فرهاد مجیدی | فرهاد مجیدی استقلال | حواشی فرهاد مجیدی

صالح مصطفوی دستیار فرهاد مجیدی مدعی شد که وی از شرایط سیاوش یزدانی خبر نداشته و او راست نگفته است.

سایت شماره یک:

فرهاد مجیدی مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران است.فرهاد مجیدی از بازیکنان محبوب سابق استقلال است.فرهاد مجیدی سرمربی سابق باشگاه استقلال تهران است.فرهاد مجیدی سرمربی کنونی الاتحاد کلبا است.فرهاد مجیدی سابقه بازی در لیگ  امارات را دارد.

فرهاد مجیدی

بیوگرافی فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی در یک خانواده اصیل با وضعیت مالی و اجتماعی خوب متولد شد. پدر او کارمند ارتش بود. او دو خواهر و یک برادر کوچک‌تر به نام فرزاد دارد.فرزاد مجیدی نیز از بازیکنان فوتبال کشور است که در تیم‌های استقلال و نساجی مازندران سابقه بازی دارد. مادرش به طور کلی مخالف حضور او در میادین فوتبال بود اما پدرش از همه نظر یار و پشتیبان او بود.

فرهاد مجیدی یکی از محبوب ترین بازیکن های تاریخ استقلال است که به خاطر بازی های درخشانی که از خود در تیم باشگاهی و هم چنین تیم ملی نشان داده است به جایگاهی ویژه در میان طرفداران باشگاه استقلال دست پیدا کرده است.اسطوره آبی‌ها متولد 13 خرداد 1355 در تهران است.

فرهاد مجیدی

ورود فرهاد مجیدی به دنیای فوتبال

فرهاد از کودکی عاشق فوتبال بود و فعالیت خود رااز تیم های پایه آغاز کرد. اولین تیم رسمی و تقریباً مطرح او جوانان کشاورز بود. تیمی که با کمبود امکانات مواجه بود اما با این حال این مساله باعث نشد تا فرهاد مجیدی فوتبال را کنار بگذارد.

حضور فرهاد مجیدی در استقلال

فرهاد مجیدی پس از درخشش در تیم بزرگسالان بهمن در سال 1376 و در سن 19 سالگی  به استقلال تهران پیوست. شم بالای گلزنی و هوش فوق العاده او باعث شد که به یکی از موفق ترین و محبوب ترین بازیکنان آن زمان استقلال تبدیل شود. به واقع می توان از فرهاد مجیدی به عنوان یکی از ستاره های اواخر دهه هفتاد نام برد. مجیدی سال‌ها برای استقلال بازی کرد و همین مساله باعث شد که حتی امروز محبوبیت خاصی بین هواداران استقلال داشته باشد.

بازی فرهاد مجیدی در تیم‌های الاهلی و العین امارات

فرهاد مجیدی پس از الوصل به الاهلی رفت. در آنجا نیز بازی‌های خوبی به نمایش گذاشت. در سال 2003 به عنوان بازیکن قرضی به تیم العین امارات پیوست تا در جام باشگاه‌های امارات به میدان برود. او آن سال در بازی نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا و در برابر دالیان درخشید و به یک قهرمان تبدیل شد.گل رویایی فرهاد مجیدی در آن بازی العین را به فینال جام باشگاهای آسیا برد و در آخر او با العین قهرمانی در آسیا را تجربه کرد. او دوباره به الاهلی پیوست. فرهاد مجیدی در طول مدت حضور در الاهلی حدود 130 گل برای این تیم به ثمر رساند و در سال 2006 با این تیم قهرمان لیگ امارات شد.

بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال

فرهاد مجیدی سرانجام در سال 86 یعنی لیگ هفتم حرفه ای با مدیریت  فتح ا… زاده و سرمربیگری مرحوم ناصر حجازی پس از حدود شش سال دوری به فوتبال ایران برای بار سوم به استقلال بازگشت. او در حالی به استقلال پیوست که مدیران پرسپولیس نیز به دنبال جذب او بودند.

فرهاد مجیدی پس از رفت و آمدهای فراوان بلاخره کارت آی تی سی خود را دریافت کرد تا این روزها به عنوان شاه مهره آبی ها از او یاد شود. در این بین می توان گل او به علیرضا حقیقی، دروازه بان وقت پرسپولیس، در دربی را که در نهایت با پیروزی تیم استقلال همراه شد را مهم ترین اتفاق دوره ی دوم حضور فرهاد مجیدی در ایران بدانیم.

فرهاد مجیدی

خداحافظی فرهاد مجیدی از فوتبال

سرانجام فرهاد مجیدی در روز هفتم آبان ماهِ سال 1392 در بازی مقابل مس کرمان، در حالی که پیراهن تیم محبوب خود، استقلال را به تن داشت و به سکوهای خالی بوس می فرستاد، از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. اندک هواداران استقلالی حاضر در ورزشگاه، خداحافظی «شاه فرهاد» که لقب فرهاد مجیدی در استقلال بود، را یکی از عذاب آورترین روزهای عمرشان دانستند و به گریه و زاری در ورزشگاه پرداختند.

