مصطفی دنیزلی گفت: کم و بیش اخبار تیم‌های ایرانی خصوصاً پرسپولیس و تراکتور را دنبال می‌کنم و می‌دانم که پرسپولیس امسال هم شرایط خوبی دارد و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است.

دوست داشتم مربی تیم ملی ایران شوم!
سایت شماره یک:

مصطفی دنیزلی سرمربی اسبق ترکیه‌ای پرسپولیس این روزها فارغ از هرگونه دغدغه فوتبالی در کشورش به استراحت می‌پردازد و مسلماً در ایام کرونایی در استانبول خانه را از هر جای دیگری بهتر و امن‌تر می‌داند. جدیدترین صحبت‌های او را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:

* من دو پیشنهاد از تیم‌های لیگ برتری ترکیه داشتم اما به هر دو آنها جواب رد دادم. به هر حال در شرایط سخت کرونایی فکر می‌کنم به صلاح نیست کار کنم از همین رو ترجیح دادم که در خانه بمانم و فعلاً به استراحت بپردازم.

* کم و بیش اخبار تیم‌های ایرانی خصوصاً پرسپولیس و تراکتور را دنبال می‌کنم و می‌دانم که پرسپولیس امسال هم شرایط خوبی دارد و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است.

* من یک قهرمانی به پرسپولیس بدهکارم چون در زمان مربیگری‌ام در این تیم نتوانستم به قهرمانی برسم از همین رو چه خودم بالای سر این تیم باشم و چه نباشم دوست دارم پرسپولیس قهرمان شود.

* من در کشور ترکیه سابقه قهرمانی با فنرباغچه و بشیکتاش و گالاتاسرای را داشتم به همین دلیل خیلی دوست داشتم که این عناوین را در کشور ایران کسب کنم اما این مهم در ایران برایم میسر نشد هر چند که من همیشه گفتم خاطرات بسیار خوبی از کار در ایران دارم و کشورتان را کشور خودم می‌دانم.

* بله به هر حال رقیبان بیکار نمی‌نشینند که پرسپولیس باز هم قهرمان شود و مسلماً بیشتر از قبل خودشان را تقویت می‌کنند و برای قهرمانی این فصل به نوعی دندان تیز کرده‌اند اما حتماً پرسپولیس هم در این امر تجربه خوبی دارد و راه و رسم قهرمانی و عبور از دشواری‌ها را خوب می‌داند.

*- تیم‌های ایرانی و بازیکنان ایرانی استعدادهای خوبی دارند اما به هر حال تیم‌های ایرانی به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری و در زمینه موارد مالی و استادیوم و سایر موارد با مشکل مواجه هستند. من چهار سال در فوتبال ایران در چند تیم کار کردم و به زیر و بم فوتبال در ایران آشنایی خوبی دارم از همین رو هم می‌گویم که فوتبال ایران با کمبودهایی که دارد باید خودش را تقویت کرده و مشکلاتش را بر طرف کند هر چند من امیدوارم طلسم قهرمان نشدن تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا شکسته شده و پرسپولیس یا تیم دیگر ایرانی که در لیگ قهرمانان حضور دارند این طلسم را که چندین دهه است فوتبال ایران و فوتبالدوستان ایرانی را اذیت می‌کند بالاخره بشکند.

* کار سختی پیش روی تیم ملی ایران قرار دارد اما من امیدوارم که تیم ملی ایران به دور بعدی صعود کند چون اگر این مهم اتفاق نیفتد هم‌ ای اف سی در آسیا و هم هواداران فوتبالدوست ایرانی و آسیایی ضرر خواهند کرد چون یکی از جذابیت‌های آسیا حضور ایران در جام جهانی است و با بازیکنان خوبی که ایران دارد من امیدوارم در دور برگشت مجوز حضور در جام جهانی را کسب کند. هیچ تیمی در آسیا به اندازه تیم ایران طرفدار ندارد و واقعاً من هم مانند مردم ایران دوست دارم که تیم ملی ایران به دور بعدی صعود کند.

* بله دوست داشتم که مربی تیم ملی ایران شوم اما این امر میسر نشد هر چند که این مسأله به چند سال قبل باز می‌گردد.

* سنول گونش دوست صمیمی من محسوب می‌شود، مربی که با ایشان ارتباط دارم. سنول مربی مجرب و کاربلد و بازیخوانی خوب است و من از زمان بازیگری با سنول ارتباط داشتم. او در دوره بازیگری دروازه‌بانی خوب و در دوره مربیگری هم مربی بسیار خوبی محسوب می‌شود. مردم ترکیه تشنه موفقیت‌های جدید تیم ملی ترکیه هستند. تیم ملی ترکیه سابقه سومی در جام جهانی با سنول را داشته به همین دلیل من فکر می‌کنم موفقیت جدید باز هم با گونش امکانپذیر خواهد بود.

ارسال نظر

جدیدترین اخبار

پربازدید ها

پیشنهاد سردبیر