علی سنتوری، بی‌شک، مهمترین و سطح بالاترین نقش‌آفرینی بهرام رادان در این سینماست. رادان، در شاهکارِ مهرجویی، با کنترل دقیق و ماهرانه‌ی بدن و مدیریتِ درست و به‌اندازه‌ی احساساتِ متناقض‌ِ کاراکترش، و با توازنِ کنش‌ها و واکنش‌های درونی و بیرونیِ دوران‌های مختلفِ کاراکتر (از فراز تا فرود)، و با تثبیتِ جنسِ ارجینالِ لحظاتِ آشفتگی و اضمحلال، توانست یکی از پیچیده‌ترین شمایلِ چندبُعدیِ این سینما را خلق کند.

سکانس بازی بهرام رادان در سنتوری+فیلم دیده نشده
سایت شماره یک:

 

سکانسی از بازی بهرام رادان در فیلم سنتوری مشاهده می کنید.بهرام رادان متولد ۸ اردیبهشت ۱۳۵۸ در تهران است. بهرام رادان در فیلم‌های فیلم‌سازان سرشناسی چون داریوش مهرجویی و مسعود کیمیایی و واروژ کریم‌مسیحی٬ پوران درخشنده و رخشان بنی‌اعتماد بازی کرده است.بهرام رادان دورهٔ بازیگری را در سال ۱۳۷۸ و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند. بهرام رادان در اولین حضور سینمایی اش در فیلم شور عشق شناخته شد

بهرام رادان در سنتوری

این، سکانسِ اولِ سنتوری است. وقتی که علی، از پله‌های مترو بالا میاید و به میان جمعیتِ تهرانِ کِدِر و دودآلود می‌رود. رادان، به طرز ویژه و ممتازی در این لحظاتِ سکوت، و در این پرسه‌زنی‌های در خلاء، هم تکاملِ شخصیت‌پردازیِ کاراکترِ مشوّش‌اش را شکل می‌دهد، هم بیش از آن، و پیش از آن، مغزِ درام و ذاتِ قصه را به موجودیّت می‌رسانَد. رادان، در سراسرِ سنتوری، و به خصوص در این سکانس، با بالانسِ ماهرانه‌ی صدا (نریشن) و خطوطِ حسّیِ مرئی و نامرئیِ چهره و بدن، ماهیتِ نقطه‌ی میانی و انتهاییِ فیلم را، در همان نقطه‌ی ابتدایی‌اش، بنیان می‌نَهد.

نبوغِ بازیگردانیِ داریوش مهرجویی، در کنار صدای تسخیرکننده‌ی چاوشی، و ایضاً فیلمنامه‌ی رادیکال و جاه‌طلبِ وحیده محمدی‌فر، فیلم سنتوری و کاریزمای علی را، تبدیل به فیلمی مانا و پیشرو، و کاریزمایی فراموش‌ناشدنی کرده است. فیلمی که هنوز و همچنان، نبضِ مُشوّش‌اش در ذهنِ همه‌ی مخاطبانِ جدی‌اش، پا می‌کوبد و شمایلِ قهرمانِ تَرَک‌خورده‌ای که هنوز، پس از گذشت ۱۵ سال، جز بهرام رادان، کسی را نمی‌توان در قامتش متصوّر بود.

 

بیوگرافی بهرام رادان

بهرام رادان متولد  اردیبهشت 58 دوخواهر و یک برادر دارد و خودش فرزند آخر خانواده است، مادرش خانه دارد و پدرش سرهنگ بازنشسته استبهرام رادان  در اولین حضور سینمایی اش در فیلم شور عشق شناخته شد.بهرام رادان با انتشار آلبومی بنام «روی دیگر» به جمع خوانندگان هنرمند پیوسته است بهرام رادان به شدت فوتبالی  و یک استقلالی دو آتیشه است بهرام رادان با انتشار ویدیویی در صفحه اینستاگرامش به مردم توصیه کرد که برای رفتن از خانه نکات بهداشتی را رعایت کنند.

زندگی هنری بهرام رادان

او دورهٔ بازیگری را در سال ۱۳۷۸ و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند و در همان سال برای بازی در فیلم شور عشق ساخته نادر مقدس انتخاب شد.

در اولین حضور سینمایی شورعشق شناخته شد: شور عشق اما فیلم به فیلم به دانش سینمایی خود افزود و توانست فوت و فن بازیگری را بیاموزد تا اینکه در چهارمین نقش آفرینی اش کاندید دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد در پنجمین جشن خانه سینما شد: آواز قو.

رادان سپس موفق به کسب دو سیمرغ بلورین نقش اول مرد (شمعی در باد و سنتوری) نیز شد.

رادان چند سال است در سینمای ایران حضور دارد. سبک بازی اش به جریان اصلی بازیگری در سینمای ایران مربوط نیست. سرد است و درونگرا. سردی و خونسردی چهره اش اما فرصتی است برای نوع دیگری از بازی. برای استفاده از فرصت هایی که آن گروه تماشاگرپسند بازیگران مرد از آن محروم هستند. برای نمایش ناگهانی طنز، کینه و یا خشمی ناگهانی.

او در این دسته بندی همتایانی مثل محمدرضا فروتن و پیمان معادی دارد و البته علی مصفا. در این دوره طولانی حضور چند ساله، او به عنوان جوان اول سینمای ایران باقی مانده است. در اوج جوانی و در حالی که همه فکر می کردند او شکار تم و تمام سینمای تجاری است آگاهانه تغییر مسیر ظریفی داد و توانست تا امروز اعتبار دوگانه خود به عنوان بازیگر محبوب و بازیگر نخبه را حفظ کند.

او در چندین فیلم پرفروش سینمای ایران ظاهر شده است. یکی از مشهورترین شمایل های تاریخ سینمای ایران چهره او را بر کالبد خود دارد (علی سنتوری). در چند سال گذشته در فیلم هایی مثل پل چوبی، آتش بس 2 و یا عصر یخبندان ظاهر شده و نشان داده که هنوز بازیگر معتبر این سینماست.

ارسال نظر