مهدی طارمی | حواشی مهدی طارمی | اخبار مهدی طارمی

باشگاه میلان برای بار چندم به مهدی طارمی پیشنهاد داد.

سایت شماره یک:

مهدی طارمی بازیکن ایرانی باشگاه پورتو پرتغال است.به تازگی از مهدی طارمی در یکی از نشریه‌های معتبر پرتغالی تمجید شده است.مهدی طارمی نقش مهمی را در صعود تیم ملی به جام جهانی ایفا کرد.مهدی طارمی سابقه بازی در پرسپولیس را در کارنامه ی خود دارد.مهدی طارمی در ایرانجوان بوشهر تبدیل به یک بازیکن مطرح شد.

مهدی طارمی

بیوگرافی مهدی طارمی

مهدی طارمی بازیکن فوتبال اهل ایران در پست مهاجم است که برای باشگاه پورتو در لیگ برتر پرتغال و تیم ملی ایران بازی می‌کند. طارمی در باشگاه پرسپولیس در دو فصل پیاپی1395-94 و 1395-96 آقای گل لیگ برتر ایران و نیز در همین فصل بازیکن سال فوتبال ایران شد.

 او سپس در الغرافه قطر و ریوآوه پرتغال هرکدام یک فصل بازی کرد و به باشگاه پورتو انتقال یافت. طارمی در پورتو در فصل 2019-2020 بهترین گلزن لیگ برتر پرتغال شد. او در فصل 2020-21 نیز با ثبت بیشترین پاس گل فصل، در ترکیب منتخب لیگ برتر پرتغال قرار گرفت و بهترین گل لیگ قهرمانان اروپا 2020-21 را در مقابل چلسی با ضربهٔ برگردان به ثمر رساند که این گل نامزد دریافت جایزه پوشکاش فیفا سال2021 شد.

طارمی در ردهٔ ملی از سال 1394 به تیم ملی ایران دعوت شد و در بازی‌های انتخابی جام جهانی 2018 از بازیکنان کلیدی در صعود تیم ملی ایران به جام جهانی 2018 بود. او در جام جهانی 2018 و جام ملت‌های آسیا 2019 در ترکیب اصلی ایران حضور داشت.

مهدی طارمیدوران حرفه ای مهدی طارمی

مهدی طارمی، فوتبالیست مطرح ایرانی متولد 27 تیر 1371 در بوشهر است.طارمی فوتبال را بصورت جدی از سال 1377 وقتی 6 ساله بود زیر نظر پدرش در مدرسه فوتبال صدا و سیما شروع کرد و در سال 1381 وارد تیم جوانان «برق بوشهر» شد.سپس در تیم «حیات بوشهر» بازی کرد و در سال 1384 به جوانان «باشگاه ایرانجوان» پیوست و سال 1387 وارد رده بزرگسالان این تیم شد.این ملی پوش ایرانی پورتو، فرزند آخر است و برادرش بنام محمد (بازیکن فوتبال) و یک خواهر هم دارد.او در محله ای به نام شغاب بوشهر به دنیا آمده است.از ابتدا پرسپولیسی بوده است اما خواهر و برادرش استقلالی هستند و در خاطره ای می‌گوید: هر وقت با استقلال بازی داریم، خواهر و برادرم می گویند امیدواریم پرسپولیس 2 گل و استقلال 3 گل بزند.طارمی نتوانست سربازی خود را در تیم نظامی فجر سپاسی بگذراند به همین دلیل سال 1391 او یک و نیم سال از خدمت اش را در پادگان نیروی دریایی بوشهر گذراند.

مهدی طارمیپیشنهاد میلان به مهدی طارمی

 

از فروردین امسال تا امروز باشگاه میلان پیگیر جذب مهدی طارمی است. بخصوص از وقتی بحث سن و سال بالای خط حمله میلان شامل اولیویه ژیرو و زلاتان ابراهیموویچ مطرح شده، نام طارمی30 ساله به میان آمده اما هر بار پورتو مانع نهایی شدن این انتقال جذاب شده است. میلان سومین پیشنهاد خود را برای شکار طارمی به باشگاه پورتو فرستاد اما باز هم توسط باشگاه پرتغالی رد شد.

پورتو زیر 20 میلیون یورو نمی‌خواهد و میلان هم در این شرایط به عددی بسیار کمتر از این فکر می‌کند. ضمن اینکه انتقال قرضی هم در دستور کار روسونری قرار دارد اما بعید است پورتو تن به این موضوع بدهد.

 

مهدی طارمیدلیل انتقادات به مهدی طارمی

نخستین و بدیهی‌ترین ایراد به طارمی این است که از جایگاه حقوقی‌اش تجاوز کرده و سلسله‌مراتب اداری و حرفه‌ای را رعایت نکرده است. بعد هم داستان پیگیری واردات خودرو به‌عنوان پاداش صعود به جام‌جهانی و سایر موارد دستمایه انتقاد گسترده اهل قلم و هواداران فوتبال شد. داستان طارمی اما فقط همین‌ها نیست. او در بخش دیگری از سخنانش به‌شدت نسبت به دعوت بازیکنان پرشمار به اردوی تیم ملی موضع گرفت و گفت: «چه معنی می‌دهد 50 بازیکن به تیم ملی دعوت شوند؟ پوشیدن این پیراهن باید برای فوتبالیست‌ها یک آرزوی بزرگ باشد.» این نه‌تنها یک مداخله آشکار و غیرضروری در امور تیم ملی است، بلکه ده‌ها مثال نقض هم دارد؛ ازجمله در دوران سرمربیگری کارلوس کی‌روش که گویا ملاک طارمی به‌عنوان سیاست‌های استاندارد و درست است.

اینکه طارمی با فراموشی آنچه در دوران کی‌روش رخ داده تعدد مدعوین از سوی اسکوچیچ را نقطه‌ضعف این مربی به شمار می‌آورد، چیز چندان عجیبی نیست. ستاره توانای پورتو، پیش از این هم بارها نشان داده است حافظه ضعیفی دارد؛ ازجمله جایی که در همین مصاحبه می‌گوید: «اولویتم پول نیست»، اما از یاد می‌برد فایل صوتی مشهور او در مورد دریافت پول از حسین هدایتی در برنامه همین آقای عادل فردوسی‌پور منتشر شد! دقایقی بعد هم طارمی داستان پیگیری مجوز واردات خودرو را مطرح می‌کند تا کاملا ثابت کند هرگز دنبال پول نبوده، نیست و نخواهد بود!

تگ های مرتبط
ارسال نظر