روایت تازه از گم‌شدن زهرا در جنگل‌های دشت‌شاد/ ماجرای سوارشدن دختر ۷ساله در خودروی زن و مرد روستایی چه بود؟

سایت شماره یک:

چه روزگار غریبی است، جایی که دغدغه و مشغله‌های روزمره یک خانواده به گرانی مفقود شدن عزیزترین عضو آن تمام می‌شود، حالا بابا و مامان زهرای هفت‌ساله غصه دختر شیرین‌زبان و عزیزشان را هم بر غصه‌های مشکلات زندگی روزمره اضافه می‌بینند.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از تسنیم، گویا دیگر باید عادت کنند به تنهایی، شاید دیگر نه از خنده های کودکانه زهرا خبری باشد و نه از شیرین زبانی های او برای پدر و مادرش.

شاید دیگر خانه آنها سوت و کور شود و از زهرا فقط قاب و عکسش روی دیوار در گوشه ای از اتاق بماند و خاطراتش در گوشه گوشه آن خانه غم بار.

آری، شاید کسی حتی فکرش را هم نکند که یک سهل انگاری ساده و البته بازیگوشی کودکانه منجر شود به این که خانه ای از فراق فرزند ویران شود بر سر پدر و مادر.

حالا چه کسی می داند که زهرا به کجای آن جنگل وسیع پناه برده است؟ اصلاً چه بلایی بر سر دخترک نازدانه بابا رضا (پدر زهرا) آمده است؟

حتماً پدر زهرا دلواپس این است؛ آیا دوباره جمله «بابا رضا» را از زبان «زهرا کوچولو» خواهد شنید یا خیر؟ هرچه هست به آن روز نفرین شده برای این خانواده برمی گردد.

همه چیز از آن تفریح لعنتی شروع شد! سرنخ هایی که بی نتیجه ماند

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان در تشریح نحوه وقوع این حادثه و مفقود شدن دختربچه هفت ساله کالپوشی می گوید: بر اساس گفته های خانواده زهرا، ظاهراً دختربچه هفت ساله این خانواده حوالی ظهر روز جمعه سی ام اردیبهشت در جریان یک تفریح ساده خانوادگی در حوالی جنگل دشت شاد از محل اتراق جدا شد.

کمال طاهریان با اشاره به کم توجهی خانواده زهرا نسبت به نبودن کودک هفت ساله در جمع خانوادگی می افزاید: خانواده زهرا حدود ساعت 6 عصر موضوع را به نیروهای امدادی هلال احمر اطلاع دادند و شاید اگر زودتر خبر مفقودی به تیم های امدادی می رسید زهرا تا کنون پیدا شده بود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر چگونگی سرنخ های به دست آمده از زهرا در جریان عملیات نفس گیر جست وجو عنوان می کند که «شواهد حاکی از این است که یک خانواده بومی از یکی از روستاهای همان اطراف زهرا را که گویا گریه کنان کنار جاده در جنگل دشت شاد در حرکت بود مشاهده می کنند و علت گریه و «اسم و فامیل» زهرا را از وی جویا می شوند. زهرا هم (شاید به دلیل علاقه ای که به پدرش رضا داشته) خود را «زهرا رضایی» معرفی و گم کردن خانواده اش را علت گریه خود عنوان می کند».

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان با اشاره به اینکه بر اساس اظهارات این خانواده، زهرا سوار بر خودروی سواری آنان می شود تا بلکه به پدر و مادر و خواهرش برسد اضافه می کند که «کم سن وسالی و عدم دقت کافی زهرا سبب می شود کودک هفت ساله نه در محل اتراق پدر و مادر، بلکه در جایی شبیه به آن پیاده شود و اعلام کند که خانواده اش نزدیکی همان محل اتراق کرده اند.

طاهریان با اشاره به اینکه بر اساس شواهد زهرا به طرف عمق جنگل از جاده حرکت کرده است تصریح می کند: «این موضوع می توانست سرنخ خوبی از زهرا برای امدادگران باشد؛ البته اگر آن خانواده بومی کمی نسبت به زهرا حساس تر می بودند و بیشتر به اظهارات دختربچه هفت ساله حساسیت نشان می دادند، بنابراین این سرنخ برای پیداکردن زهرا بی نتیجه ماند.»

کشِ مویی که مال زهرا نبود

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان با اشاره به پیداشدن یک عدد کشِ مو در جریان گشتن نیروهای امدادی برای پیدا کردن زهرا تصریح می کند که بر اساس اظهارات پدر زهرا، این کشِ مو متعلق به کودک هفت ساله مفقودشده نبوده است.

هرچه هست؛ امید هم هست...

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان با بیان اینکه در بیش از چهار روز اخیر بعد از گم شدن زهرا، روزانه به استعداد 200 نفر با استفاده از همه ظرفیت های موجود اعم از نیروهای آموزش دیده امدادی، نیروهای بومی و محلی و بهره گیری از تجهیزات و امکانات روز مانند پهپادهای جست وجو و سگ های زنده یاب برای پیدا کردن زهرا تلاش کرده اند؛ اما تا این ساعت همه تلاش ها بی نتیجه مانده است، تأکید می کند: همچنان جست وجوها برای یافتن زهرای هفت ساله یا حداقل اثری از وی ادامه دارد.

طاهریان با ابراز اینکه تمام منطقه جنگلی دشت شاد از محل مفقود شدن زهرا با عمق شعاع بالا از سوی نیروهای امدادی و بومی تفتیش و بررسی شده است؛ اما همه تلاش ها تا کنون بی نتیجه مانده است تصریح می کند: کنار همه این تلاش های بی نتیجه همچنان امید داریم زهرا را در ساعات و روزهای آتی پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: کنار نیروهای امدادی، پلیس نیز با فرض ربوده شدن زهرا اقدامات و بررسی های خود را آغاز کرده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان با تأکید بر لزوم همراهی مردم برای پیدا کردن زهرا از مردم خواست در صورت دیدن این کودک یا نشانه ای از وی در اسرع وقت با شماره تلفن 33443663 (استانداری سمنان) و یا پلیس 110 و یا شماره 112 مرکز هلال احمر تماس بگیرند یا با اداره کل استان ها ی خبرگزاری تسنیم 02142139560 اطلاع دهند.

 

 

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر