زمانی که یک جنس در بازار کمیاب شود، قیمت آن به طور قطع بالا خواهد رفت. اما این افزایش قیمت در صورتی خواهد بود که آن جنس، ارزش بالاتر رفتن قیمت خود را داشته باشد. آیفون 11 پرو مکس 2700 دلاری امروز بازار ما تنها به دلیل یک خطا در هنگام پرینت لوگوی اپل در پشت دستگاه، چنین قیمتی را به خود گرفته است که کمی عجیب است.

وقتی اشتباهات اپل هم پول‌ساز است!
سایت شماره یک:

به تازگی توییتی در رابطه با یکی از گوشی‌های هوشمند گذشته اپل منتشر شده است. اما این توییت حاوی محتوایی در رابطه با قیمت فروخته شده آیفون 11 پرو مکس است که کمی دیگران را به شک و شوکه شدن کشانده است. آیفون 11 پرو مکس 2700 دلاری موضوع بحث ما قیمتی نزدیک به 2.7 برابر قیمت اصلی این دستگاه در هنگام عرضه را دارد. اما دلیل چنین قیمت بالایی چیست؟

یک اشتباه محاسباتی در هنگام ثبت لوگوی اپل در پشت دستگاه باعث شده است تا این لوگو برخلاف ثبت شدن در مرکز پنل پشتی دستگاه، کمی مایل به سمت راست حک شود. از این رو این اشتباه باعث شده است تا قیمت این دستگاه به طور مسخره‌ای بالاتر از قیمت اصلی خود باشد. البته باید بگوییم که این خطا احتمال یک به 100 میلیون  یا شاید بیشتر را دارد. با این حال نباید شاهد افزایش قیمت این دستگاه به این دلیل باشیم.

آیفون 11 پرو مکس با وجود گذشت بیش از یک سال از زمان عرضه خود، هنوز هم جزو بهترین دستگاه‌های رونمایی شده توسط اپل است. این دستگاه بلاخره مشکلات و ایراداتی که از لحاظ باتری به محصولات آیفون اپل گرفته می‌شد را حل کرد. همچنین در کنار این مورد، برای اولین بار در گوشی‌های آیفون شاهد حضور سه زاویه مختلف عکاسی بودیم. Deep Fusion نیز باعث شد تا آیفون 11 پرو مکس یکی از بهترین دوربین‌های سال 2019 را به خود اختصاص بدهد و تا سال 2020 نیز کمپانی اپل را همراهی کند.

خوشبختانه اپل بلاخره از لحاظ باتری توانسته است خود را به دیگر کمپانی‌ها ثابت کند و خریداران سری آیفون 11 و آیفون 12 از این لحاظ خوشحال هستند. همچنین با توجه به استفاده از نمایشگر LTPO در آیفون 13 و پردازنده A15، به احتمال خیلی زیاد، عملکرد آیفون 13 از لحاظ باتری بهتر از دو نسل قبلی خود خواهد بود.

ارسال نظر

جدیدترین اخبار

پربازدید ها

پیشنهاد سردبیر