وام ازدواج|ثبت نام وام ازدواج

با توجه به افزایش سقف وام ازدواج و عبور آن از ۲۰۰ میلیون تومان، این وام از شمول مقررات تبصره ۱ ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم مستثنی شد.

سایت شماره یک:

وام ازدواج برای زوج های جوان است که تازه ازدواج کرده اند وام ازدواج برای کمک خرج زوج های جوان اول زندگی است برای دریافت وام ازدواج باید مدت زمان طولانی صبر کنیم تا نوبتمان بشود وام ازدواج دغدغه زوج های جوان است که آیا دولت ایین وام را می دهد یا نه علت تقاضا برای وام ازدواج این است که سود باز پرداخت آن نسبت به وام های دیگر کم است بخاطر همین است که متقاضی زیادی دارد.

رئیس سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای وام ازدواج را از استعلام مفاصاحساب مالیاتی مستثنی کرد.

ایسنا به نقل از سازمان مالیاتی نوشت، داوود منظور، رئیس این سازمان در بخشنامه‌ای به ادارات کل امور مالیاتی اعلام کرد: با توجه به افزایش سقف وام ازدواج و عبور آن از ۲۰۰ میلیون تومان، این وام از شمول مقررات تبصره ۱ ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم مستثنی است.

بر اساس مقررات اجرایی این ماده قانونی که توسط بانک مرکزی تعیین و از سوی سازمان امور مالیاتی ابلاغ شده، اشخاص حقوقی که خواهان دریافت تسهیلات بیش از ۵۰۰ میلیون تومان و اشخاص حقیقی که متقاضی دریافت تسهیلات بیش از ۲۰۰ میلیون تومان باشند موظف به ارائه استعلام مفاصا حساب بدهی‌های مالیاتی هستند.

از آنجایی که در قانون بودجه سال جاری وام ازدواج ۱۲۰ میلیون تومان و برای زوجین ۲۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده، برخی بانک‌ها اقدام به اجرای این مقررات کرده‌اند که با دستور رئیس سازمان امور مالیاتی، استعلام مفاصا حساب بدهی مالیاتی برای وام ازدواج منتفی شد.

مفاصاحساب مالیاتی به برگه تسویه حساب مودیان گفته می‌شود و نشانگر آن است که مودی تا تاریخ صدور گواهی مفاصای حساب، به سازمان امور مالیاتی بدهی ندارد.

وام ازدواج پرداخت نمی‌شود؟

بسیاری از زوجین از عدم دریافت وام ازدواج گلایه داشتند.

«سلام الان حدود دوماه هست برا وام ازدواج ثبت ناما کردم ضامنم برد تایید شده اما هنوز ب حساب واریز نشده بانک ملی»

 

«طی این ۹ ماه دو بانک رو عوض کردم هنوز هنوزه وام ازدواج رو دریافت نکردم به خدا دیگه صبرمان تمام شده میگم انصراف بدم خودمو راحت کنم»

 

«سلام..وقت بخیر..خواهرم حدودا یکساله ثبت نام کرده اما هنوز خبری نیس؟؟ متاسفانه شخصی هم پاسخگو این مسئله نیست»

«ما ثبت نام کردیم بانک ملی مدارک هم دادیم ضامن هم بردم همه چی تمام شده فقط امضا خودم مونده ولی بانک ملی میگه فعلا اجازه پرداخت وام نداریم جلو وام گرفتن تا کی باید تحمل کنیم الان حدود ۲ ماه مدارک کامل دادیم همه چی آماده است ولی بانک ملی فعلا جلو واریزی گرفته واقعا که چرااااا»

«تو بانک رفاه کارگران برای وام ازدواج ثبت نام کردم بعد سه ماه میگن بودجه نداریم یا صبر کنید برای سال بعد یا انصراف بدید ویه بانک دیگه رو انتخاب کنید بعد میگن چرا جوانان ازدواج نمیکن شماها از کوچکترین کار که وام است برنمی ایید پس لطفا شعار ندین»

 

پرداخت وام ازدواج مشکلی ندارد

البته بخشی از زوجین نیز مشکلی با پرداخت وام ازدواج نداشتند و به گفته این افراد وامشان بسیار سریع و بدون مشکل واریز شده است.

« ماکه وام ازدواجمون رو راحت گرفتیم تاثبت نام کردیم دو روز بعدش از بانک پیام اومد که بیایید بانک ومراحل پرونده وضامنین کلا دوماه طول کشید واممون رو دادن وفقط دوتاضامن حساب خوب بردیم بدون کسرحقوق»

«با سلام..من و همسرم شهریور۱۴۰۰ ثبت نام کردیم.۲۹آذر معرفی به شعبه شدیم برای تشکیل پرونده ودوم دی ماه هم به حسابمون واریزشد.با تشکر از کارکنان بانک مسکن که ۳ روزه وام رو پرداخت کردن..البته معلوم میشه که مشکل از شعب بانکها نیست..اگه در سایت پذیرش بشه بستگی به تعدادنفرات در صف انتظاربه شعب بانک معرفی میشه»

«سلام .واقعا پارتی بازی هست من خودم بانک سپه ملارد کرج ثبت نام کردم ۶ ماه معطل‌ شدم نشد. پدر‌خانم بنده پسرعموش رییس بانک بود تو تهران. ۵ روزه گرفتیم جالبه مدارک رو اورد تو خونه امضا کردم اصلا بانک نرفتم.نه اشتغال به کار نه هیچی .با اینکه کرج زندگی میکنم از تهران وام گرفتم»

 

ضامن‌ها مشکل دارند؟

«من چندین ضامن بردم از هر کدوم یک ایراد گرفتن در صورتی که همین ضامن ها در جا های دیگه برای وام‌هایی جز ازدواج ضامن شده بودن و مشکلی نداشتن در ضمن ۷۰ میلیون وام رو همون روز اول ۴ میلیون ش رو بابت قسط اول و بیمه و کارمزد کم میکنن و ۶۶ میلیون میدن که ۸۵ میلیون هم پس میگیرن»

«ما خودمون هم نزدیک به یک سال شد ک سه بانک عوض کردیم و هر سه آنقدر گیر دادن ک وقتشون تموم شده سه تا ضامن بردیم بازاری بردیم بازنشسته تامین اجتماعی نیرو های مسلح ک بالای ۸تومن هست حقوقشون کسر از حقوق هم گرفتیم ولی آخر سر گفتن ک تو اعتبار سنجی قابل قبول نیستن.»

تگ های مرتبط
ارسال نظر