهیه کنندگی هم بسیار پر رنگ بوده است. وی مدیر تولید چند فیلم و سریال ایرانی بوده است و به عنوان مجری طرح در سینما فعالیت می کند. هم اکنون فرشته طائرپور در خانه سینما به عنوان مشاور امور مالیاتی در حال فعالیت است او می گوید عاشق نویسندگی هستم و تمام وقتم را مشغول نوشتن بوده ام.

فیلم های سینمایی

شاید به جرات بتوان گفت یکی از بهترین فیلم های سینمایی غزل شاکری که تاکنون در آن ایفای نقش کرده است فیلم گلنار ساخته پرتوی در سال 67 است. او توانست در این فیلم سینمایی خودش را به کارگردان های ایرانی معرفی کند و سپس در سال 88 با ایفای نقش در فیلم وقتی همه خواب بودند طرفداران خود را بیش از چند ده برابر کرد. فیلم وقتی همه خواب بودند به کارگردانی فریدون حسن پور یکی از فیلم های سینمایی موفق ایرانی بوده است. سپس در سال 1377 با بازی در فیلم آینه های روبرو ساخته خانم نگار آذربایجانی پله های ترقی را پشت سرهم طی کرد تا اینکه در سال 95 مازیار میری کارگردان مطرح ایرانی پیشنهاد فیلم سارا و آیدا را به او داد. سرانجام غزل شاکری بازیگر فیلم سارا و آیدا توانست در سال 1395 جزء بازیگران مطرح سینما شود.

غزل شاکریفیلم سینمایی ماهی (کامبوزیا پرتوی، 1366)

فیلم سینمایی گلنار (کامبوزیا پرتوی، 1367)

فیلم وقتی همه خواب بودند (فریدون حسن‌پور، 1384)

فیلم آینه‌های روبرو (نگار آذربایجانی، 1388)

فیلم سارا و آیدا (مازیار میری، 1395)

سریال

به جرات می توان گفت که سریال شهرزاد یکی از پرمخاطب ترین سریال های ایرانی در تاریخ فیلم و سریال بوده است. این سریال به دلیل فیلنامه جذابی که دارد هر بیننده ای را محو خود می کند و مسلما هر بازیگری هم که در سریال شهرزاد بازی کرده است روز به روز بر محبوبیتش افزوده خواهد شد. غزل شاکری بازیگر سریال شهرزاد در سال 93 توانست خودش را به دنیای فیلم و سریال ایران بیشتر معرفی کند.

طراحی صحنه و لباس

وقتی همه خواب بودند (فریدون حسن پور، 1384)

آینه‌ های روبرو (نگار آذربایجانی، 1388)

ارسال نظر