وریا غفوری | اخبار وریا غفوری | حواشی وریا غفوری

وریا غفوری با انتشار یک پست اعلام کرد که از استقلال جدا شده است.

سایت شماره یک:

وریا غفوری کاپیتان تیم استقلال است.وریا غفوری به تازگی از استقلال جدا شده است.وریا غفوری موردحمایت افراد مختلفی پس از این اتفاق قرار گرفت.محبوبیت وریا غفوری بالا است.وریا غفوری سابقه بازی در پاس همدان را دارد.

وریا غفوری

بیوگرافی وریا غفوری

وریا غفوری، بازیکن فوتبال متولد 18 نوامبر 1987 می باشد. وی در عرصه فوتبال، در پست دفاع راست مشغول فعالیت است و در دنیای فوتبال با عنوان ببر کرد کوهستان شناخته شده است. وریا غفوری تجربه بازی برای باشگاه فوتبال استقلال، شهرداری تبریز، پاس تهران، سپاهان، نفت تهران و پاس همدان را دارد.  

نام اصلی: وریا غفوری

تاریخ تولد: 18 نوامبر 1987

محل تولد: سنندج واقع در ایران

وضعیت تأهل: متأهل

قد: 178 سانتی متر

پیشه یا حرفه: بازیکن فوتبال 

پست: مدافع 

وریا غفوری زاده ی 18 نوامبر 1987 مصادف با 27 آبان 1366 در سنندج است. وی در عرصه فوتبال به عنوان بازیکن در پست دفاع راست مشغول فعالیت است. 

در میدان فوتبال، شماره پیراهن 21 به وریا غفوری اختصاص دارد. این چهره به عنوان کاپیتان اول باشگاه استقلال در لیگ برتر شناخته شده است. 

وریا غفوری با قد 178 سانتی متری، تجربه بازی برای باشگاه فوتبال استقلال، شهرداری تبریز، پاس تهران، نفت تهران، سپاهان و پاس همدان را دارد. این چهره در تیم ملی فوتبال ایران، در سطح بین المللی، در 28 بازی حضور داشته است. 

وریا غفوری در دنیای فوتبال لقب ببر کرد کوهستان را به خود اختصاص داده است. 

وریا غفوری

فعایت حرفه ای وریا غفوری

وریا غفوری با حضور در باشگاه فوتبال پاس تهران، که ویژه جوانان است وارد عرصه فوتبال شد. سپس در سال 2007 میلادی در باشگاه فوتبال پاس همدان به عضویت درآمد. وریا غفوری به مدت 3 سال، در 81 بازی برای باشگاه فوتبال پاس همدان به بازی پرداخت. تعداد گل هایی که وریا غفوری در این باشگاه وارد دروازه تیم حریف کرده است، حدود 5 گل می باشد. 

وریا غفوری در سال 2010 الی 2012 در یکی از تیم های زیر مجموعه سازمان ورزش شهرداری تبریز به نام باشگاه فوتبال شهرداری تبریز به بازی در پست مدافع یا هافبک پرداخت. وریا در این باشگاه، در حدود 50 بازی شرکت کرده است و 3 گل به نفع باشگاه شهرداری تبریز زده است. 

وریا غفوری پس از باشگاه شهرداری تبریز، وارد باشگاه فوتبال نفت تهران شد. وی به مدت دو سال در این باشگاه حضور داشت و در 62 بازی شرکت کرد. تعداد افتخار آفرینی هایی که وریا غفوری در باشگاه نفت تهران به ارمغان آورده است معادل 3 گل می باشد. 

زین پس، وریا غفوری وارد باشگاه فوتبال سپاهان با نام رسمی باشگاه فوتبال فولاد مبارکه سپاهان اصفهان شد. این چهره در بازه زمانی دو سالی که در باشگاه حضور داشت، در 45 بازی فوتبال شرکت کرد و 2 گل را نثار دروازه تیم حریف نمود. 

وریا غفوری از سال 2014 وارد تیم ملی فوتبال ایران شده است. وی تا سال 1400 در 28 بازی حضور یافته است. 

