افرادی که مرداد ماه برای اولین بار یارانه گرفتند، ماه بعد معوقات سه ماه گذشته به علاوه یارانه شهریور ماه را دریافت خواهند کرد که این رقم براساس دهک فرد، رقمی بین یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان خواهد بود.

سایت شماره یک:

 پنج شنبه بود که چهارمین مرحله از یارانه‌های نقدی جدید پرداخت شد؛ براین اساس دهک‌های یک تا ۳، نفری ۴۰۰هزار تومان و دهک‌های چهار تا نهم، نفری ۳۰۰هزار تومان یارانه گرفتند؛ اما از همان ماه‌ ابتدایی پرداخت یارانه جدید ۳۰۰ و ۴۰۰هزار تومانی برخی مشمول یارانه شناخته نشده بودند و یارانه‌ای دریافت نکرده بودند.​

این افراد یا دهک دهمی بودند و یا پیش از آن یارانه‌ای دریافت نمی‌کردند. بنابراین شرایطی برای اعتراض این افراد فراهم شد و همچنان هم ادامه دارد؛ البته گفته می‌شد که یارانه نقدی تنها دو ماه برقرار است و پس از آن متوقف خواهد شد که تا به امروز این اتفاق نیفتاد.

بنابراین جاماندگان در این چهار ماه همواره پیگیر یارانه‌های نقدی خود بودند و با توجه به احتمال ادامه یافتن این یارانه، بسیاری مصر بودند که حتما یارانه نقدی را دریافت کنند. وزارت رفاه در مرحله ۱۳۷ پرداخت یارانه‌ها معترضینی که توسط وزارت کار و رفاه اجتماعی بعد از بازبینی‌ها دهک ۱ تا ۹ شناخته شدند معوقات اردیبهشت و خرداد ماه آن‌ها واریز شد و از پنج شنبه شب برایشان قابل برداشت بود.

همچنین افرادی که این ماه برای اولین بار یارانه گرفتند، ماه بعد یارانه شهریور و نیز یارانه اردیبهشت، خرداد، تیر را دریافت خواهند کرد؛ یعنی اگر فردی دهک اول تا سومی باشد، ماه بعد یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان یارانه می‌گیرد که این رقم برای یک خانواده ۴نفره، حدود ۶میلیون و ۴۰۰هزار تومان خواهد بود. همچنین افراد دهک چهارم تا نهمی نیز یارانه ماه بعد نفری یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد؛ در واقع یک خانواده ۴نفره که در دهک چهارم تا نهم باشد، ۴میلیون و ۸۰۰هزار تومان یارانه دریافت خواهد کرد./تجارت نیوز

واریز یارانه مرداد مشمولان قبلی و جدید

سازمان هدفمندی یارانه‌ها، از واریز نقدی یارانه مردادماه به همراه یارانه‌های معوق و البته پرداخت برای مشمولان جدید خبر داد؛ این واریز ساعت ۲۴ امروز(پنج‌شنبه) انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مرحله ۱۳۸ یارانه‌های نقدی که در واقع چهارمین مرحله از یارانه‌های جدید ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی است از ساعت ۲۴ امروز همزمان با ۲۰ مردادماه به حساب سرپرستان خانواد واریز و قابل برداشت خواهد شد. 

با توجه به دهک‌بندی صورت گرفته به ازای هر فردی که خانوار او بین دهک اول تا سوم قرار دارد مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و برای کسانی که بین دهک چهارم تا نهم قرار دارند ۳۰۰  هزار تومان واریز انجام خواهد شد.

برای افرادی که اعتراض ثبت کردند یارانه مرداد واریز می‌شود

 خانوارهایی که یارانه‌ آنها از اردیبهشت ماه یعنی از شروع واریز یارانه‌های جدید قطع شده بود و درخواست بازبینی را در سامانه http://hemayat.mcls.gov.ir/ ثبت کرده بودند اگر در بررسی صورت گرفته بین دهک اول تا نهم قرار گرفته باشند  یارانه مردادماه را به تناسب دهکی که در آن قرار دارند، دریافت خواهند کرد. 

 

گفتنی است که پیش از این همراه با یارانه تیرماه نیز افرادی که نسبت به قطع یارانه خود اعتراض و درخواست بازبینی کرده بودند در صورتی که بین دهک اول تا نهم قرار داشتند، یارانه تیرماه را دریافت کردند. 

برای ثبت‌نامی‌ها هم یارانه مرداد واریز می‌شود

گروه دیگر کسانی هستند که پیش از این به هر دلیلی یارانه دریافت نمی‌کردند و از اواخر اردیبهشت ماه که ثبت نام از جاماندگان یارانه از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها شروع شد، در سامانه  https://my.gov.ir ثبت نام کرده‌اند. بر این اساس بعد از بررسی‌های صورت گرفته برای خانوارهایی که بین دهک اول تا نهم قرار گرفتند یارانه تیرماه واریز شد .

همچنین افرادی که بعد از آن و تا ابتدای مرداد ماه ثبت نام کرده بودند مورد بررسی قرار گرفته و یارانه مرداد نیز برای آنها واریز خواهد شد .  

