علی دایی | حواشی علی دایی | بیوگرافی علی دایی

برادر علی دایی سخنان زشتی درباره مهدی طارمی زد.

سایت شماره یک:

علی دایی آقای گل سابق فوتبال جهان در عرصه ملی است.علی دایی به تازگی در یک مصاحبه ی جنجالی از دستمزد بالای بازیکنان دفاع کرده است. علی دایی سابقه بازی در تیم هرتابرلین را دارد. علی دایی سابقه هدایت تیم ملی فوتبال ایران را در کارنامه خود دارد.علی دایی مربی اسبق تیم فوتبال سایپای تهران است.

علی دایی

بیوگرافی علی دایی

علی دایی (زادهٔ 14 بهمن 1348، شناسنامه: 1 فروردین 1348 در اردبیل) بازیکن سابق و مربی فوتبال، تجارت‌پیشه و کارآفرین ایرانی است. او مٶسس و مدیرعامل شرکت پوشاک ورزشی دایی است.دایی بهترین گلزن تیم ملی و یکی از بهترین مهاجمان تاریخ جام ملت‌های آسیا به‌شمار می‌رود. که در دوران حرفه‌ای فوتبال خود با زدن 109 گل در 149 بازی ملی، رکورد بیشترین گلِ زده در بازی‌های ملی فوتبال مردان جهان را به‌دست‌آورد.

علی دایی در محله جیرال و خانواده ای پرجمعیت به دنیا آمد. علی دایی چهار برادر دارد.

پدرش راننده کامیون بود و مادرش خانه دار؛ متولد 14 بهمن 1348 است اما برای اینکه یک سال زودتر به مدرسه برود در شناسنامه 1 فروردین بعنوان تاریخ تولد درج شده است.

در کودکی او را شهریار صدا می زنند، این نام هم اکنون لقب وی است.

علی دایی

آخرین حواشی درباره علی دایی

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، روز مهم و سرنوشت‌ساز برای تیم ملی پشت سر گذاشته شد و در جلسه سه ساعته کمیته فنی فدراسیون فوتبال، صلاحیت دراگان اسکوچیچ برای ادامه حضورش روی نیمکت تأیید نشد. با این حال هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص قطع یا ادامه همکاری با سرمربی کروات تیم ملی، در اختیار هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال خواهد بود که به زودی باید تصمیم خود را نهایی کند.

طبق اعلام ابراهیم قاسم‌پور، عضو و سخنگوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال قرار است تا یکی دو روز آینده فدراسیون فوتبال تصمیم نهایی خود را در خصوص تیم ملی برای استفاده از مربی ایرانی یا خارجی جایگزین اعلام کند. کمیته فنی نظرات مشورتی خود را در خصوص جانشین اسکوچیچ هم به میرشاد ماجدی که به صورت آنلاین در جلسه حضور داشت اعلام کرده و تصمیم‌گیری در این خصوص به زودی انجام می‌شود.

اولویت کمیته فنی با توجه به کمبود زمان، انتخاب سرمربی ایرانی برای جانشینی دراگان اسکوچیچ است. علی دایی گزینه نخست کمیته فنی بوده و به فدراسیون فوتبال اعلام شده همکاری با این مربی در اولویت باشد. به نوعی مذاکره مستقیم به علی دایی در دستور کار فدراسیون قرار گرفته و باید دید آیا این مذاکرات صورت خواهد گرفت و نتیجه خواهد داد یا نه. با اینکه گفته شده علی دایی پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی را قبول نکرده، اما هیچ پیشنهاد رسمی تا پیش از جلسه فنی به او ارائه نشده و باید دید در صورتی که دایی پیشنهاد رسمی از فدراسیون دریافت کند، چه تصمیمی در این زمینه اتخاذ خواهد کرد.

در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات فدراسیون فوتبال با علی دایی، گزینه بعدی کمیته فنی برای سرمربیگری امیر قلعه‌نویی است که در حال حاضر هدایت گل‌گهر سیرجان را به عهده دارد. در صورت فراهم نبودن شرایط این دو مربی نیز، جواد نکونام دیگر گزینه مطرح شده در جلسه کمیته فنی است و تا این لحظه شانس کمتری نسبت به دو گزینه دیگر دارد.

با اینکه برخی نیز معتقد به حضور مربی خارجی بزرگ روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی هستند، صحبت‌هایی نیز در خصوص گزینه‌های مختلف خارجی در جلسه کمیته فنی شده است. با اینکه انتخاب مربی خارجی در اولویت کمیته فنی نبوده، اما پیشنهاداتی در این زمینه مطرح شده است. نکته جالب اینجاست که گزینه فنی هیچ نظر مثبتی روی کارلوس کی‌روش نداشته و آنها حضور این مربی روی نیمکت تیم ملی را رد کرده‌اند، اما برانکو ایوانکوویچ یکی از گزینه‌های خارجی مطرح شده در جلسه کمیته فنی بوده است. همچنین تعدادی از مربیان نامدار خارجی هم در جلسه کمیته فنی مطرح شده، اما آنچه مسلم است، شانس مربی ایرانی برای هدایت تیم ملی در جام جهانی بیشتر است.

علی دایی

صحبت های برادر علی دایی درباره مهدی طارمی

محمد دایی، بردار علی دایی و مربی اسبق پرسپولیس با انتقاد از رفتار مهدی طارمی گفت که او گذشته خود را فراموش کرده است.

مهدی طارمی در مصاحبه با عادل فردوسی پور عنوان کرد که محمد دایی برادر علی دایی او را برای پرسپولیس نپسندید اما خود علی دایی اصرار کرد پرسپولیس با او قرارداد ببندد. محمد دایی جواب طارمی را داد که در ادامه می خوانید:

طارمی از کجا شنیده که گفتم به درد پرسپولیس نمی‌خورد؟ در آستارا به طارمی تشر زدم و خواستم در فوتبال پر رو باشد. وقتی علی دایی بازیکنی را پسندیده من نمی‌گویم به درد نمی‌خورد.

*آقایان به جایی که می‌رسند گذشته خودشان را فراموش می‌کنند. اگر طارمی به درد نمی‌خورد وجودش را داشتم به علی بگویم. طارمی در این مصاحبه نشان داد که چه شخصیتی دارد.

*آقای طارمی تو حتی به کسی که مدیون او هستی توهین کردی. به طارمی گفتم پر روی فوتبالی باشد نه اخلاقی! این معجزه پول است که آقایان گذشته خود را فراموش می‌کنند.

*او در مورد دکتر صمد ابراهیمی که نقش اصلی را در شکوفا شدنش داشت گفت «آقایی به اسم ابراهیمی»! در حالی که طارمی هرچه دارد از صمد ابراهیمی است اما آنطور در موردش صحبت کرد.

*این رفتارها و این صحبت‌ها معجزه پول است. پول کاری می‌کند که آدم‌ها گذشته خود را فراموش کنند. برای من صحبت‌ها و رفتارهای طارمی واقعا جای تعجب داشت و دارد.

 

افتخارات علی دایی

دو بار حضور در جام جهانی در سال‌ های 1998 و 2006

سه بار حضور در جام‌ ملت‌ های آسیا و کسب یک عنوان سومی در سال 1996

قهرمانی در بوندس لیگا 1998-99

قهرمانی در باشگاه‌ های ایران پرسپولیس 1995-96 سایپا 2006-2007

جام حذفی آلمان بایرن مونیخ 1998-1999

جام حذفی ایران صبا باتری 2004-2005

بهترین بازیکن آسیا 1999

قهرمانی با نفت تهران در جام حذفی 95-96

دستمزد علی دایی

زنده یاد ناصر حجازی خاطرات بسیاری از فوتبال داشت. او بارها و بارها به خبرورزشی آمد و سفره دلش را باز کرد به طوری که همه برو بچه های خبرورزشی خاطرات خوش زیادی از او دارند. حجازی حتی در جشن بزرگ سال 89 خبرورزشی با بقیه مهمان ها شام نخورد و گفت:من صبر می کنم با شما بچه های خبرورزشی شام می خورم. چون بودن کنار شما را به شام خوردن با یکسری از مسئولان ارشد فوتبال ترجیح می دهم.