فرهاد مجیدی در قامت مربی باشگاه استقلال

بعد از اتمام دوران بازیگری مجیدی در چند نوبت مختلف شایعاتی مبنی بر حضور وی بر روی نیمکت استقلال بعنوان مربی یا سرمربی به گوش رسید. اولین بار در فصل 1394-95 شایعاتی مبنی بر حضور وی به عنوان جانشین پرویز مظلومی در رسانه ها پخش شد.سال های بعد نیز نام وی همواره در بین نامزدهای مربی گری در استقلال شنیده می شد. با حضور وینفرد شفر به عنوان سرمربی استقلال در هفته های نخست فصل 1396-97 نام وی باز هم به عنوان دستیار شفر مطرح شد.

سرانجام در نیم فصل 98–1397 وی به عنوان مربی تیم استقلال برگزیده شد تا بعد از سال ها دوری از استقلال وی این بار به عنوان مربی به این تیم بپیوندد. در ادامه فصل و به دنبال نتایج ضعیف شفر وی از کار برکنار شد و فرهاد مجیدی روز نهم اردیبهشت 1398 به عنوان سرمربی موقت تا پایان فصل برگزیده شد تا وی به سرعت نخستین تجربه مربی گری خویش را آغاز نماید.

فرهاد مجیدیواکنش ها به ادعاها درباره فرهاد مجیدی

سیاوش یزدانی در آخرین گفت‌وگوی خود مدعی شد او در آغاز لیگ بیست و یکم با دریافت پیشنهاد خارجی مناسب از استقلال جدا شود اما فرهاد مجیدی اجازه جدایی به او نداد تا به این شکل او درگیری مشکلات مشمولیت سربازی بشود. این بازیکن همچنین مدعی شده وعده مالی فرهاد مجیدی به او نیز عملی نشد تا او از نظر مالی هم ضرر بکند.

این صحبت‌ها واکنش صالح مصطفوی را در پی داشت و مربی فصل گذشته استقلال گفت: متاسفانه در روزهای اخیر چند مصاحبه از جانب سیاوش یزدانی عزیز بازیکن توانمند و خوب باشگاه استقلال انجام شد که لازم دانستم توضیحاتی درباره این صحبت‌ها بگویم.

او با تاکید بر بی‌اطلاع بودن کادرفنی از شرایط یزدانی گفت: درباره بحث اینکه کادرفنی و آقای مجیدی می‌دانستند که سیاوش شش ماه بعد از قراردادش سرباز می‌شود واقعا اینطور نیست. هم خود آقای مجیدی و هم ما واقعا مطلع نبودیم که سیاوش قرار است سرباز شود و اگر می‌دانستیم شاید تصمیمات دیگری می‌گرفتیم که هم به نفع سیاوش باشد و هم تیم استقلال.

مصطفوی ادامه داد: واقعا تیم استقلال از میانه فصل که دو مهره اصلی‌اش را از دست داد چه از نظر روحی و چه از نظر شکل تیمی آسیب دید. قطعا اگر ما می‌دانستیم سیاوش این فصل سرباز بشود تصمیم دیگری برای تیم می‌گرفتیم.

وی در واکنش به بحث‌هایی درباره مبلغ قرارداد و قرارداد خارجی مطرح شد عنوان کرد: واقعیت این است که ما و باشگاه متوجه پیشنهاد خارجی رسمی برای سیاوش نشدیم؛ شاید صحبت‌هایی با او کرده بودند و قول و قراری داده بودند که قطعا همینطور است ولی چیزی رسمی وجود نداشت و آقای مجیدی بارها ثابت کرده که جلوی پیشرفت بازیکنان را نمی‌گیرد و هر بازیکنی که می‌خواست برای ادامه زندگی، پیشرفت و موفقیت جای دیگری برود ایشان موافقت کردند. ایشان حتی وقتی برای بازیکن اصلی و مهم‌شان هم پیشنهاد خارجی آمد مواققت کردند. سیاوش هم قطعا رابطه خیلی خوبی با آقای مجیدی داشت و دارد و از این قاعده مستثنی نبود.

مصطفوی افزود: این رابطه به قدری خوب بود و خود سیاوش بازیکن ارزشمند و توانمندی بود که بالاترین رقم قرارداد پارسال برای سیاوش در نظر گرفته شد و طبق اطلاعاتی که من دارم هیچ بازیکنی رقم بیشتری از سیاوش یزدانی امضا نکرد. فکر می‌کنم سقف قرارداد باشگاه استقلال که 9 میلیارد تومان بود، عدد بدی نباشد و این سقف به حق پارسال به سیاوش تعلق گرفت.

مربی فصل گذشته استقلال در پایان گفت: امیدوارم دیگر این سوءتفاهم‌ها ایجاد نشود و شرایط طوری رقم نخورد که تا زمانی که با هم هستیم و هر روز همدیگر را می‌بینیم با هم خوب برخورد کنیم اما پس از آن صحبت‌هایی مطرح کنیم که نه در شان ما باشد، نه در شان بازیکنان و مربیان باشگاه بزرگ استقلال.

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر