همایون شجریان

کنسرت همایون شحریان قرار است به زودی اجرا شود. استقبال علاقمندان به اندازه‌ای بود که در همان لحظات اولیه بلیت‌ها به فروش رفت. اما حالا برخی از خریداران بلیت‌های خود را به چند برابر قیمت اصلی می‌فروشند. از یک میلیون تا دو میلیون تومان. در حالی که بالاترین قیمت اصلی بلیت ۳۹۵ هزار تومان بود.

سایت شماره یک:

بلیت‌های کنسرت همایون شجریان به بازار سیاه رسید! اگرچه همایون شجریان به گفته خودش می‌خواهد این کنسرت را با کمترین قیمت به اجرا ببرد اما برخی از خریداران، بلیت آن را چند برابر قیمت اصلی به دیگران می‌فروشند.

سایت فروش بلیت در روز نخست با مشکل فنی مواجه و فروش بلیت متوقف شد. در ادامه، روزهای اجرا تمدید شد ولی بازهم بسیاری از علاقمندان نتوانستند بلیت کنسرت او را تهیه کنند. این خلاصه ماجرای فروش بلیت این کنسرت است.

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان

قیمت بلیت این کنسرت در جایگاه B حدود ۳۹۵ هزار تومان بود. در جایگاه E و F نیز ۳۸۵ هزار تومان بود. جایگاه A وC نیز ۳۶۵ تا ۳۷۵ هزار تومان و جایگاه I و J نیز ۳۳۵ تا ۳۵۵ هزار تومان بود.

قیمت بلیت در جایگاه‌های Q و Z 385 هزار تومان و در جایگاه‌های H و K نیز ۳۲۵ هزار تومان بود. جایگاه L نیز ۲۵۰ هزار تومان قیمت داشت.

قیمت بلیت کنسرت همایون شجریان در سایت تیوال.

فروش بلیت کنسرت در بازار سیاه

اما حالا برخی در سایت‌های خرید و فروش، بلیت‌های خود را به چند برابر قیمت اصلی می‌فروشند. یکی از فروشنده‌های بلیت کنسرت همایون شجریان می‌گوید، یک بلیت برای جایگاه Z را با قیمت دو میلیون تومان می‌فروشد. یعنی سه برابر قیمت اصلی بلیت.

یک فروشنده دیگر نیز می‌گوید چهار بلیت دارد و هر کدام را به قیمت یک میلیون تومان می‌فروشد. بلیت‌هایی که او برای فروش گذاشته برای جایگاه I است. در حالی که قیمت بلیت این جایگاه در اصل ۳۷۰ هزار تومان بود.

ماجرای فروش بلیت کنسرت و توقف فروش

اولین بار فروش بلیت کنسرت همایون شجریان روز یکشنبه ۲۲ خرداد شروع شد. اما سایت فروش بلیت این کنسرت در همان ابتدای کار به سختی باز شد. بسیاری از علاقمندان بیش از نیم ساعت در سایت برای خرید بلیت مانده‌ بودند. اما آنچه که برای آنها نمایش می‌داد این بود که «بعد از یک دقیقه دوباره اقدام کنید.»

ماجرا ادامه داشت تا سایت یک پیغام دیگری را برای علاقمندان نمایش داد: «فروش بلیت متوقف شد.» پس از آن همایون شجریان نیز در صفحه اینستاگرامی خود اعلام کرد: «سایت با تراکنش بالا و بی‌سابقه‌ای روبه‌رو شد. با وجود تمهیدات قبلی باعث کندی بسیار زیاد در این سایت شد. در این وضعیت از سایت تقاضا کردم که فروش متوقف شود تا به ساز و کاری کارآمدتر برسیم.»

او همچنین نوشت: «خواهشمندم از خرید بلیت از سایت‌های دیگر و با قیمت گزاف خودداری کنید». در ابتدا قرار بود همایون شجربان پنج روز اجرا داشته باشد. اما بعد از این ماجرا در ادامه اطلاعیه خود نوشت: «با تمدید روزهای بیشتر کنسرت، تاریخ‌های ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ تا ۱۹ تیر نیز به آن اضافه خواهد شد.»

اما در روزهایی که اجرا تمدید شد نیز بلیت‌ها با سرعت بالایی فروش رفت. باز هم همایون شجریان چند روز دیگر فروش بلیت و اجرا را تمدید کرد. با این حال باز هم وقتی علاقمندان به سایت فروش رفتند همان مشکل روز اول را برای تهیه بلیت داشتند. «یک دقیقه منتظر بمانید.»

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر