در ادامه عکسی از مهدی رحمتی مشاهده می کنید

تیپ خفن مهدی رحمتی + عکس
سایت شماره یک:

افتخارات مهدی رحمتی

خداحافظی رحمتی  از تیم ملی و حواشی آن

مهدی رحمتی دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال ایران و سنگربان پر افتخار کشورمان است. مهدی رحمتی متولد 14 بهمن 1361 در محله نازی آباد است و اصالتا آذربایجانی است. مهدی رحمتی سابقه سنگربانی در تیم های استقلال تهران، فجر سپاسی شیراز،  سپاهان اصفهان، و مس کرمان  را داشته‌است. در سال 1391 مهدی رحمتی به دلایل شخصی از تیم ملی موقتا خداحافظی کرد و دیگر به تیم ملی دعوت نشد. ، مهدی رحمتی متأهل است و دو فرزند به نام‌های علی و عطا دارد.

سید مهدی رحمتی


زندگی شخصی مهدی رحمتی

رحمتی در یک خانواده مذهبی چهار نفره، از والدینی آذربایجانی در تهران به‌دنیا آمد، وی متأهل و دارای دو فرزند به نام‌های علی و عطا است. همچنین وی در اواخر سال ۱۳۸۹ در مصاحبه‌ای جنجالی مدعی شد در اوایل دوران جوانی برای گذران زندگی با ماشین شخصی مسافرکشی‌ می‌کرده‌است.

مهدی+رحمتی+و+کتاب

زندگی ورزشی ​ مهدی رحمتی 

سال ۱۳۷۴ اولین قرار دادش را با تیم نوجوانان پاس امضاء کرد و تا سال ۱۳۷۶ درتمامی رده‌های سنی این باشگاه بازی کرد. بعد به تیم دخانیات و سپس به تیم فجر شهید سپاسی پیوست در آنجا بود که رحمتی در سطح اول فوتبال ایران مطرح شد و بعد از چهار فصل حضور در فجر شهید سپاسی به تیم سپاهان اصفهان پیوست. حضور او در سپاهان به یک فصل بیشتر نرسید تا این که در سال ۱۳۸۴ پیراهن استقلال تهران را بر تن کرد.

وی بعد از ۲ فصل بازی در استقلال، ۲ فصل هم تیم در مس کرمان حضور یافت و در ابتدای لیگ نهم دوباره به سپاهان بازگشت. رحمتی در سال ۱۳۸۸ توانست دروازه‌بان اول تیم ملی شود. وی پس‌از ۲ فصل بازی در تیم سپاهان اصفهان بار دیگر در سال ۱۳۹۰ به استقلال تهران بازگشت. در ۲۵ اسفند ۱۳۹۰ در حساس‌ترین بازی سال استقلال که این تیم می‌توانست بعد از ۳ سال به قهرمانی در فوتبال برتر ایران رسیده و برای ششمین بار قهرمان جام حذفی شود، او با لباسی به زمین رفت که ناصر حجازی برایش به یادگار گذاشته بود.

 لباسی که روزگاری ناصر حجازی با آن توانست ستاره برتر بازی ایران و کره شمالی باشد در پیونگ یانگ و از آنجا به عقاب آسیا مشهور شود. لباسی سبز رنگ که حجازی از آن خاطرات زیادی در بازی‌های ملی داشت. رحمتی پس از ۳ سال حضور در استقلال و اختلاف با مدیریت جدید باشگاه به تیم تازه لیگ برترشده پیکان پیوست و بعد یک فصل ناموفق دوباره به استقلال پیوست و تا سال ۹۷دروازه‌بان استقلال است.

سید مهدی رحمتی

خداحافظی رحمتی  از تیم ملی و حواشی آن

رحمتی در ۱ بهمن ۱۳۹۱ در اقدامی از تیم ملی فوتبال ایران به صورت موقت خداحافظی کرد و علت این اتفاق را «تصمیمی شخصی و نیاز به استراحت و آرامش» عنوان کرد. تصمیمی که کارلوس کی‌روش نیز از آن حمایت کرده و گفت: «دلیل این تصمیم‌گیری رحمتی را نمی‌دانم و اینکه آیا به مسائل شخصی مربوط است یا خانوادگی، ولی اگر واقعیت داشته باشد ما باید به چنین تصمیمی احترام بگذاریم».

