سیدجلال حسینی با حضور در دربی 95 عنوان مسن ترین بازیکن تاریخ دربی را تصاحب خواهد کرد.

رکورد تاریخی سیدجلال در دربی
سایت شماره یک:

مسن ترین بازیکن تاریخ دربی


سیدجلال حسینی پیش از شهرآورد پایتخت مسن ترین بازیکن تاریخ پرسپولیس در این دیدار بود اما حالا با عبور از رضا عنایتی، این عنوان را در کل شهرآورد به نام خود ثبت خواهد کرد. عنایتی در بازی برگشت لیگ چهاردهم به عنوان بازیکنی 39 سال و 24 روزه در مقابل پرسپولیس بازی کرد و اتفاقا تا آستانه گلزنی به دروازه سوشا مکانی هم پیش رفت. پس از او هیچ بازیکنی نتوانست به رکوردش برسد تا این که حالا سیدجلال در این موقعیت قرار گرفته است.

 

کاپیتان شماره چهار پرسپولیس حالا در 39 سال و 101 روزگی پای به دربی می‌گذارد و باتجربه‌ترین بازیکن تاریخ شهرآورد پرسپولیس - استقلال خواهد شد. او البته با شرایط فنی و فیزیکی مطلوبی که از خود نشان داده، فرصت این را دارد که فصل آینده هم در مقابل آبی پوشان تهرانی بازی کند و به تنها 40 ساله این مسابقه تبدیل شود.

* بیشترین کاپیتانی برای پرسپولیس


حسینی تاکنون در 13 دربی به میدان رفته و پایین‌تر از کریم باقری، افشین پیروانی و علی پروین چهارمین بازیکن باسابقه پرسپولیس محسوب می‌شود. اما او با حضور در شهرآورد 95 و بستن بازوبند کاپیتانی، رکوردی جالب را به دست خواهد آورد. 

سیدجلال پیش‌ از این بازی با 9 کاپیتانی در دربی، کنار همایون بهزادی رکورددار پرسپولیس بود اما حالا به تنهایی این عنوان را تصاحب خواهد کرد. نکته جالب درباره زنده یاد بهزادی این است که او از 10 بازی 9 مسابقه را به عنوان کاپیتان سرخ‌ها وارد زمین شد.

 

 

 

 

ارسال نظر