معوقات یارانه امشب واریز می‌شود

اما موضوع مورد توجه مربوط به پرداخت معوقات یارانه است؛ یعنی کسانی که اعتراض کرده و یا ثبت نام جدید داشته‌اند و از تیرماه مشمول یارانه نقدی شده باشند با توجه به بررسی صورت گرفته ، همراه با مرداد ماه ، یارانه معوق اردیبهشت و خرداد یعنی دوماه اول شروع یارانه جدید را دریافت خواهند کرد. 

متقاضیان همچنان می‌توانند اعتراض و یا درخواست ثبت‌نام خود را اعلام کنند 

 با این حال متقاضیان بازبینی دهک‌بندی و افرادی که یارانه آنها از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ قطع شده است، همچنان می‌توانند جهت ثبت یا پیگیری درخواست خود به سامانه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس https://hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کرده و یا با تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرند.

ثبت‌نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده‌اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند نیز همچنان ادامه دارد. این افراد می‌توانند با مراجعه به https://my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام کنند.

جهت ثبت‌نام در این سامانه، در اختیار داشتن شماره تلفن همراه به‌ نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی،تاریخ تولد و شماره شبای بانکی مربوط به سرپرست خانوار متقاضی جدید یا جامانده از یارانه، ضروری است. تمامی اشخاص می‌توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت یارانه خانوار، کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* (ستاره ۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کد ملی مربع) را با شماره تلفن همراه به‌نام خود شماره‌گیری کنند.

تصمیم نهایی برای جابجایی کالابرگ با یارانه، در اوایل شهریور

خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی در مورد توزیع کالابرگ الکترونیکی (بجای یارانه نقدی) گفت: قرار است در اوایل شهریورماه در ستاد اقتصادی دولت مطرح شود.

جی پلاس؛وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره توزیع کالابرگ الکترونیکی گفت: حکم مجلس این بود که دولت تا حد ممکن بتواند از ساز و کارهایی مثل کالابرگ الکترونیک در اجرای هدفمندی و مردمی کردن یارانه ها استفاده کند.

سیداحسان خاندوزی امروز ۲۰ مردادماه در حاشیه نشست با فعالان اقتصادی استان کرمان در جمع خبرنگاران افزود : گزارش های مربوط به بخش فنی و مقدماتی که در برخی استان ها به شکل آزمایشی و پایلوت اجرا شده، قرار است در اوایل شهریورماه در ستاد اقتصادی دولت مطرح شود و نقاط قوت و ضعف استخراج و انشاءالله بعد از آن درمورد اینکه در کل کشور به شکل فراگیر در همه استان ها به چه ترتیباتی اجرا شود، تصمیم گیری خواهد شد.

وزیر اقتصاد درباره عدم بازگشت حقوق دولتی معادن به استان کرمان اظهار کرد: یکی از دستور کارهای جدی دولت در حوزه اقتصادی مسئله توازن منطقه ای و عدالت سرزمینی است به نحوی که خود استان ها و مناطق بتوانند توانمند شوند و بسیاری از اختیارات و منابع باید به حوزه تصمیم گیری استان ها برگردد.

وی افزود: از جمله اتفاقاتی که در دولت سیزدهم رخ داده این بوده که در سال گذشته در وزارت اقتصاد حدود ۲۴۰۰ شرکتی که مالیات و عوارض آنها به نام استان های دیگر یا تهران یا استان های مرکزی کشور و مرکز مودیان بزرگ مالیاتی ثبت می شد، شناسایی و منابع به خود استان ها برگشت که در همین راستا حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته بازگشت منابع ارزش افزوده (مالیات) و عوارض را به خود استان ها از این محل را خواهیم داشت.

خاندوزی بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ نیز مجلس در این زمینه کمک و در قانون بودجه تکلیف کرد که امسال این مسئله باید حتما به پایان برسد و در سه ماهه نخست امسال حدود ۱۲۰۰ شرکت جدید را مجدد شناسایی کردیم که منابع آن به استان ها بر نمی گشت که به لحاظ ارزشی، ۵۰۰ میلیارد تومان منابع در این مدت به استان ها برگشته است.

وزیر اقتصاد بیان کرد: امیدواریم این فرآیند مبارک بازگشت منابع به استان ها تسهیل شود و امسال را در حالتی به پایان برسانیم که این تکلیف به شکل کامل در همه کشور محقق شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره توزیع کالابرگ الکترونیکی گفت: حکم مجلس این بود که دولت تا حد ممکن بتواند از ساز و کارهایی مثل کالابرگ الکترونیک در اجرای هدفمندی و مردمی کردن یارانه ها استفاده کند و گزارش هایی مربوط به بخش فنی و مقدماتی که در برخی استان ها به شکل آزمایشی و پایلوت اجرا شده، قرار است در اوایل شهریورماه در ستاد اقتصادی دولت مطرح شود و نقاط قوت و ضعف استخراج و انشاءالله بعد از آن درمورد اینکه در کل کشور به شکل فراگیر در همه استان ها به چه ترتیباتی اجرا شود، تصمیم گیری خواهد شد./ ایسنا

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر