حسن معجونی | اخبار حسن معجونی

نشست نقد و بررسی نمایش «باغ» به کارگردانی حسن معجونی عصر روز یکشنبه 5 تیر در مجموعه باغ کتاب تهران برگزار شد.

سایت شماره یک:

حسن معجونی متولد 1347 در تهران و فارغ التحصیل رشته ادبیات نمایشی می باشد.حسن معجونی کارگردان، طراح و بازیگر، مدرس دانشگاه است. حسن معجونی با ایفای نقش در سریال مسافران به کارگردانی رامبد جوان فعالیتش در تلویزیون را آغاز کرد و در بین مردم شناخته تر شد.حسن معجونی کارگردان نمایش باغ است. حسن معجونی از اواسط دهه 71 بود که با بازی در نمایش هایی همچون عروسی خون (دکتر علی رفیعی)، شب های آوینیون(کورش نریمانی) و… به عنوان بازیگری مستعد مطرح شد.

حسن معجونی

بیوگرافی حسن معجونی

حسن معجونی متولد 1347 در تهران و فارغ التحصیل رشته ادبیات نمایشی می باشد. حسن معجونی کارگردان، طراح و بازیگر، مدرس دانشگاه است.

محمد حسن معجونی از اواسط دهه 71 بود که با بازی در نمایش هایی همچون عروسی خون (دکتر علی رفیعی)، شب های آوینیون(کورش نریمانی) و… به عنوان بازیگری مستعد مطرح شد.

او جزو معدود تئاتری هایی است که در این مدت چندان جذب عرصه های تصویری نشده و بیشتر توش و توانش را در زمینه نمایش معطوف داشته است. وی از موسسین و مدیر گروه تئاتر لیو است که می کوشد تنها نام گروه را یدک نکشد و تعاریف درست و استانداردی را که یک گروه نمایشی می تواند داشته باشد به عرصه ظهور برساند. گروه تئاتر لیو یا در طول سال نمایش اجرا می کنند و اگر هم نمایشی در دست نداشته باشند به کارهای آموزشی، پژوهشی مشغول هستند. یکی از برنامه های موثر این گروه اجرای پروژه منولوگ بود.

حسن معجونی

حسن معجونی در مسافران

حسن معجونی با ایفای نقش در سریال مسافران به کارگردانی رامبد جوان فعالیتش در تلویزیون را آغاز کرد و در بین مردم شناخته تر شد.

خلاصه داستان:موجودات فضایی می خواهند زمین را تصرف کنند ولی قبل از آن می خواهند با فرهنگ زمینی ها آشنا شوند. آنها یک زوج و یک دختر و یک ربات انسان نما را به زمین می فرستند و آنها در خانه دو برادر به نامهای فرخ و فرید ساکن می شوند و تظاهر می کنند از سوئد آمده اند.

حسن معجونیحسن معجونی در شمعدونی

حسن معجونی در سریال شمعدونی دومین تجربه بازی در سریالهای تلویزیونی را در سال 93 رقم زد.

سریال شمعدونی به کارگردانی سروش صحت داستان دو خانواده است که عطا و هوشنگ سرپرستی آن را برعهده دارند. عطا فرزندی دارد که برای او بسیار عزیز و دوست داشتنی است اما او کودکی کنجکاو است و بنیان قصه هم بر درگیری عطا با فرزند خود استوار است.

حسن معجونیفیلموگرافی حسن معجونی

 

 

سینما

    اشباح (1392)

    از تهران تا بهشت (1391)

    برف روی کاج ها (1391)

    قصه ها (1391)

    خیابان های آرام (1389)

    پاداش (1387)

    کنعان (1386)

    همیشه پای یک زن در میان است (1386)

حسن معجونیسریال

شمعدونی (1394)

  مسافران (1388)

حسن معجونی

کارگردانی حسن معجونی

‌در مضار توتون (آنتوان چخوف) تهران، تئاترشهر، تالار شماره 2؛1381‌

‌پای دیوار بزرگ شهر (تانکر ددوردست) تهران، تئاترشهر، تالار نو؛1381‌

‌خرس و خواستگار (آنتوان چخوف) جشتواره تئاتر کلاسیک مسکو؛ 1383‌

شهرهای نامرئی (علی اکبر علیزاد) تهران، تئاترشهر، کارگاه نمایش؛ 1384‌

‌پای دیوار بزرگ شهر (تانکر ددورست) تهران، ششمین جشنواره بانوان، تالار مولوی؛ ‌‌1386‌

‌آسانسور (مهدی کوشکی) جشنواره دانشجویی عروسکی بخش مدرسان؛ 1388‌

‌مثل خون برای استیک کارگردان و بازیگر

خواب آهسته مرگ

‌دو راهی سقاخانه

همه خانه سیاه است کارگردان و بازیگر

‌پدر عزیزم

رویای شب نیمه تابستان

‌به خاطر یه مشت روبل (نیل سایمون) تهران، تالار ایرانشهر؛1388

حسن معجونی

پست عاشقانه حسن معجونی

حسن معجونی بازیگر سینما و تلویزیون که این روزها به عنوان داور برنامه خنداننده شو در برنامه خندوانه حضور دارد دومین سالگرد ازدواج خود را جشن گرفت.

این هنرمند که با خانم هدیه حسینی نژاد ازدواج کرده است از سال 1375 وارد عرصه بازیگری شده و سریال آهوی من مارال به کارگردانی مهرداد غفارزاده، آخرین فعالیت بازیگری او در نمایش خانگی است که در نوبت پخش قرار دارد.

حسن معجونی در دومین سالروز ازدواج خود با انتشار عکس زیر در اینستاگرام خود نوشت:

دوسالمون شد چقدر کوچکیم

یادداشت حسن معجونی درباره هنر

حسن معجونی در گفت و گوی اینستاگرامی با موضوع "کارکرد هنر در بحران" گفت: یک ویروسی از ناکجا آباد آمد و بخاطر ویژگی‌های آن همه چیز را تعطیل کردیم و به قرنطینه رفتیم. در واقع این ویروس امنیت اقتصادی را از بین برده، چراکه نمی‌توانیم کار کنیم و بیشتر از هر زمان دیگر به مرگ فکر می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه "در این شرایط مدام در حال فکر کردن به اینکه چه کار می‌توان انجام داد، هستیم" اظهار کرد: می‌گوئیم دولت می‌خواهد کمک کند و بعد از مدت‌ها تصمیم گرفت وام یک میلیونی به مردم اعطا کند که در واقع قرض است و یک شوخی محسوب می‌شود، چراکه به اندازه حقوق یک کارگر ساده هم نیست.

این بازیگر تئاتر افزود: در دوره‌ای یک سری هنرمند تصمیم گرفتند کار را تعطیل کنند در آن زمان عده‌ای مشغول به‌کار بودند و با آن شرایط حق انتخاب داشتند، اما امروز حق انتخاب وجود ندارد، هنرمند آخرین صنفی است که می‌تواند به شغل خود برگردد و این صنف باید آسیبی را تحمل کند.

معجونی تصریح کرد: هنرمند در موقعیت پیچیده‌ای قرار دارد. مخاطبانی که هنرمندان را دنبال می‌کنند، وظیفه هنرمند را سنگین‌تر کردند، چراکه باید جایی باشد که حرف مردم شنیده شود و هنرمندان کسانی هستند که مردم انتظار دارند حرف آنها را بزنند.

حسن معجونی

وی افزود: در جنگ کرونا کادر درمان در خط مقدم است و وظیفه هنرمند در شرایط بحرانی انتشار اطلاعات لازم، کمک نقدی و ایجاد روحیه در بین مردم است. در بحران‌ها مردم بخش عمده کمک را انجام می‌دهند و هنرمندان باید به کارکرد سرگرمی در جامعه توجه کنند. سرگرمی بسیار مهم و تأثیرگذار بوده و بهتر از کارکردهای سفارشی است، در این دوره می‌توان کارهای سرگرم کننده گذشته را مجدداً در فضای مجازی منتشر کرد.

این بازیگر تئاتر ادامه داد: همه چیز را نمی‌توان به فضای مجازی وصل کرد، چراکه فضای مجازی جای تئاتر نیست. تئاتر هنر زنده‌ای است که در قرنطینه دلتنگ او می‌شویم، فیلم را می‌توانیم در خانه ببینیم، اما تئاتر را باید در مکان حضور داشت.

وی با اشاره به اینکه تئاتر را باید به شهرستان منتقل کرد، خاطر نشان کرد: برای تئاتر در شهرستان‌ها نسبت به پایتخت وقت بیشتری وجود دارد و در آن زمان علاقه‌مندان در شهرستان باید مصرانه تئاتر کار کنند. هنرمند شهرستانی بسیار موفقی در عرصه تئاتر وجود دارد. تئاتر جغرافیا ندارد و متأسفانه 90 درصد تئاتر تهران را شهرستانی‌ها تشکیل دادند و اکنون تلاش می‌کنیم تئاتر را به شهرستان بکشانیم

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر