آلودگی هوا

تهران امروز دوازدهم تیر ۱۴۰۱ دومین شهر آلوده جهان شد. هوای تهران برای دو روز آینده نیز آلوده و ناسالم پیش‌بینی می‌شود. آلودگی هوا ادامه می‌یابد؟

سایت شماره یک:

 امروز دوازدهم تیر ۱۴۰۱ شهر تهران با شاخص آلودگی ۱۵۸، دومین شهر آلوده جهان شد. این میزان از آلودگی ناسالم شمرده می‌شود.

به نقل از وبسایت IQAir که آخرین به روزرسانی آن از شاخص آلودگی هوای تهران در ساعت ۸ و ۳۰ صبح، ۱۶۳ بود، هوای این شهر را ناسالم اعلام کرد. پس از تهران، شهر سانتیاگو در شیلی آلوده‌ترین شهر جهان است و در رتبه اول قرار دارد.

امروز تهران دومین شهر آلوده جهان شد.

در چنین وضعیتی ترجیحاً از رفت و آمدهای غیرضروری خودداری کنید. اگر مجبور به بیرون آمدن از منزل هستید حتما از ماسک استفاده کنید و از انجام فعالیت ورزشی بیرون از خانه بپرهیزید. سطوح بالای آلودگی موجب ایجاد مشکل در تنفس افراد و مشکلات قلبی و عروقی می‌شود. سیستم تنفس و گردش خون افراد به شدت تحت تاثیر کیفیت هوای تنفسی آنها دارد.

کیفیت هوای روزهای آینده

پیش‌بینی این وبسایت از هوای روزهای آینده تهران نیز همچنان ناسالم است. طبق این پیش‌بینی هوای فردا با شاخص ۱۸۴ آلوده‌تر از امروز خواهد بود. روز سه‌شنبه آلایندگی موجود در هوا مقداری کاهش خواهد داشت و به ۱۵۳ می‌رسد اما همچنان ناسالم تلقی می‌شود. از روز چهارشنبه آلودگی تهران رو به کاهش می‌رود و تا یکشنبه آینده به ۷۹ می‌رسد.

آلودگی تهران، شهری با ۸٫۷ میلیون نفر جمعیت دلایل زیادی دارد. از جمله این دلایل موقعیت جغرافیایی این شهر است. عمده آلایندگی تهران از تردد خودروها که سوخت‌هایی با کیفیت پایین و غیراستاندارد مصرف می‌کنند ناشی می‌شود. همچنین تعداد زیادی از این خودروها خارج از رده هستند و برای تردد در جاده‌ها استاندارد محسوب نمی‌شوند.

کارخانه‌ها و مناطق صنعتی زیادی در اطرف شهر تهران قرار دارند که بسیاری از آنها برای ماشین‌آلات سنگین خود از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کنند و این امر سبب افزایش آلودگی محیط زیست در طول سال می‌شود.

تگ های مرتبط

ارسال نظر