اینترنت رایگان

از روز ۱۵ تیرماه سه دهک اول درآمدی جامعه که یارانه ۴۰۰ هزار تومانی می‌گیرند می‌توانند با مراجعه به درگاه خدمات دولت هوشمند بسته اینترنت رایگان بگیرند. اما آدرس سامانه فعال کردن بسته اینترنت رایگان چیست؟

سایت شماره یک:

 روز چهارشنبه وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد که سه دهک اول درآمدی جامعه می‌توانند بسته اینترنت رایگان چهار ماهه و یا دائمی دریافت کنند.

این یکی از وعده‌های ابراهیم رئیسی بود که در زمان انتخابات ریاست جمهوری داده بود و حالا به آن عمل کرده است.

آنگونه که وزیر ارتباطات توضیح داده افراد برای فعال کردن بسته اینترنت رایگان باید به درگاه خدمات دولت هوشمند به سایت «دولت من»( my.gov.ir) مراجعه کنند.

افراد واجد شرایط برای دریافت بسته اینترنت از درگاه خدمات دولت هوشمند ابتدا باید در این سامانه ثبت‌نام کنند و یک پروفایل کاربری تشکیل دهند.

۱- در مرحله اول متقاضی باید وارد سامانه my.gov.ir شود.

۲- در قدم بعد افراد باید شماره تماسی را وارد کنند تا کد ورود به سامانه برای آنها ارسال شود.

۳-در این مرحله فرد باید کد ملی خود و یک کد پستی معتبر را هم وارد کند. در این مرحله پروفایل کاربر ساخته می‌شود و افراد می‌توانند وارد درگاه خدمان هوشمند شوند. در صفحه ابتدایی سایت،‌بخشی برای ثبت‌نام اینترنت رایگان اختصاص داده شده است و افراد با کلیک روی این بخش می‌توانند تقاضای خود برای دریافت اینترنت رایگان را اعلام کنند.

اینترنت رایگان چند بار تمدید می‌شود؟

سوال دیگری که وجود دارد این است که حجم اینترنت رایگان چقدر است و هر چند وقت یکبار شارژ می‌شود؟ آنگونه که  مهدی سالم، مشاور فرهنگی وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با ایرنا اعلام کرده این بسته‌های رایگان اینترنت سالانه ۳ بار و هر چهار ماه یکبار شارژ می‌شود. این اینترنت در قالب سه بسته اینترنت ۱۰ گبگابایتی است که هر چهار ماه یکبار شارژ می‌شود.

این بسته تنها برای یک سال آینده برنامه‌ریزی شده و تنها به سرپرست خانوار تعلق می‌گیرد و نه به اعضا. با مراجعه به درگاه واحد خدمات دولت به آدرس my.gov.ir یا با وارد کردن کد دستوری #۱۲۳۴*۴*، نحوه و زمان فعال‌سازی این بسته اعلام می‌شود.

البته برخی از کاربران اعلام کرده‌اند که امکان ثبت‌نام در سامانه را ندارند و برخی هم می‌گویند ثبت‌نام کرده‌اند اما هنوز بسته اینترنت برای آنها فعال نشده است.

تگ های مرتبط
ارسال نظر