به استناد از برخی شایعات، وریا غفوری در فصل 1395- 1396 از عملکرد خوبی برخوردار نبود. وی در اکثر بازی ها در حالت نیمکت نشین قرار داشت به گونه ای که در لیست ذخیره قرار گرفته است. 

وریا غفوری در فصل 1396- 1397 با همراهی بازیکن و مربی فوتبال آلمان، موفق به نشان دادن استعداد و توانایی های ذاتی درعرصه فوتبال شد. 

نخستین گل وریا غفوری به بازی با صنعت نفت آبادان اختصاص دارد. این گل سبب افتخار آفرینی برای استقلال شد. متأسفانه شوت گل وریا غفوری به محسن کریمی کیاسری برخورد کرد و گل به نام وریا ثبت نشد. 

گل دوم وریا غفوری به بازی در شهرآورد هشتاد ششم پایتخت در برابر پرسپولیس اختصاص دارد. در طی این گلزنی، وریا غفوری به بازیکن محبوب میان هواداران باشگاه استقلال مبدل شد. 

اولین گلی که وریا غفوری در فصل 1397 1398 افتخار آفرینی کرد در برابر تیم ذوب آهن بوده است. وریا غفوری در این فصل موفق شد نخستین گل استقلال را در لیگ هجدهم وارد دروازه تیم حریف کند. وی در فصل 1397- 1398 در طی مسابقه استقلال و سپاهان، برای نخستین بار در هفته دهم بازو بند کاپیتانی استقلال را بست. سپس به عنوان کاپیتان چهارم باشگاه استقلال انتخاب شد. 

وریا غفوری در سی و هفتمین دوره مسابقات باشگاهی، در لیگ قهرمانان آسیا 2018 میلادی، در طی بازی با الریان، با نثار گل در دروازه، سبب افتخار آفرینی برای ایران در برابر قطر شد. وی مجددا در بازی بعدی در مقابل الهال عربستان، موفق به گل زنی شد. 

این چهره یکی از نفرات تأثیر گذار تیم استقلال در فصل 2018 به شمار می رود و کانون توجه تیم های حاشیه خلیج فارس واقع بوده است. 

وریا غفوری برای حضور در فصل 1398- 1399 قرار داد خود را با باشگاه استقلال تمدید کرد. در این فصل، سه کاپیتان استقلال از تیم جدا شدند. لذا وریا غفوری به عنوان کاپیتان اول باشگاه استقلال شناخته شد. 

زین پس وریا غفوری اولین بازی در فصل 1398- 1399 را در هفته اول لیگ نوزدهم در مقابل ماشین سازی انجام داد. در بازی دوم استقلال در جام حذفی در مقابل فجر سپاسی شیراز، موفق شد با نثار دو گل به تیم مقابل، برنده بازی گردد. 

در هفته های چهاردهم الی شانزدهم لیگ برتر نوزدهم، تیم استقلال در مقابل تیم های ماشین سازی، پیکان، آندره آ استراماچونی و شاهین شهرداری به موجب عدم پرداخت مطالبات بروی نیمکت نداشت.

بدین ترتیب وریا غفوری به صورت موقتی هدایت تیم استقلال را بر عهده گرفت. در این بازه زمانی تیم استقلال با پیکان برابر 2- 2 شد. سپس در مقابل تیم فوتبال ماشین سازی با 1- 2 شکست خورد و در مقابل باشگاه شاهین به برتری 1- 4 رسید. 

وریا غفوری در فصل 2020- 2021 نخستین گل استقلال را در هفته اول، در مقابل مس رفسنجان به ثمر رساند. زین پس، در هفته دوم به دروازه تیم فولاد یک گل را وارد کرد. 

در هفته نهم فصل 2020-2021 به تیم گل گهر گل زد و یک پاس گل به مهدی قایدی در پست مهاجم داد. در این بازی استقلال با 2 گل بر تیم گل گهر پیروز شد.

