وزارت صمت اعلام کرده است که خودروسازان آن دسته از محصولات خود را که متقاضیانی کمتر از میزان عرضه داشتند، بدون قرعه‌کشی به فروش می‌رسانند. بعضی از خودروسازان طرح‌های فروش بدون خود را در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو آغاز کرده‌اند اما طرحی که کرمان موتور از دیروز آغاز کرده است، ارتباطی با این مورد ندارد.

سایت شماره یک:

 کرمان موتور طرح فروش بدون قرعه‌کشی خودرو را خارج از سامانه یکپارچه تخصیص خودرو آغاز کرده است.

هفته گذشته، امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از برگزاری ۱۵ طرح فروش بدون قرعه‌کشی خبر داد. او گفت: این ۱۵ طرح فروش در نخستین دوره عرضه سامانه یکپارچه دارای متقاضیانی کمتر از ظرفیت اعلام شده بودند. در نتیجه برای فروش آنها قرعه‌کشی برگزار نمی‌شود (ایرنا). به گفته این مقام مسئول، ایران خودرو، سایپا و دیگر خودروسازان در این طرح حضور خواهند داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، سایپا این طرح را از روز پنجشنبه دوم خرداد آغاز کرده است. ثبت‌نام در این طرح تا زمان تکمیل ظرفیت در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ادامه دارد.

برای آگاهی از خودروهایی که در سایپا در این نوبت از فروش خود عرضه می‌کند و تفاوت حدودی قیمت آنها با بازار مطلب کدام محصولات مشمول فروش بدون قرعه‌کشی خودرو هستند؟ را بخوانید.

ایران خودرو نیز بخشنامه ثبت‌نام در طرح فروش بدون قرعه‌کشی خودرو را شنبه شب روی سایت خود قرار داد. این برنامه فروش، از ساعت ۱۰ صبح دیروز دوشنبه ۶ تیر، در سامانه یکپارچه آغاز شده است و تا تکمیل ظرفیت ادامه می‌یابد.

برای آگاهی از خودروهایی که ایران خودرو در این نوبت از فروش خود عرضه می‌کند و تفاوت حدودی قیمت آنها با بازار مطلب طرح فروش بدون قرعه‌کشی ایران خودرو را بخوانید.

علاوه بر این دو خودروساز بزرگ، شرکت مدیران‌خودرو نیز از روز شنبه محصولات ام‌وی‌ام را بدون قرعه‌کشی در سامانه عرضه می‌کند.

برای آگاهی از خودروهایی که مدیران‌خودرو در این نوبت از فروش خود عرضه می‌کند و تفاوت حدودی قیمت آنها با بازار مطلب فروش بدون قرعه‌کشی خودرو ام‌وی‌ام را بخوانید.

فروش بدون قرعه‌کشی کرمان موتور

طرحی که کرمان موتور از روز گذشته آغاز کرده نیز بدون قرعه‌کشی است اما ارتباطی به سه طرح مورد اشاره ندارد. ثبت‌نام در طرح فروش کرمان موتور، خارج از سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و از طریق نمایندگی‌های این شرکت انجام می‌شود. متقاضیان تا ۱۵ تیر برای ثبت‌نام فرصت دارند.

کرمان موتور در این طرح وانت T8 MT را با قیمت ۹۶۷ میلیون تومان عرضه می‌کند. این خودرو در بازار حدود یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان قیمت دارد.

طرح فروش بدون قرعه‌کشی کرمان موتور- تیر ۱۴۰۱

چندی پیش سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به این پرسش که در بحث کیسه هوای خودرو (ایربگ) کدام خودروسازها ضعیف عمل می‌کنند گفته بود: در این بخش بیشترین خودروها مربوط به تولیدات ایران‌خودرو است، بعد سایپا، بعد از آن پارس‌خودرو و بعد هم کرمان‌ موتور

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر