کارشناس فوتبال و بازیکن پیشین تیم ملی ایران با بیان این که علی کریمی گزینه خوبی برای فدراسیون است اما انتخاب نمی‌شود گفت: رئیس جدید باید از وجود بهترین‌های این رشته استفاده کند.

ریاست فدراسیون فوتبال به علی کریمی نمی رسد!+جزئیات خبر
سایت شماره یک:

حسن روشن درباره انتخابات پیش‌روی فدراسیون فوتبال و رقابت چهار نامزد با یکدیگر گفت: فضای انتخابات فدراسیون فوتبال را دنبال نمی‌کنم، اما از میان نامزدهایی که هستند، کیومرث هاشمی و آجورلو را می‌شناسم. علی کریمی هم که افتخار فوتبال ایران است، اما شناختی از گزینه چهارم (عزیزی خادم) ندارم و ایشان را نمی‌شناسم.

وی ادامه داد: اگر علی کریمی را انتخاب کنند که خوب است، اما چنین اتفاقی نمی‌افتد. با این حال اگر علی کریمی رئیس فدراسیون می‌شد، دوست و دشمن خوشحال می‌شدند و این انتخاب برای خودمان هم خوب بود. نفراتی چون علی کریمی، علی دایی، خداداد عزیزی و مهدی مهدوی‌کیا در فوتبال ما تأثیرگذار بوده‌اند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان با بیان اینکه من شرایط انتخاب نفرات را نمی‌دانم، گفت: کیومرث هاشمی بیشتر با کمیته ملی المپیک شناخته می‌شود و یک زمانی هم در فدراسیون فوتبال بود. عزیزی‌خادم هم در فدراسیون فوتبال بوده و فکر می‌کنم اگر آنها دل‌شان به حال فوتبال می‌سوزد، باید درست رفتار کنند.

علی کریمی

این کارشناس فوتبال ادامه داد: اگر فقط می‌خواهند رئیس انتخاب کنند که به فیفا بگویند ما هم رئیس داریم، کسی را انتخاب نکنند بهتر است. انتخابات به این شکل درست نیست، چون شما یک موقعی ۵ نفر یا ۱۰ نفر موافق و مخالف هم دارید که بین آنها آدم دانا و آدم نادان هم دارید که انتخاب بین آنها مشخص می‌شود.

وی همچنین اضافه کرد: در این بین آجورلو هم مدیری آگاه است، در فوتبال هم بوده و آدم خوبی است. نقش‌هایی هم در فوتبال داشته و در باشگاه‌ها مدیریت کرده است، اما به نظرم هر کدام از این نفرات رئیس فدراسیون شوند، نباید فقط خودشان باشند.

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: اگر این نفرات واقعاً می‌خواهند فوتبال را درست کنند، باید از وجود بهترین‌ها بهره ببرند. مثلاً اگر می‌خواهند یک مربی انتخاب کنند، باید کمیته فنی قوی داشته باشند، نه اینکه ما اینجا کارلوس کی‌روش را آورده بودیم که می‌گفت کمیته فنی فدراسیون آشغال است و همان کمیته فنی می‌گفت ما بهترین مربی جهان را داریم.

روشن خاطرنشان کرد: امیدوارم هر کسی به عنوان رئیس انتخاب می‌شود، گنجایش و ظرفیت این کار بزرگ را داشته باشد و فدراسیون را مدیریت کند، نه اینکه مدیریتش یک طرفه باشد. رئیس فدراسیون باید به فکر فوتبال ایران باشد تا ما مثل قبل دوباره روی سکوی اول آسیا باشیم. دوباره در عرصه مدیریتی حرفی برای گفتن داشته باشیم و بتوانیم در فیفا و AFC نفوذ کنیم.

علی کریمی

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران و تیم استقلال در پایان گفت: آقایان ۱۰ سال می‌گفتند ما تیم اول آسیا هستیم و جایزه بهترین فدراسیون قاره را می‌گیریم، اما نه تیم‌مان اول می‌شد و روی سکو می‌رفت و نه فدراسیون‌مان بهترین بود.

تگ های مرتبط

ارسال نظر