 رحمتی در خرداد ۱۳۹۲ عذرخواهی‌اش از کی‌روش را اعلام کرد و گفت: «آماده‌ام که به تیم ملی کمک کنم، اگر هم دعوت نشوم در خانه دست به دعا خواهم بود تا تیم ملی موفق باشد». وی همچنین در سال ۱۳۹۳ در برنامه ورزش از نگاه دو اعلام کرد که «در مورد کناره‌گیری از تیم ملی اشتباه کرده‌ام». او پس از خداحافظی از تیم ملی هرگز به تیم ملی دعوت نشده‌است. رحمتی دروازه بانی بود که این امکان را داشت تا سال‌ها گلر اصلی تیم ملی فوتبال بماند، اما این اشتباه باعث شد او دو جام جهانی را از دست بدهد مهدی رحمتی بعد‌ها اعلام کرد استقلال تیم ملی اوست، همچنین بعد از جدایی کارلوس کی‌روش گفته می‌شد رحمتی علاقه دارد به تیم ملی برگردد.

سید مهدی رحمتی

سنگربانی بی نقص مهدی رحمتی

مهدی رحمتی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۲–۱۳۹۱ با تیم استقلال موفق به ثبت ۲۸ کلین شیت در ۴۶ بازی شد.
این دروازه‌بان در ۳۴ بازی لیگ برتری در فصل مذکور در ۲۱ بازی دروازه خود را بسته نگه داشت همچنین وی از چهار بازی برگزار شده در جام حذفی توانست در سه مسابقه دروازه اش را بسته نگه دارد و در هشت بازی که در لیگ قهرمانان برگزار شد در ۴ بازی دروازه استقلال را بسته نگه داشت تا در مجموع ۴۶ مسابقه‌ای که استقلال در این فصل انجام داد توانست در ۲۸ مسابقه دروازه خود را بسته نگه دارد که در ادوار گذشته فوتبال ایران ثبت چنین آماری از سوی یک دروازه‌بان بی‌سابقه بوده‌است.

رحمتی در شهرآورد هشتاد و هشتم که در مهرماه ۱۳۹۷ برگزار شد، با ثبت نهمین کلین شیت خود در طول دربی‌ها به رکورددار کلین شیت در دربی تهران تبدیل شد؛ این رکورد مشترکاً در دست خودش و احمدرضا عابدزاده بود و رحمتی توانست با ثبت یک کلین شیت در دربی هشتاد و هشتم به تنهایی در صدر آمار کلین شیت تاریخ شهرآورد تهران باشد. رحمتی همچنین در این بازی ۱۴مین دربی خود را تجربه کرد و برای رسیدن به رکورد ۱۶ بازی ناصر حجازی فقط دو بازی فاصله دارد تا پس از کلین شیت از نظر تعداد بازی نیز به اولین دروازه‌بان دربی‌ها تبدیل شود.

رحمتی تنها بازیکنی است که در هر هجده دوره اولیه لیگ برتر ایران حاضر بوده‌است و هر هجده دوره بازی کرده‌است.

N81663144-70001274

افتخارات مهدی رحمتی 

از جمله افتخارات رحمتی در دوران بازیکنی می توان به قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۵-۸۴ به همراه تیم استقلال تهران، قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۹-۸۸ به همراه تیم سپاهان اصفهان، قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۰-۸۹ به همراه تیم سپاهان اصفهان، قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۲-۹۱ به همراه تیم استقلال تهران، نایب قهرمانی در لیگ برتر ۹۶–۹۵ به همراه تیم استقلال تهران، قهرمانی در جام حذفی ۸۰-۷۹ به همراه تیم فجر سپاسی شیراز، نایب قهرمانی در جام حذفی ۸۱-۸۰ به همراه تیم فجر سپاسی شیراز،
نایب قهرمانی در جام حذفی ۸۲-۸۱ به همراه تیم فجر سپاسی شیراز، قهرمانی در جام حذفی ۹۱-۹۰ به همراه تیم استقلال تهران، نایب قهرمانی در جام حذفی ۹۵–۹۴ به همراه تیم استقلال تهران و قهرمانی در جام حذفی ۹۷–۹۶ به همراه تیم استقلال تهران اشاره کرد.

سید مهدی رحمتی

ازدواج و فرزندان مهدی رحمتی

بعد از بازگشت از جام ملت های ی چین در سال 1383 با همسرش ازدواج کرد، ثمر این ازدواج دو پسر بنام علی و عطا می باشد.

01527895

 

دوستان فوتبالی مهدی رحمتی 

با سید جلال حسینی، محسن بنگر، سیاوش اکبرپور و جواد نکونام رفاقت نزدیکی و رفت و آمد خانوادگی دارم.

 

 

 

 

 

ارسال نظر