با هم خاطرات جالب و جذاب این چهره فراموش نشدنی فوتبال ایران را مرور می کنیم:

رایکوف باعث شد تا من دروازه بان شوم و در 17 سالگی حمایتم کرد اما من در یک مقطع به او خیلی بد کردم هرچند که بعدها او را بوسیدم و ماجرا را از دلش درآوردم. یادم هست او در یک تورنمنت خارجی مرا فیکس تیم ملی کرد که در سه بازی 10 گل خوردم و همه ایران گفتند رایکوف به یک بچه بازی داده است اما مستر رایکوف گفت:همین بچه روزی بهترین دروازه بان ایران می شود که به لطف خدا همین طور هم شد.

من در زندگی خیلی سختی کشیدم که شاید شما ندانید. من سالها با یک نان بربری که از میدان خراسان می خریدم شکمم را سیر می کردم و به تمرین می رفتم و در برف و باران سخت ترین تمرینات را انجام می دادم. یک زمان هایی شرایط مالی بدی داشتم و بارها تا لبه پرتگاه رفتم اما خدا دستم را گرفت.

دروازه بان ها دیوانه ترین اعضای یک تیم هستند. من خودم دروازه بان بودم و فقط یک عاشق و دیوانه است که به خاطر فوتبال زیر مشت و لگد مهاجمان حریف می رود.

برای خرید علی دایی به تمرینات تیم تاکسیرانی رفتم که پرویز مظلومی مربی اش بود. به او گفتم علی دایی را می خواهم اما پرویز گفت تکنیک ندارد. من در جواب گفتم مشکلی نیست من دایی را می خواهم و در نهایت او را با 400 هزار تومان خریدم که کلی پیشرفت کرد و آن قدر گل زد که بعد از 6 ماه به تیم ملی رسید.

در زندگی موقعیت های زیادی را هدر دادم اما هرگز مجیز کسی را نگفتم.یکبار با آتابای که رئیس فدراسیون فوتبال بود درگیر شدم. پدر او اسطبل بزرگ و معروفی داشت و خودش هم با چکمه و اسب سر تمرین تیم ملی می آمد تا دخالت کند اما من می گفتم حق دخالت ندراد. بچه های تیم ملی با ترس می گفتند ناصر چیزی نگو و گرنه سر و کارت به ساواک می افتد اما من نمی ترسیدم و می گفتم پدر آتابای اسطبل دارد اما خودش چیزی از فوتبال نمی فهمد.خلاصه او از من بدش می آمد و من هم...

تا پلک زدم جوانی ام رفت ولی خدا را شاکرم. قرارداد من در بنگلادش که کشور فقیری بود 10 برابر ایران شد. من به بنگلادش رفتم تا رفاه بیشتری برای خانواده ام فراهم کنم.آنجا بلافاصله مرا سرمربی محمدان بنگلادش کردند و پرسپولیس را در جام باشگاههای آسیا شکست دادیم.

کسانی که بویی از فوتبال نبرده اند در فوتبال همه کاره هستند چون ادبیات مدیر پسند دارند اما من بعضی از کارها را بلد نیستم. یکبار مدیر باشگاهی به من گفت سیگار نکش اما جلوی بچه های تیم به او گفتم سیگار کشیدن من ربطی به تو ندارد و اتفاقا دو تا سیگار دیگر جلوی او روشن کردم!

بارها پیشنهادات سینمایی را به عشق فوتبال رد کردم چون عاشق کارم بودم. به نظر من ورزشکارانی که اقامت کشورهای خارجی را می گیرند، دنبال پز دادن هستند. درست مثل آنهایی که می خواهند با شماره موبایل رند و بنز و پورشه پز بدهند.

تگ های مرتبط
ارسال نظر