وریا غفوری

حمایت ها از وریا غفوری

از روز هفتم تیر که خبر عدم تمدید قرارداد وریا غفوری با تیم استقلال در رسانه‌های ایران منتشر شد، واکنش شماری از چهره‌های سرشناس مطبوعات و کاربران شبکه‌های اجتماعی به این موضوع ادامه یافته است.

روزنامه اعتماد روز یک‌شنبه 12 تیر در مطلبی به نقل از محمد دادکان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران، نوشت: «وریا غفوری نه حرفی زده، نه کاری کرده و نه خلاف دین رفتار کرده است. اگر حرفی زده در جهت مردم و اعتقادش بوده و هیچ موردی ندارد، ولی چرا با او برخورد می‌شود، معلوم نیست.»

وریا غفوری

وضعیت وریا غفوری

با اینکه شانس حضور وریا غفوری کاپیتان استقلال در فولاد خوزستان بیشتر از سایر تیمهاست اما ظاهرا خیلی ها در انتظار بازگشت ساپینتو به ایران برای اتخاذ یک تصمیم مهم هستند.

خداحافظی وریا غفوری از استقلال

برای وریا غفوری، آن مصاحبه طوفانی و بیان ناراحتی از اینکه هیچ کس از باشگاه استقلال با او برای تمدید قرارداد تماسی نگرفته هم افاقه نکرد؛ او ساعت‌ها و روزها منتظر ماند تا شاید روزنه امیدی برای ادامه همکاری با استقلال باز شود، اما در نهایت همه راه‌ها برایش به خداحافظی ختم شد.
«بدرود استقلال قهرمان»؛ بعد از چند روز سکوت وریا غفوری این 3 واژه را در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام منتشر و پایان همکاری با آبی پوشان را بعد از 6 سال به طور رسمی اعلام کرد. خبری تلخ و غم انگیز برای بسیاری از هواداران استقلال که به کاپیتان تیم خود علاقه وافری داشتند.
هرچه بود، حالا غفوری مجبور به خداحافظی از هواداران استقلال شده و دیگر او را با پیراهن این تیم نخواهیم دید. ستاره سابق تیم ملی ایران حالا در آستانه 35 سالگی دیگر جایی در ترکیب استقلال ندارد و احتمالا شاهد آن خواهیم بود که فوتبالش را در تیم دیگری ادامه بدهد.
حالا دیگر برای وریا غفوری باید از عنوان «کاپیتان سابق استقلال» استفاده کنیم؛ هرچند تصور دیدن غفوری با پیراهن تیمی دیگر برای طرفداران استقلال ناراحت کننده است اما در فوتبال حرفه‌ای چنین موضوعاتی بارها دیده شده و اینبار فوتبال روی تلخ خود را به غفوری نشان داد.

رباره تیم آینده وریا طی روزهای گذشته شایعات زیادی مطرح شده است. باشگاه فولاد خوزستان در بین تیم‌های ایرانی مهم‌ترین خواهان کاپیتان سابق استقلال است. جواد نکونام چند ساعت بعد از مصاحبه وریا غفوری درباره عدم علاقه به تمدید قرارداد این بازیکن به طور رسمی برای جذب وی اقدام کرد و حالا به نظر می رسد اگر مشکل خاصی پیش نیاید این مدافع راست باتجربه به احتمال فراوان به تیم قرمز پوش اهوازی بپیوندد.
این در حالی است که روز گذشته باشگاه اربیل عراق نیز برای جذب غفوری به طور رسمی اقدام کرد؛ باشگاه عراقی که در بخش کردستان این کشور فعالیت می کند، پیشنهاد خود به وریا را اعلام کرده و حتی گفته می‌شد که مدیرعامل این باشگاه برای مذاکره و عقد قرارداد به ایران سفر می‌کند.
در چنین فضایی هواداران فوتبال ایران منتظر انتخاب تیم آینده وریا غفوری توسط این بازیکن هستند. کاپیتان پیشین استقلال قطعا انگیزه زیادی برای نشان دادن دوباره توانایی‌های فنی خود در یک تیم دیگر دارد و حالا باید دید او طی روزهای آینده چه تیمی را برمی گزیند.

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر