دوپینگ فرهاد مجیدی موضوعی است که با خبر دستیار شدن او برای تیم استقلال بار دیگر بر سر زبان ها افتاده است.

ماجرای دوپینگ فرهاد مجیدی چیست؟
سایت شماره یک:

 

 

دوپینگ فرهادمجیدی جزو رازهایی بود که فدراسیون فوتبال هیچ اطلاعات تکمیلی ای در مورد آن منتشر نکرد.

وکیل مهاجم پرسپولیس با واکنش نسبت به بیانیه خبرساز باشگاه ملوان، دست به افشاگری زد.

صمد ابراهیمی، وکیل مهدی طارمی که سابقه فعالیت در رسانه دارد در پستی جنجالی در اینستاگرام در مورد دوپینگ فرهاد مجیدی نوشت:

اواخر پاییز سال نود و دو بود و من در پرونده معروف داوری آن سال و داستان بازی پرسپولیس و سپاهان وکالت یکی دوتا از افراد درگیر در ماجرا را داشتم.عصر یک روز یکی از مسئولین رده بالای فدراسیون جلسه ای خارج از وقت اداری ترتیب داد تا در فضایی غیر رسمی بتواند راحت ترحرف بزند و حرف بشنود.

پست اینستاگرامی وکیل مهدی طارمی در مورد دوپینگ فرهاد مجیدی

یکی از متهمان پرونده روبرویش نشست و آن مسئول شروع به صحبت کرد که بهترین کار بیان حقایق است واز این دست حرف ها.بعد اسم یک فوتبالیست مطرح را آورد و گفت تو که از فلانی بزرگتر نیستی.ما حتی به او هم کمک کردیم که آبرویش حفظ شود.بازتاب رسانه ای اسم تو یک صدم فلانی هم نیست.ما از مدتها قبل می فهمیدیم او هر هفته به فلان کشور همسایه میرود و دوپینگ خون می کند. تزریق خون به فرد را با سطح طبیعی گلبول قرمز برای افزایش هموگلوبین را دوپینگ خونی می گویند که هدف از این کار، افزایش توانایی حمل اکسیژن در خون و در حمایت افزایش قدرت استقامتی آن شخص می شود. تشخیص این نوع دوپینگ هم سخت تر از دوپینگ های دارویی است. آن مسئول می گفت ما برای او مراقب گذاشتیم و باصطلاح طی تعقیب های نامحسوس ردش را زدیم. همه مستنداتمان که کامل شد او را دعوت کردیم و گفتیم این همه دلیل و مدرک علیه تو وجود دارد. تو الگوی جوانان هستی بهتر است بی سر و صدا از فوتبال کنار بروی.او که دید راه گریزی ندارد خواهش کرد شرایطی فراهم کنیم تا در یک دیدار بزرگ خداحافظی کند ولی گفتیم باید زودتر بروی و بناچار در دیداری معمولی کنار رفت.

نمی دانم آن حرفها تا چه حد صحت داشت .نمی دانم اصلا کتمان آن موضوع و حفظ شخصیت آن فوتبالیست کار درستی بوده یا نه اما الان که به راحتی با آبروی بانوان ملوان بازی شده هنوز هم آن مسئول در فدراسیون حضور دارد.اصلا فرض محال بر صحت ادعاهای مدیران ملوان. او آیا الان بفکر آبروی اینها هم هست یا شخصیت و آبرو فقط خاص چهره های مطرح است؟

ماجرای دوپینگ سال 92 فرهاد مجیدی چه بود؟

فرهاد مجیدی در تاریخ 7 آبان 1392، در یک بازی معمولی مقابل باشگاه فوتبال مس کرمان، در حالی که با علیرضا نیکبخت واحدی تعویض شده و از زمین بیرون می رفت، پیراهن خود را درآورده و چهار گوشه زمین فوتبال استادیوم آزادی را بوسید. او با این حرکات نمایشی، قصد اعلام خداحافظی خود از دنیای فوتبال را داشت.

این اتفاق در حالی افتاد که در 29 مهر همان سال، یعنی 8 روز قبل از بازی استقلال مقابل مس کرمان، رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود آزمایش دوپینگ یکی از بازیکنان لیگ برتر مثبت اعلام شده است و نامی از آن بازیکن به میان آورده نشد. رسانه ها شروع به گمانه زنی در مورد نام این بازیک کرده بودند که رییس کمیته پزشکی فدراسیون در تاریخ 7 آبان مجبور شد از رسانه ها درخواست کند دست از گمانه زنی برداشته و خود آنها پس از جلسه ای با آن بازیکن دوپینگی، نام او را در صورت عدم اعتراض وی، فاش خواهند کرد.

این اتفاق هرگز نیفتاد و خداحافظی ناگهانی فرهاد مجیدی آن هم در یک بازی بسیار معمولی باعث شد تمام توجهات به سمت او جلب شود و دوپینگ فرهاد مجیدی بر سر زبانها بیفتد.

این مطلب هیچ گاه اثبات نشد تا اینکه در 10 تیر 1395، یکی از وکلای حقوقدان فوتبال در صحبت های خود، بدون اشاره مستقیم به نام بازیکن، از جلسه ای صحبت می کند که در آن تست دوپینگ خون یکی از بازیکنان نامی مثبت اعلام شده و آن بازیکن پس از قبول دوپینگ، به دنبال اجازه خداحافظی در یک بازی بزرگ بوده است. مسئولان از این بازیکن می خواهند هرچه زودتر خداحافظی کرده و به ناچار او مجبور به خداحافظی در یک بازی معمولی می شود.

تزریق خون با سطح طبیعی گلبول قرمز به فرد را که برای افزایش هموگلوبین انجام می شود، دوپینگ خون می گویند. دوپینگ خون باعث می شود توانایی حمل اکسیژن در خون بالا رفته و استقامت فرد بیشتر شود. تشخیص این نوع دوپینگ بسیار سخت تر از دوپینگ های دارویی است.

هرچند رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال، در همان سال 92 دوپینگ فرهاد مجیدی را رد کرده و عنوان کرد: «ما تا پایان هفته رای خود را اعلام می‌کنیم و اگر نسبت به این حکم اعتراضی نباشد، مشخصات کامل بازیکن دوپینگ کننده را منتشر خواهیم کرد، اما مطمئن باشید این بازیکن فرهاد مجیدی نیست.» اما هرگز نامی از آن بازیکن اعلام نشده و سخنان صمد ابراهیمی، حقوقدان فوتبال نیز به شایعات اعتبار داد.

ارسال نظر