​​​​​​​یکی از پزشکان مطرح آبادانی به دلیل نامعلومی از لابی خانه‌اش در طبقه پنجم برج ساحلی اروند به پایین افتاد و به بیمارستان شهید بهشتی آبادان انتقال یافت و متاسفانه درگذشت.

سایت شماره یک:

دکتر «پیوند علامه» پزشک اورژانس آبادان عصر جمعه ۲۷ خرداد با سقوط از طبقه هشتم محل زندگی خود جانش را از دست داد.یکی از پزشکان مطرح آبادانی به دلیل نامعلومی از لابی خانه اش در طبقه پنجم برج ساحلی اروند به پایین افتاده و به بیمارستان شهید بهشتی آبادان انتقال یافت. تیم پزشکی اظهار داشته که هنگام انتقال وی به بیمارستان حال عمومی این پزشک طب اورژانس بسیار وخیم بوده و تلاش پزشکان برای نجات جان وی به نتیجه نرسید و لحظاتی پس از انتقال جان باخت. تحقیقات در خصوص جزئیات دقیق علت این حادثه پزشک آبادانی توسط پلیس در دست بررسی است.

رکنا در گزارش خود علت فوت این پزشک معروف را خودکشی اعلام کرده که هنوز پزشکی قانونی و پلیس این مساله را تایید نکرده اند.

مرگ پزشک آبادانی ارتباطی به حادثه متروپل ندارد

 شب گذشته خبری مبنی بر سقوط  یک پزشک اورژانس آبادان از طبقه هشتمِ برجِ محل زندگی خود منتشر شد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفته بود دکتر علامه به دلیل شدت جراحت وارده از سقوط از ارتفاع در دم جان باخت.

این حادثه که علت آن توسط کارشناسان ناجا در دست بررسی است  برای ضدانقلاب بهانه‌ای شد تا ادعا کنند دکتر علامه همان کسی است که هویت جسد حسین عبدالباقی را در نیمه‌شب نخست حادثه متروپل تاییده نکرده است و این‌گونه به مخاطب القا کردند که این پزشک به همین دلیل کشته شده است.

دانشگاه علوم پزشکی آبادان در واکنش به این شایعه‌سازی‌ها بیانیه‌ای صادر کرد  که مرگ پزشک آبادانی ارتباطی به حادثه متروپل ندارد.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم دکتر پیوند علامه، پزشک تازه درگذشتهٔ دانشگاه علوم پزشکی آبادان، به استحضار می‌رساند برخلاف برخی شایعات بی‌اساس و بدون مدرک منتشرشده در بعضی از صفحات مجازی، مبنی بر ارتباط مرگ دکتر علامه با موضوع تأیید هویت جسد مالک هلدینگ عبدالباقی، لازم به ذکر است پزشک یادشده در تاریخ مذکور پزشک شیفت نبوده و به هیچ عنوان در بیمارستان حضور نداشتند.

دکتر علامه روز قبل از تأیید هویت جسد حسین عبدالباقی آبادان را به مقصد تهران ترک می‌کنند که پرواز  به دلیل مشکلات فنی در شیراز به زمین می‌نشیند و ایشان از شیراز به صورت زمینی به آبادان بازمی‌گردند و زمانی به بیمارستان می‌آیند که جسد به سردخانه منتقل شده بود.

 کذب ‌بودن این شایعه زمانی بیشتر از همیشه نمایان می‌شود که اصولاً تأیید هویت جسد برعهده پزشک طب اورژانس نیست و پزشکی قانونی و قوه قضاییه متولی این وظیفه هستند.

به گزارش فارس بعد از حادثه ریزش  ساختمان متروپل در آبادان که منجر به جان‌باختن ۴۳ نفر شد یکی از پرسش‌های افکار عمومی این بود که آیا حسین عبدالباقی مالک متروپل مرده است یا زنده؟

با وجود آن که مسئولان و رسانه‌های رسمی از کشته‌شدن این شخص خبر داده‌اند، فضای سنگین عاطفی، نارضایتی گسترده در کنار شیوه اعلام این خبر، باعث شده خبر مرگ مالک برج متروپل از سوی مردم باور نشود.

تگ های مرتبط
ارسال نظر