سردار آزمون | حواشی سردار آزمون | بیوگرافی سردار آزمون

سردار آزمون به حمایت دوباره از مربی برکنارشده تیم ملی پرداخت.

سایت شماره یک:

سردار آزمون مهاجم گلزن تیم ملی است.سردار آزمون بازیکن 27 ساله باشگاه بایر لورکوزن است.سردار آزمون سابقه بازی درتیم زنیت را دارد.سردار آزمون از گلزنان برتر تاریخ ایران در عرصه ملی است.سردار آزمون ارزشمندترین بازیکن ایرانی است.

سردار آزمون

بیوگرافی سردار آزمون

سردار آزمون در 11 دی ماه 1373 در گنبدزکاووس واقع در استان گلستان به دنیا آمد. او یک ترکمن اصیل است که به این اصالت افتخار می کند. پدرش خلیل آزمون بازیکن سابق والیبال است که در حال حاضر به مربی گری والیبال مشغول است. مادرش خانه دار است و تنها یک خواهر به نام سولماز دارد.

پدر و مادر سردار، ابتدا می خواستند نام او را پژمان بگذارند. اما پدربزرگ او مانع شد. چون عقیده داشته است نام پژمان که معنی آن پژمرده است، نمی تواند مناسب باشد، به همین دلیل منصرف شدند و نامش را سردار به معنی سربلند گذاشتند.

یکی از بزرگ ترین شانس های سردار در زندگی، داشتن پدری ورزشکار و نمونه بوده که دو بار موفق به دریافت عنوان بهترین بازیکن آسیا شده است و سال هاست مربی با سابقه والیبال است. پدرش از دوران کودکی سردار را مورد تمرین های ورزشی فراوانی قرار داده تا در شرایط آمادگی قرار بگیرد.

سردار آزمون، به تبعیت از پدرش ابتدا ورزش را با والیبال شروع کرد و در این رشته مهارت خوبی داشت، ولی یکی از مربیان فوتبال از او دعوت کرد تا در تیم جدیدی که در شهرشان دایر شده بود، حضور پیدا کند. پدر و مادر سردار از این دعوت استقبال کردند و این گونه بود که وارد عرصه ی فوتبال شد.وی فرزند خلیل آزمون بازیکن سابق والیبال است. آزمون از ترکمن های ایران و سنی مذهب است.

سردار آزمون

زندگی حرفه‌ای سردار آزمون

سردار فوتبال را از سال 1382 وقتی 9 ساله بود از تیم «عقاب شهر گنبد» شروع کرد سپس در 13 سالگی به مدت یک سال در «شموشک گرگان» حضور داشت.

در سال 1386 تا 1387 در تیم «اتکای گلستان» بازی کرد تا اینکه سال 1388 در 15 سالگی به تیم جوانان «سپاهان» دعوت شد و یکسال بعد به تیم بزرگسالان رفت.

سردار آزمون در مهر 1391 از باشگاه سپاهان اصفهان به روبین کازان روسیه پیوست.وی زمانی به روبین کازان رفت که تنها 17 سال داشت و لقب جوانترین لژیونر فوتبال ایران را بدست آورد.

او اولین گل خود در تیم بزرگسالان روبین کازان را در دیدار برگشت لیگ اروپا برابر تیم مولده به ثمر رساند. سردار آزمون همچنین در مسابقات مقدماتی قهرمانی جوانان آسیا در بازی با لبنان به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد و دو گل به ثمر رساند.

وی در مسابقات فوتبال جام دوستی روسیه 2012 در ترکیب تیم ملی جوانان با به ثمر رساندن 7 گل در 6 بازی، به مقام آقای گلی این تورنمنت دست یافت. آزمون که یکی از امیدهای ایران برای بازی های جام جهانی 2014 برزیل بود، نتوانست در لیست نهایی کارلوس کی روش حضور یابد و از حضور در جام جهانی 2014 بازماند.

او در جام ملت های آسیا 2015 در میان ملی پوشان ایران حضور داشت و موفق شد 2 گل به ثمر برساند و یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی به شمار می آمد. وی در اسفند 1393 به صورت قرضی به روستوف پیوست.

