معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفته به مناسبت هفته ازدواج به متولدین دهه شصت وام تسهیلات ازدواج داده می‌شود. به نظر می‌رسد مبلغ وامی که این مقام مسئول وعده پرداخت آن را داده ۱۰۰ میلیون تومان است.

سایت شماره یک:

پرداخت تسهیلات ازدواج به متولدین دهه شصت خبری است که امروز انسیه خزعلی در صفحه توییتر خود منتشر کرد.

این مقام مسئول نوشت: «به مناسبت هفته ازدواج، ‌مشکلات جوانان دهه شصتی را در هیئت دولت مطرح نمودم و ریاست محترم جمهور دستور دادند که تسهیلات ویژه برای زوجین دهه شصتی، علاوه بر وام ازدواج همگانی، در نظر گرفته شود. در نیمه دوم سال۱۴۰۰ این وام با همکاری معاونت روستایی، تنها خاص روستائیان بود.»

این تنها توضیحی است که معاون رئیس جمهور درباره وام ازدواج دهه شصتی‌ها داده. اما خزعلی نه درباره مبلغ وام ازدواج صحبتی کرده، نه درباره زمان و جزئیات پرداخت این وام. وی تنها به ذکر یک وعده کلی درباره ازدواج بسنده کرده است.

مبلغ وام ازدواج دهه شصتی‌ها

سال گذشته بود که انسیه خزعلی اعلام کرد به تمام زوج‌های دهه شصتی روستایی و عشایری که از آغاز هفته روستا و عشایر سال گذشته (از ۱۵ مهر ۱۴۰۰) تا پایان سال ۱۴۰۰ ازدواج کنند؛ جمعا ۱۰۰ میلیون تومان (هر کدام ۵۰ میلیون تومان) تسهیلات تعلق گیرد.

بر این اساس سال گذشته به متولدین دهه شصت که جزو روستاییان و عشایر بودند وام ازدواج ۵۰ میلیونی (مجموع ۱۰۰ میلیون به دو نفر) پرداخت شد. حالا قرار شده این وام به کل متولدین دهه شصت تعلق بگیرد. وامی که مبلغ آن برای زوجین ۱۰۰ میلیون تومان است.

اما مشخص نیست این وام به چه کسانی تعلق می‌گیرد و تاریخ ازدواج مشمولان کدام است.

مبلغ وام ازدواج چقدر است؟

بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱، مبلغ وام ازدواج برای دختران کمتر از ۲۳ سال و پسران کمتر از ۲۵ سال ۱۵۰ میلیون تومان تومان است.

اما مبلغ وام ازدواج برای جوانان متولد دهه شصت و هفتاد و دیگر افراد، ۱۲۰ میلیون تومان است. یعنی گروه اول می‌توانند وام حدود ۳۰۰ میلیون تومانی دریافت کنند و مجموع وام گروه دوم ۲۴۰ میلیون تومان است.

وعده‌ای که خزعلی داده به این معناست که ۱۰۰ میلیون تومان به وام ۱۲۰ میلیونی زوجین اضافه می‌شود.

تگ های مرتبط
ارسال نظر