فهرست تیم ملی در حالی اعلام شد که هیچ‌کدام از مهاجمان سپاهان در این لیست حضور ندارند. مثلث خط حمله سپاهان روی هم ۲۶ گل به ثمر رسانده که این آمار از مجموع گل‌های زده ۱۴ تیم لیگ برتری بیش‌تر است و رکورد قابل توجهی به حساب می‌آید. سپاهانی‌ها هم‌چنین با به ثمر رساندن ۴۲ بیش‌ترین گل زده را در میان تیم‌های لیگ برتری به نام خود ثبت کرده‌اند.

فهرست تیم ملی بدون بهترین خط حمله لیگ!
سایت شماره یک:

به گزارش فوتبالی، اسکوچیچ خوش‌شانس است که در خط حمله تیمش هیچ کم و کسری ندارد. از مهدی طارمی که موثرترین بازیکن لیگ پرتغال بوده تا سردار آزمون که توانسته بهترین بازیکن لیگ روسیه شود و نفراتی مثل کاوه رضایی، کریم انصاری‌فرد، مهدی قایدی و حتی علیرضا جهانبخش که هیچ مربی‌ای نمی‌تواند به راحتی از کنار نامشان عبور کند.

مهدی طارمی فصل درخشانی را در پورتو سپری کرده و از مهره های اصلی و تأثیرگذار تیم سرجیو کونسیسائو بوده است.او در 46 بازی که در ترکیب این تیم حضور داشت، 22 بار موفق به گلزنی شده و 16 بار پاس گل داده است.

سردار آزمون به عنوان زوج مهدی طارمی در خط حمله تیم ملی، در 20 بازی برای زنیت، 19 گل زده و 6 پاس گل داده است. آزمون هر 111 دقیقه یک گل برای زنیت به ثمر رسانده و هر 85 دقیقه نیز روی یک گل تیمش تأثیر مستقیم داشته است.

کریم انصاری‌فرد به عنوان یکی از باتجربه‌های تیم ملی، این فصل و طبق آمار موجود در سایت ترانسفرمارکت، در 47 بازی برای آ.ا.ک یونان 14 گل زده است.

کاوه رضایی که این فصل برای شارلوا به میدان رفت، در 29 بازی آمار 8 گل و یک پاس گل را ثبت کرد.

علیرضا جهانبخش دیگر مهره هجومی تیم ملی است که بعد از پشت سر گذاشتن یک فصل فوق العاده معمولی در برایتون، امیدوار است در تیم ملی روزهای خوبی را تجربه کند. بازیکنی که قطعا اسکوچیچ روی تجربه‌اش و توانایی او در ایجاد موقعیت برای همبازیانش حساب ویژه‌ای باز کرده است. 

لیگ برتر ایران هم در فهرست مهاجم‌ها یک نماینده دارد و مهدی قایدی اگر چه به لحاظ آماری نتوانسته نمایش موفقی داشته باشد اما تکنیک و کیفیت این بازیکن آنقدر بالا هست که سرمربی تیم ملی بدون توجه به آمار او، این بازیکن را به اردو دعوت کند.

اگر بخواهیم درباره غایبان صحبت کنیم، اول از همه باید از سجاد شهباززاده نام برد که به عنوان آقای گل لیگ شانسی برای حضور در اردو پیدا نکرده است. اللهیار صیادمنش هم به دلیل مصدومیت امکان همراهی تیم ملی را نداشته و از دید برخی افراد، شهاب زاهدی مهاجم تیم زوریا، شایستگی این را داشت که حداقل در اردوی تیم ملی حاضر شود.

فهرست تیم ملی بدون بهترین خط حمله لیگ؛ خط آتش سپاهان جا ماند

فهرست تیم ملی در حالی اعلام شد که هیچ‌کدام از مهاجمان سپاهان در این لیست حضور ندارند.

به گزارش ایسنا، دوشنبه شب فهرست تیم ملی برای حضور در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی اعلام شد و طبق این لیست ۵ بازیکن از پرسپولیس، ۳ بازیکن از سپاهان، یک بازیکن از استقلال، یک بازیکن از تراکتور و ۱۶ لژیونر شاغل در لیگ‌های مختلف اروپایی و آسیایی در فهرست تیم‌ملی قرار گرفتند و باید خود را در رقابتی حساس مقابل هنگ کنگ، کامبوج، عراق و بحرین آماده کنند.

در میان دعوت شده‌ها بازگشت سعید عزت‌اللهی، هافبک دفاعی تیم وایله دانمارک به فهرست تیم ملی، دعوت مجدد جعفر سلمانی بازیکن پورتیموننزه و هم‌چنین بازگشت صادق محرمی پس از رها شدن از بند مصدومیت قابل توجه است. دراگان اسکوچیچ در این فهرست در هر پست چند بازیکن را انتخاب کرده است و از میان خط خورده‌ها می‌توان به جا ماندن رشید مظاهری، دروازه‌بان استقلال اشاره کرد که در این فهرست جایی ندارد.

نکته‌ای که در میان جا مانده‌ها از لیست تیم ملی می‌توان به آن اشاره کرد دعوت نشدن مهاجمان سپاهان بود. ‌جایی که خط آتش این تیم متشکل از سجاد شهباززاده، محمد محبی و محمدرضا عباسی جایی در این لیست ندارند. مثلث خط حمله سپاهان روی هم ۲۶ گل به ثمر رسانده که این آمار از مجموع گل‌های زده ۱۴ تیم لیگ برتری بیش‌تر است و رکورد قابل توجهی به حساب می‌آید. سپاهانی‌ها هم‌چنین با به ثمر رساندن ۴۲ بیش‌ترین گل زده را در میان تیم‌های لیگ برتری به نام خود ثبت کرده‌اند.

البته تیم ملی ایران همواره در دوره‌های مختلف بهترین مهاجمان را در اختیار داشته و در این برهه زمانی با وجود دعوت نشدن مهاجمان سپاهان نیز با توپ پر در مسابقات مقدمانی جام جهانی حضور پیدا می‌کند. مهاجمانی از جمله سردار آزمون، مهدی طارمی و کریم انصاری‌فرد که در لیگ‌های اروپایی درخشیده‌اند، به خوبی می‌توانند خط حمله تیم ملی را برای گلزنی تضمین کنند و در کنار این بازیکنان باید به حضور کاوه رضایی، مهدی قائدی، مهدی ترابی و سامان قدوس هم اشاره کرد که در آمادگی به ثمر می‌برند.

مهاجمان دیگری از جمله الهیار صیادمنش و شهاب زاهدی دو بازیکن شاغل در تیم زوریا اوکراین هم می‌توانستند در اختیار تیم ملی ایران باشند اما هر کدام به دلایلی در  این فهرست حضور ندارند. با تمام نقاط قوت و ضعف فهرست تیم ملی، شاگردان دراگان اسکوچیچ باید بهترین خود را ارائه دهند تا تیم ملی بتوانند از این مرحله عبور کند و حضور در جام جهانی امیدوارتر شود.

ارسال نظر

جدیدترین اخبار

پربازدید ها

پیشنهاد سردبیر