در 22 خرداد 1396 تیم ملی فوتبال ایران با گل سردار آزمون در مقابل ازبکستان بعد از برزیل و روسیه به عنوان سومین تیم جهان به جام جهانی 2018 روسیه پیوست. همچنین آزمون در تیم روستوف موفق به گلزنی در برابر دو تیم بایرن مونیخ و اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا شده است.

سردار آزمونبخشی از مصاحبه جدید سردار آزمون

آزمون در مورد اینکه استوری او درباره حمایت از کادرفنی بود اما بازیکنان دیگر تیم ملی چنین نظری نداشتند و اعتقاد داشتند بازیکنانی که استوری حمایتی گذاشتند به خاطر نفع شخصی خودشان این کار را انجام دادند، پاسخ داد: خیلی از بچه‌ها از این استوری ناراحت شدند. وقتی هم با طارمی و انصاری‌فرد صحبت کردم خیلی عصبی بودند. آن موضوع نادرست بود اما در تیم ملی هیچکس نفع شخصی ندارد. به ما پول چاه نفت که نمی‌رسد بلکه وظیفه داریم هر مربی ای در تیم ملی باشد تا لحظه آخر بجنگیم و از او حمایت کنیم.

وی اضافه کرد: این را باید همه بچه‌ها انجام بدهند. من هشت سال است بازیکن ثابت تیم ملی هستم و حق حرف زدن دارم. وظیفه‌ام بود از تیم ملی حمایت کنم و هیچ کار بدی انجام ندادم. می‌گفتند رابط من با آن شرکت طرف قراردادم ایجنت اسکوچیچ است اما اصلا این فرد را نمی‌شناسم و نمی‌دانم چه کسی ایجنت او است.

مهاجم تیم بایرلورکوزن عنوان کرد: می‌دانم این افراد از کجا خط می‌گیرند و برای چه این کار را انجام می‌دهند. هیچ موقع از حرف و اینکه درباره من چه بگویند یا نگویند، نمی‌ترسم. جایگاهی که بین مردم دارم با هیچ چیز عوض نمی‌کنم.‌ آنها مرا بهتر می‌شناسند. همیشه حرف منطقی و راست را زدم. نباید به خودم دروغ بگویم و با خودم روراست نباشم. همیشه با خودم روراست بودم و خواهم بود.

آزمون افزود: مادرم مرا جوری بزرگ کرده که همیشه باید حرف حق را بگویم. از هیچ چیز هم نباید بترسم. درباره مواردی هم که در خصوص من و کی‌روش گفتند باید بگویم از رده نونهالان تاکنون اولین نفری هستم که با آنها تماس می‌گیرم و به این مربیان کمک می‌کنم. در این زمینه نفر اول هستم.

وی تصریح کرد: کی‌روش مرا به تیم ملی آورد. وقتی مادرم کسالت داشت از تیم ملی خداحافظی کردم و همه گفتند سردار بچه بازی درآورد. مادرم و پدرم را با هیچ چیز عوض نمی‌کنم. حتی حاضرم فوتبال خود را به خاطر آنها تمام کنم. هرچه دارم از آنها دارم. چرا نباید از او حمایت کنم؟ او مرا به تیم ملی آورد و همین الان با کی‌روش در ارتباط هستم. شاید در این دو ماه خیلی به هم زنگ زدیم.

ارتباط خیلی خوبی با کی‌روش دارم اما باید حرف حق را بزنم. اگر همین الان او را بیاورند و تیم نتیجه نگیرد، می‌دانید چه قدر حاشیه می‌شد؟ به آینده فکر کردم و وظیفه داشتم از تیم ملی حمایت کنم. حمایت هم خواهم کرد. امیدوارم اسکوچیچ واقعا از ما راضی باشد. می‌دانم‌ او آدم مهربانی است. امیدوارم در زندگی اش موفق باشد اما کاری که ما در حمایت از اسکوچیچ کردیم اشتباه نبود.

