امیرحسین آرمان متولد ۱۴ آبان ۱۳۶۱ تهران است.

امیرحسین آرمان خواننده، بازیگر سینما و تلویزیون ایران است.اولین تجربه بازیگری امیرحسین آرمان به‌طور رسمی فیلم سینمایی ازدواج به سبک ایرانی به کارگردانی حسن فتحی در سال ۱۳۸۳ بود. امیرحسین آرمان با حضور در سریال‌های تلویزیونی کیمیا و پریا به شهرت رسید.

بیوگرافی امیرحسین آرمان

امیرحسین آرمان متولد سال 1361 و آبان ماهی است، او دیپلم تجربی دارد و در دانشگاه طراحی دکوراسیون داخلی و روانشناسی خوانده است. امیرحسین آرمان به زبان انگلیسی مسلط است، او برای بازی در فیلم برف روی شیروانی داغ برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و برای انتشار دو آهنگ خواستنی و ترفند نامزد دریافت جایزه بهترین قطعه پاپ در جشن موسیقی ما شده است.

تحصیلات امیرحسین آرمان

در دوران دبیرستان در رشته علوم تجربی تحصیل کرده، اما قلباً دوست داشته هنر بخواند. بعد از کنکور در رشته زبان قبول می شود اما وارد این رشته نمی شود، بعد از دوران سربازی روانشناسی می خواند و آن را هم رها می کند تا اینکه در رشته طراحی دکوراسیون داخلی موفق به دریافت مدرک کارشناسی می شود.

ازدواج و همسر امیرحسین آرمان

او ازدواج نکرده و مجرد می باشد. می گوید به عشق اعتیاد دارد اما هنوز رمز ازدواج را کشف نکرده، به نظر امیرحسین آرمان باید در سنی ازدواج کنید که عشق واقعی برای تان بوجود آمده باشد.

او در سال 1381 وارد کلاس های آزاد بازیگری شده و شاگرد مرحوم مصطفی اسکویی بوده است، در سال 1382 وارد دنیای موسیقی می شود و به همراه امیرعلی بهادری تیتراژ برنامه فرمول یک علی ضیا را اجرا می کنند. او در سال 1383 به دعوت حسن فتحی در فیلم  ازدواج به سبک ایرانی بازی می کند و بعد از آن تماما وارد دنیای بازیگری می شود.

او اعتقاد دارد برای بازیگر شدن باید ذات بازیگری را داشت. می گوید تکنیک آموختن خوب است اما برای بازیگری الزامی نیست! بازیگران موفقی هستند که اصلا وارد کلاس های بازیگری نشده اند. رکن اصلی داشتن توانایی بازیگری است نه صرفا علاقه به بازیگری. موفقیت وقتی بدست می آید که از دید تماشاگر بازی دلچسب و جذابی داشته باشید.

ملاک امیرحسین آرمان برای انتخاب نقش

او می گوید: باید نقش را شناخت و با آن ارتباط برقرار کرد و هرکسی باید طبق ایده آل خودش جلو برود، مثلا بازی در تلویزیون برای کسی که با کارهای سینمایی شناخته می شود یک ریسک بزرگ است، یا تو را خیلی بالا می برد یا چهره ات را به کلی خراب می کند، به همین جهت هرکسی باید نقشی را بازی کند که در آن بهترین باشد نه هر نقشی!

او بیشتر به کارهای جدی و اجتماعی علاقه دارد اما در کنار آنها دوست دارد در یک کار اکشن هم بازی کند، اما نه کارهای اکشن داخلی! از نظر او ژانر اکشن در داخل کشور بیشتر کمدی است تا اکشن، منظور او از اکشن، چیزی است که با استاندارد جهانی برابری کند. 

امیرحسین آرمان چه کارها و بازیگرانی را دوست دارد؟

بیشتر فیلم نگاه می کند اما اگر سریال پرطرفداری باشد هم تماشا می کند، بریکینگ بد را خیلی دوست داشته. طرفدار برد پیت، آل پاچینو و مرحوم هیث لجر است. او پیشنهادهایی از سینمای خارج از کشور داشته اما قبول نکرده است.پیشنهاد شبکه جم را رد کرده است. زیاد زیرآب او را می زنند. زندگی در تهران عصبی اش می کند. با بازیگران خواننده آهنگی نمی خواند. موسیقی اولین دغدغه اوست، البته اگر مردم دوست نداشته باشند دیگر نمی خواند. دوست ندارد در نقش آدم های خجالتی و مظلوم بازی کند. اهل ورزش است. دوست دارد روزی خودش فیلم بسازد و درآخر: می گوید عشق را تجربه کرده!

آدرس صفحه اینستاگرامی امیرحسین آرمان amirarman@ می باشد، او بیش از 1.1 میلیون دنبال کننده دارد و تاکنون نزدیک به 300 پست در صفحه خود به اشتراک گذاشته است. 

امیرحسین آرمان

تگ های مرتبط