وی درباره نظر کمیته فنی فدراسیون فوتبال درمورد رد صلاحیت فنی دراگان اسکوچیچ، پاسخ داد: چه باید بگویم؟ این موضوع نهایت نامردی بود که یک اردو مانده چنین اتفاقی افتاد. نمی‌توانیم به خودمان دروغ بگوییم. وقتی کی‌روش خداحافظی کرد چند نفر به جز راننده‌اش به فرودگاه رفتند؟ اگر می‌خواهید اسکوچیچ را اخراج کنید شما را به قرآن قسم می‌دهم که با او درست برخورد کنید.

بازیکن تیم ملی کشورمان افزود: قدرنشناس نباشیم. او آدمی بود که آن نتیجه خوب در بحرین را گرفت و تیم ما را به جام جهانی برد. می‌گویید بد است و ما هم می‌گوییم بد اما قدرشناس باشید. اصلا تاکتیک اسکوچیچ زیر صفر اما تیم ما را که بدون هیچ دردسری به جام جهانی برد. دست کم در زمان خداحافظی شما را به قرآن قسم می‌دهم درست برخورد کنید. مگر ادعای فرهنگ نداریم؟ ما اینجوری نیستیم. باید با آدم‌هایی که از خارج از کشور می‌آیند درست برخورد کنیم.

آزمون درمورد اینکه آیا تیم ملی باید با اسکوچیچ به جام جهانی برود، توضیح داد: فقط یک اردو مانده بود. چرا از قبل چنین کاری انجام ندادند؟ ماندن اسکوچیچ یا آمدن کی‌روش برای من فرقی ندارد. حتی گواردیولا در این هشت روز چه کاری می‌خواهد برای ما بکند؟ از تیم ملی کشورمان افزود: قدرنشناس نباشیم. او آدمی بود که آن نتیجه خوب در بحرین را گرفت و تیم ما را به جام جهانی برد. می‌گویید بد است و ما هم می‌گوییم بد اما قدرشناس باشید. اصلا تاکتیک اسکوچیچ زیر صفر اما تیم ما را که بدون هیچ دردسری به جام جهانی برد. دست کم در زمان خداحافظی شما را به قرآن قسم می‌دهم درست برخورد کنید. مگر ادعای فرهنگ نداریم؟ ما اینجوری نیستیم. باید با آدم‌هایی که از خارج از کشور می‌آیند درست برخورد کنیم.

آزمون درمورد اینکه آیا تیم ملی باید با اسکوچیچ به جام جهانی برود، توضیح داد: فقط یک اردو مانده بود. چرا از قبل چنین کاری انجام ندادند؟ ماندن اسکوچیچ یا آمدن کی‌روش برای من فرقی ندارد. حتی گواردیولا در این هشت روز چه کاری می‌خواهد برای ما بکند؟ از لحاظ انسانی نگاه کنیم این کار نهایت نامردی است.

وی اضافه کرد: به مهدی طارمی خیلی احترام می‌گذارم. او جزو افرادی است که واقعا مرد است و پای حرفش می‌ایستد. مثل خیلی‌ها ادا در نیاورد که بخواهد درمورد اسکوچیچ نظری بدهد و در دو هفته حرفش را بازگرداند. نمی‌توانم چنین آدم‌هایی را هضم کنم اما مهدی را خیلی قبول دارم. کریم انصاری فرد سکوت کرده بود و هیچ حرفی نمی‌زد. هرکسی حق دارد خوشش بیاید یا نیاید حرف بزند یا نزند. به این جور آدم‌ها احترام می‌گذارم.

مهاجم تیم ملی عنوان کرد: این افراد ادابازی درنیاوردند. مرد به دنیا آمده‌ایم و باید مرد هم از دنیا برویم. امیدوارم بازیکنان جوان مستعدی که در آینده به تیم ملی می‌رسند، قلبشان پاک باشد. در این حالت خدا به دل‌تان نگاه می‌کند و به همه چیز می‌رسید. مثل خیلی از بازیکنان مار نباشید و زیرآب همدیگر را نزنید.

آزمون ادامه داد: با طارمی حرف زدم و به او گفتم آدم‌هایی که حرف‌شان در یک لحظه عوض می‌شود را نمی‌پسندم. حتی اگر از خانواده خودم یا پسرعمو و... خودم باشد. به همین دلیل بهتر است از چنین آدم‌هایی دوری کنیم.

تگ های مرتبط
ارسال نظر